Forum Budowlane » Instalacje wodno-kanalizacyjne

Szambo gdzie kupić???

    • 2 wpisy
    5 marca 2011 08:31:09 CET

    Ostatnimi czasy zaczęło mi napełnać się za często szambko, gdzie można kupić naprawde dobre , i szczelne szambko???

    • 2 wpisy
    5 marca 2011 08:56:33 CET

    Ja osobiście zamawiałem na stronie , zadowolony nic nie cieknie , miła obsługa itp polecam. A i co najważniejsze , ATEST I GWARANCJA,

    zamowiłem 12m3 bo zamieżam przerobić z czasem na przydomową oczyszczalnie. tak to wygląda.

    • 3 wpisy
    18 grudnia 2011 19:21:44 CET

    Jeżeli wciąż szukasz szamba to z pewnością znajdziesz odpowiednio duże i trwałe na stronie . Chociaż w Twoim przypadku chyba lepszym rozwiązaniem byłaby przydomowa oczyszczalnia ścieków - tam wywózki robi się średnio raz na 18-24 miesiące.

  • 28 maja 2012 13:29:28 CEST
    Ja uważam, że w budowę szamba warto zainwestować. W końcu jest to obiekt, który ma nam długo służyć, bezsensu jest później ponosić koszty naprawy itp. Nie warto kupować tanich produktów. Ja polecam szamba ekologiczne, wykonane z żywicy i włókna szklanego, dzięki czemu są dużo trwalsze niż tradycyjne szamba betonowe. No i co istotne są szczelniejsze, nie pobierają żadnych wód z gruntów, a co za tym idzie rzadziej się je opróżnia. A jak widać, nie tylko dla mnie jest to ważne... Wydaje mi się, że ich cena jest przystępna, biorąc pod uwagę ich dobrą jakość. W zasadzie te zbiorniki mają same plusy. Ja sam mam taki przy domu (firmy NARO) i póki co nie mogę narzekać. Mogę Wam dać adres strony sklepu gdzie dokonałem zakupu. Przejrzyjcie sobie:
    • 2 wpisy
    16 stycznia 2013 21:35:16 CET
    Które szambo wybrać? to znaczy najlepszym wyborem wydaje się szambo betonowe, Sąsiad zakupił szambo eko - plastikowe, po miesiącu okazało się że to plastikowe zostało zgniecione, producent wymienił zbiornik na inny, i po jakimś czasie od nowa zostało zmiażdżone

    Na pewno zakupię szambo betonowe, mam dylemat tylko nad firmą:




    koszty mają podobne, certyfikaty mają więc czym się kierować?
    • 1 wpisy
    27 marca 2015 11:56:07 CET

    Ja osobiście polecam septic-invest, wybór tak naprawdę to kwestia tego jak szybko zrealizują itd. a przy moim zakupie poszło wszystko szybko i sprawnie


    Ten wpis został zmieniony przez kgba w 27 marca 2015 11:56:32 CET"
    • 3 wpisy
    25 czerwca 2015 11:02:57 CEST
    Ja mam szambo betonowe od szamba betonowe brat-bet Działa dobrze, co najważniejsze nie przecieka. Zamontowane szybko i sprawnie, bez problemów.
    • 597 wpisy
    9 marca 2016 20:33:08 CET

    skąd pewność że nie przecieka?

