Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Jaki kocioł na pellet polecacie ?

    • 597 wpisy
    3 lipca 2012 00:14:52 CEST
    I dupa nie dostanę odpowiedzi.
    • 96 wpisy
    3 lipca 2012 00:26:50 CEST

    Pytania zbyt trudne. Odpowiedzi na 1-6, dobrze się sprzedaje!

    • 4 wpisy
    22 lipca 2012 23:47:10 CEST

    Pozwolę sobie jednak wrócić do poprzedniego pytania.
    Tak, ogrzewanie pelletami nadal wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Jest tak, ponieważ pellety są znacznie bardziej wydajniejsze i efektywniejsze, a co za tym idzie bardziej opłacalne niż dajmy na to - popularny ostatnio eko-groszek.

    Zgadzam się z tym .Ja również palę pelletem .A mam kocioł Hades Lux firmy Ekowitt . Kotły te są wytrzymałe ,nie sprawiają problemów . Ogrzewanie tym sposobem naprawdę się opłaca .

    • 11 wpisy
    26 lipca 2012 16:56:35 CEST
    To akurat racja,ogrzewanie pelletem jest stosunkowo tanie,ale jeśli masz dużą powierzchnie grzewczą domu,to tak czy inaczej zużyjesz go więcej,więc to tez kwestia tego czynnika- powierzchni
    • 1 wpisy
    30 listopada 2012 12:34:46 CET

    ja jestem bardzo zadowolony z nowgo pieca na pellet, mogę Wam polecić rzetelną firmę, która ma w swojej ofercie sprzedażowej takie piec jak i inne

    • 3 wpisy
    30 listopada 2012 21:03:07 CET

    Ja mam kocioł firmy Kotły C.O. Witkowski. Wybrałem dość uniwersalny piec (KMB RP z podajnikiem ślimak), bo można w nim palić dosłownie wszystkim (pellet, drewno, brykiet, miał, węgiel, eko groszek), co mnie bardzo cieszy, nie chciałbym być zmuszony do ograniczania się do tylko jednego rodzaju opału. Druga sprawa - kocioł działa działa bardzo wydajnie przy kazdym opale - mam go na tyle długo, ze zdązylem to przetestować. Polecam.

    • 5 wpisy
    29 grudnia 2012 14:55:16 CET

    Osobiście korzystam z kotła na eko-groszek, który wybrałem na stronie i chociaż posiada on możliwość korzystania z dodatkowych domieszek z pelletu czy trocin, to nie korzystałem z niej. Co do pelletu wydaje mi się jednak, że jest on obecnie zbyt drogi i nie tak dobrze dostępny jak groszek. Sądzę, że w tej chwili, pomimo panującej "mody" nie jest to najrozsądniejsze wyjście. Przyznam jednak, że gdyby za kilka lat ta sytuacja miała ulec zmianie, to bardzo bym się z tego powodu cieszył i chętnie przerzucił na biopaliwo;)

    • 84 wpisy
    5 lutego 2013 22:30:40 CET

    Do "Bolas" odpowiedzi na swoje pytania uzyskasz m. in. na stronie:

    Sam tak się dokształcałem

    • 597 wpisy
    6 lutego 2013 10:49:24 CET
    Niestety nie ma tam odpowiedzi na wszystkie zadane pytania bo są niewygodne a minusów żaden producent nie wymieni. Ja tam widzę tylko superlatywy.
    I kolejny mit o stosowaniu go jako nawóz. Owszem w krajach o klimacie suchym można by było ale nie u nas i nie przez cały rok tylko na jesień a dlaczego tym wie każdy ogrodnik pasjonat.
    • 84 wpisy
    6 lutego 2013 21:10:17 CET

    może i nie da się zawsze go stosować ale z domieszką czegoś można używać. Nie pamiętam co to było. Na innym forum uzyskałem taką odpowiedź.

    • 1 wpisy
    18 lutego 2013 23:06:25 CET
    Witam
    Ja pale w kotle firmy GREN ciekawa konstrukcja samoczyszczącego sie palnika i bez spieków jak to w niektórych kotłł pracuje w fajnej automatyce pokojowej .Jezeli kots chce wiecej informacji to moze prywatnie ( nie che byc posadzony o reklame :) Ja uzytkuje go juz 3 sezon i jestem zadowolony .
    • 96 wpisy
    18 lutego 2013 23:42:05 CET

    Cóż, kotły, jakie to sentymentalne!!! To noszenie i dosypywanie paliwa, sprzatanie, wyrzucanie, wysypywanie, zamiatanie, odkurzanie. Jakże przywiazani jesteśmy do tradycji i słowiańskiego tradycjonalizmu. Oby to nam nie przysłoniło wzroku na postęp technologiczny. Uprzedzam atak, wszystko dopasowujemy do swoich możliwości.

    Nie po to izolujemy, by robić centralne.

