Forum Budowlane » Sypialnie i Salon - wystrój i wyposażenie

    • 1 wpisy
    22 stycznia 2011 21:59:45 CET

    jestesmy wlasnie na etapie wyboru podlogi do salonu. mamy okna-ciemny orzech i jasne marmurowe parapety. sciany tez beda w jakims jasnym kolorze. mamy teraz dylemat, jaki kolor podłog. i tu pytanie- czy jesli beda to ciemne panele, to beda pasowac tez ciemne meble czy moze bedzie zbyt ciemno? a z drugiej strony, czy ciemne meble na jasniejszej podlodze nie beda wygladac zbyt ciezko?

    • 4 wpisy
    1 marca 2011 21:11:32 CET

    Ja na szczęście już jestem po , kolory, style miałam mętlik w głowie. W końcu znalazłam w googlach ciekawe kompozycje, polecam

  • 4 kwietnia 2011 15:21:42 CEST

    a co powiecie na posadzki epoksydowe? :D mi też ten pomysł na początku wydawał się kuriozalny, bo przecież takie posadzki kojarzą się bardziej z halami i sklepami niż z domem, ale wygląda to bardzo nowocześnie i chyba jest praktyczne

    • 1 wpisy
    26 maja 2011 02:07:00 CEST

    Może coś pośredniego :) idealnie kawowy kolor :) mysle że świetnie pasował by do ciemnych mebli i jasnych ścian.

    • 14 wpisy
    1 czerwca 2011 00:45:53 CEST
    wg mnie ciemna podłoga i ciemne meble będą dobrze wyglądać. gorzej jesli zrobisz jasną podłogę i ciemne meble
    • 11 wpisy
    6 lipca 2011 22:16:56 CEST
    Byle żeby nie wyglądało to zbyt ciemno, ciemne kolory źle wpływają na nastrój człowieka.
    • 64 wpisy
    9 sierpnia 2011 14:04:42 CEST
    Zgadzam się z Przedmówcą,może lepiej byłoby nie łączyć tylko ciemnych kolorów,tylko np zestawić taki kontrast? Ciemne meble,nieco jaśniejsza podłoga i ściany? zastanów się nad tym.
    • 3 wpisy
    1 września 2011 11:51:26 CEST

    Nie zgadzam się, ciemna podłoga może bardzo dobrze pasować do ciemnych mebli i nadać całemu pokojowi taki klasyczny wygląd. Patrząc np. na te płytki salonowe można się zorientować o co chodzi. zestaw delta moim zdaniem pasuje bardzo dobrze do ciemnych mebli!

    • 4 wpisy
    6 września 2011 17:28:10 CEST
    Pamiętajcie, że na ciemnej podłodze bardziej będzie widać brud i zakurzenie.
    • 3 wpisy
    3 października 2011 12:25:39 CEST

    No cóż, to jak bardzo widać brud nie powinno być chyba decydującą sprawą w wyborze koloru podłogi chyba? Mnie bardzo podobają się te płytki salonowe, a zwłaszcza Holtzer i Asman. Gdy będę remontował mieszkanie (a pewnie będzie to niebawem) zapewne wybiorę je, albo bardzo podobne ;)

    Pozdrawiam, i proszę kierować się w wyborze tym, co się podoba, a nie tym, że sięzakurzy!