    • 84 wpisy
    19 lutego 2013 09:03:04 CET

    Enerbau to podziel się w swoją wiedzą oświeć innych użytkowników tego forum i powiedz czego Ty używasz. Dzięki temu ułatwisz życie słowiańskim masą.

    • 11 wpisy
    10 czerwca 2013 23:23:10 CEST
    Ja ma kocioł tego producenta:
    Jak chcesz to Ci mogę podrzucić namiary na sklep, gdzie kupowałem,ale to najpierw sobie zobacz czy w ogóle Ci odpowiada ;)
    • 96 wpisy
    11 czerwca 2013 00:53:20 CEST

    Enerbau to podziel się w swoją wiedzą oświeć innych użytkowników tego forum i powiedz czego Ty używasz. Dzięki temu ułatwisz życie słowiańskim masą.

    W razie merytorycznych pytań służę pomocą.

    • 2 wpisy
    29 sierpnia 2013 23:39:30 CEST
    A może ktoś orientuje się w firmie EKOWITT? Znalazłem na ich stronie kocioł, który idealnie by mi pasował, ale w ogóle nie kojarzę firmy, jestem zupełnym laikiem, to będzie dopiero mój 1 kocioł, także chętnie poczytam opinie instalatorów / doświadczonych użytkowników.
    • 1 wpisy
    30 sierpnia 2013 22:39:03 CEST
    instaluję kotły CO od ponad 25 lat i powiem ci, że akurat Ekowitt to solidna marka, nie sprzedają bubli. do tego prosta obsługa, no i opcjonalnie możesz sobie wybrać panel pokojowy - bezproblemowa regulacja temperatury z pomieszczenia. jak bedziesz miał jeszcze jakieś pytania to śmiało pisz.
    • 3 wpisy
    26 września 2014 20:32:24 CEST

    Mi dobrze sprawuje się kocioł z Batgazu


    Ten wpis został zmieniony przez czajkowa w 26 września 2014 20:33:12 CEST"
    • 42 wpisy
    30 września 2014 20:53:45 CEST
    A na co najlepiej patrzeć jak się kocioł wybiera?
    • 12 wpisy
    5 listopada 2014 13:40:35 CET
    agrestowa22 napisał/a:
    A na co najlepiej patrzeć jak się kocioł wybiera?


    Agrestowa, nie wiem czy bardzo pomogę ale jak pamiętam jak ja wybierałem to też pytałem na tym forum o opinie. Mnie w sumier kocioł doradził instalator, potem podpytałem tu i ówdzieo opinie i tak wyszłe że kupiłem. To na co powinnaś zwrócić uwage to rozważ swoje potrzeby. Chcesz zwykły czy z podajnikiem ( automatyczny, wygodny- taki radzę jak mogę) , potem pomyśl czym chcesz palić - bo tu możliwości wiele. I pod tym kątem dopiero wybieraj. Jak masz mała albo specyficzną kotłownię to ptrz na firmy co ci odpowiednio pod ciebie skonfigurują kocioł ( nie wszędzie jest taka możliwość) Potem dochodzą jeszcze sterowniki itp ale nie wiem na ile się na tym znasz - to ci doradzi już producent najlepiej. No i tyle chyba. Pogadaj z jakimś producentem też może - polecam pod tym kątem firme Witkowski 

    mają dużo cierpliwosci dla niezorientowanych w temacie. Ja mam od nich swój kocioł i polecić mogę z czystym sumieniem także właśnie pod kątem fachowego doradztwa.

  • 10 lutego 2015 19:02:53 CET
    piec z zasobnikem na dwa paliwa do wyboru np:pellet i ekogroszek czym akurat palimy to kwestia dozowania
    • 31 wpisy
    31 sierpnia 2015 23:14:04 CEST

    Taki kocioł to dobra sprawa. Rodzice mają Logano G221 Automatić na pellet i groszek z tym że mają jeszcze dodatkowy ruszt na grubszy węgiel. Jednak na razie palą głównie groszkiem bo załadują zasobnik i spokój na 2-3 dni. Dzisiaj technika grzewcza poszła bardzo do przodu że nawet takim kotłem można sterowac za pomocą telefonu, tabletu itp.

    • 4 wpisy
    28 lutego 2016 13:29:14 CET

    u nas tez palimy pelletem i ekogroszkiem. Kocioł wybraliśmy z Piecbud taki z podajnikiem ślimakowym .Dobrze się sprawuje

    • 13 wpisy
    29 lutego 2016 22:16:22 CET
    potrzebny mi piec w którym będę mogła palić zarówno peletem i ekogroszkiem, w sumie może drewnem też odrobinę, mój dom będzie miał około 100 m2, jaką firmę polecacie :)
    • 1132 wpisy
    1 kwietnia 2016 06:33:40 CEST
    A ja nie wiem, czy są takie 3w1 i jak z ich sprawnościami ?

Szybka Odpowiedź