    • 20 wpisy
    19 października 2011 15:34:07 CEST
    Może i widać trochę kurzu,ale też znowu bez zbytniej przesady. ewentualnie możecie zainwestować w jasną podłogę,polecam oczywiście naturalne drewno.
    • 10 wpisy
    2 lipca 2012 23:21:39 CEST
    według mnie ciemna podłoga i ciemne meble będą jak najbardziej ok. A jeśli się obawiasz że będzie za ciemno, zawsze możesz postawić na jakieś jasne dodatki. Jasne zasłonki, ramki, lampki, jakieś dodatkowe poduchy na łóżko.
    • 13 wpisy
    17 września 2012 10:36:31 CEST
    Ciemne meble na jasnej podłodze wyglądają bardzo atrakcyjnie. Osobiście polecam jasną barlinecką deskę jesionową. Dzięki niej Twój salon zamieni się w oazę spokoju.
    • 55 wpisy
    17 września 2012 16:17:25 CEST
    Im więcej ciemnego,tym pokój optycznie zrobi się mniejszy,wiec postaw na jasną podłogę i do tego np: brązowe lub kremowe meble. Wtedy również byłby fajny kontrast.
    • 29 wpisy
    2 października 2012 20:27:02 CEST
    Ja ze swojej strony polecam deskę barlinecką,ponieważ nie dość ze jest bardzo popularna to do tego solidna i bardzo fajnie się prezentuje. Przemyśl to.
    • 38 wpisy
    11 października 2012 12:02:41 CEST

    Trzeba mieć na względzie w jakim stylu będą meble - czy stylizowane, bardzo proste, wolnostojące, a może część będzie połączona ze ścianami. Przecież nie wszystkie meble muszą być w jednym kolorze i jednakowo ciemne. Część może być fornirowana, część malowana/lakierowana, kolory tapicerki przecież można zrobić pośrednie między ciemnym a jasnym. Wszystko to kwestia zbalansowania tych kolorów. Jeśli wybierzasz ciemną podłogę i jasne ściany to wnętrze będzie automatycznie bardziej kontrastowe. Przy jasnej podłodze pokój można urządnić bardziej monochromatycznie i ograniczyć ciemne akcenty. Podsuowując, kolorystycznie sprawdzi się zarówno ciemna, jak i jasna podłoga, natomiast decydującym czynnikiem powinny być: ilość światła wpadająca do pomieszczenia oraz jego wielkość.

    • 32 wpisy
    24 października 2012 15:42:35 CEST
    Generalnie najlepiej będzie się prezentować podłoga z drewna naturalnego i proponuję szukać czegoś właśnie w takim stylu. Będzie przytulniej i ładniej.
    • 38 wpisy
    14 listopada 2012 19:33:15 CET

    Przypadkiem znalazłam taką aplikację pozwalającą szybko podejrzeć jak różne odcienie podłogi komponują się z wybranym kolorem ścian - wrzucam, bo pewnie niejednej osobie sie przyda.

    • 29 wpisy
    30 listopada 2012 21:21:48 CET
    Jeżeli chodzi o wybór podłogi do salonu,to gorąco polecam deske barlinecką. Jest to bardzo popularne rozwiązanie i przez lata się sprawdzi. Poza tym w praktyce prezentuje się naprawde pięknie.
    • 36 wpisy
    4 grudnia 2012 16:54:43 CET

    Ja wybrałabym jasną podłogę, dzięki niej przestrzeń staje się większa :)

    %E2%80%99a-hessa

    • 38 wpisy
    14 stycznia 2013 14:26:40 CET

    Bardzo fajne to połączenie jasnego i ciemnego drewna. Dobry sposób na stylową aranżację ściany.

    • 30 wpisy
    1 marca 2013 14:29:35 CET
    Zgadzam się,mi także przypadał do gustu powyższa aranżacja,jest bardzo ciekawa i kolory drewna jasny z ciemniejszym- bardzo fajnie ze soba kontrastują.
    • 9 wpisy
    3 marca 2013 17:04:34 CET
    Bardzo ładny obraz.
    • 2 wpisy
    1 maja 2013 15:18:29 CEST

    Ja planuje położyć w salonie podłogę w kolorze czrnego dębu . Obawiam sie tylko, że na takiej ciemnej podłodze bardzo będzie widać zabrudzenia..

    • 19 wpisy
    3 maja 2013 13:41:10 CEST
    Pytanie czy biała podłoga będzie praktyczna,bo moim zdaniem nie bardzo i lepiej zdecydować się na coś ciemnego jak dąb- droższy,ale za to pięknie się prezentuje.

Szybka Odpowiedź