    • 16 wpisy
    24 marca 2016 17:37:04 CET
    A ja jednak wybieram plastikowe. Nie chciałbym się jeszcze martwić o to czy szambo mi się nie rozszczelni a z betonowymi tak potrafi być. Dlatego mam zbiornik z laminatów poliestrowo-szklanych od FHP Maro i nie zajmuje mnie kwestia szczelności szamba. Te od Maro są tak trwałe i szczelne, że można zbiorniki montować w pobliżu ujęć i zbiorników wodnych, a to już jakiś konkret.
    • 2 wpisy
    24 marca 2016 23:42:15 CET
    tak, tylko że to lekkie szambo też ma swoje wady, jak np. wypływanie, konieczność dociążania itd.
    • 4 wpisy
    28 marca 2016 23:22:06 CEST
    ja jestem za betonowym szambem. Z plastikiem nawojował się mój brat. Montowął kilka lat temu. Jedna ostra zima i po szambie. Wymienił na betonowe i ja od razu poszedłem też w jego ślady.
    • 2 wpisy
    29 marca 2016 23:10:10 CEST
    Panowie, a jak szukać dobrego szamba? tyle się słyszy negatywnych opinii i o plastikowych i betonowych. Już całkiem zgłupiałam przez to:(
    • 4 wpisy
    1 kwietnia 2016 00:40:03 CEST
    wszystko zależy, jaki masz grunt. Dobra firma sama powinna Ci doradzić, które w twoich warunkach będzie bardziej odpowiednie. Plastikowe jest lekkie, łatwe w montażu (ważne, jeśli sami chcecie montować), nie wymaga dodatkowego doszczelniania, jednak na niesprzyjającym gruncie może być tak, że szambo wypłynie. Szambo betonowe nie niesie za sobą takiego ryzyka, jednak wymaga odpowiedniego uszczelnienia i montaż trudny, bo ciężkie
    • 2 wpisy
    1 kwietnia 2016 01:39:41 CEST
    dziękuję zefirek. Teraz nieco lepiej to rozumiem. Czyli nie jest do końca tak, że plastikowe jest do kitu, a tylko betonowe dobre.
    • 2 wpisy
    1 kwietnia 2016 12:22:24 CEST
    no ze wszystkim jest tak, że są i wady i zalety. Ja jednak uważam, że lepsze jest betonowe. Z bilansu wad i zalet moim zdaniem wychodzi na korzyść betonowego.
    • 1 wpisy
    1 kwietnia 2016 23:28:26 CEST
    zgadzam się z kolegami, że szambo betonowe jest o wiele pewniejsze od plastikowego. Ludzie nie potrzebnie panikują z tym przeciekaniem. Wystarczy dobra izolacja i problem z głowy.
    • 3 wpisy
    8 kwietnia 2016 23:23:16 CEST
    ciekawe to wszystko, co piszecie. Ja, podobnie jak niektórzy z was, chciałbym założyć u siebie szambo. Szperam trochę w sieci, szukam różnych firm. Może ktoś z Was ma doświadczenia dobre/złe z firmami? dobrze wiedzieć, gdzie szukać, a na co machnąć od razu ręką.
    • 1 wpisy
    13 kwietnia 2016 10:11:09 CEST
    janusz29 napisał/a:
    ciekawe to wszystko, co piszecie. Ja, podobnie jak niektórzy z was, chciałbym założyć u siebie szambo. Szperam trochę w sieci, szukam różnych firm. Może ktoś z Was ma doświadczenia dobre/złe z firmami? dobrze wiedzieć, gdzie szukać, a na co machnąć od razu ręką.

    Jeśli chodzi o szamba betonowe są bardzo wytrzymałe i solidne. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą Walbud profesjonalne podeście do klienta, fachowe doradztwo, szybka realizacja zamówienia i tani transport i montaż.


    Ten wpis został zmieniony przez jutrzenka28 w 13 kwietnia 2016 10:12:14 CEST"
    • 4 wpisy
    14 kwietnia 2016 22:40:04 CEST

    janusz29, ja korzystałem z eko-trans i też jestem zadowolony

    • 3 wpisy
    18 kwietnia 2016 23:03:01 CEST

    mogłbyś rzucić namiarami?

    • 4 wpisy
    18 kwietnia 2016 23:37:00 CEST

    mogę. to ich stronka szambo. go3. pl 

    tylko usuń spacje, bo inaczej nie wchodzi.


    Ten wpis został zmieniony przez zefirek123456 w 18 kwietnia 2016 23:37:31 CEST"
    • 3 wpisy
    20 kwietnia 2016 00:28:57 CEST
    okej, dziękuję.
  • 28 lutego 2018 10:01:04 CET
    Poszukaj wśród ofert firm internetowych, gdzie bez problemu znajdziesz dobry i trwały zbiornik na szambo, jaki budżet posiadasz na ten cel?
    • 1 wpisy
    18 października 2018 08:47:46 CEST
    Ja zdecydowałem się na szambo szczelne od firmy Wobet-Hydret. Działa bez zarzutu, spełnia swoją rolę w 100% - warto zainwestować w dobrą jakość i mieć spokój przez wiele lat.
    • 1 wpisy
    17 grudnia 2018 14:44:42 CET

    Też niebawem czeka mnie kupno szamba. Chciałabym, aby szambo służyło mi długo, w związku z czym powinno być wytrzymałe. Nie jestem jednak specjalistą, dlatego potrzebuję specjalistycznej porady. W związku z tym skontaktuję się z firmą oferującą się na stronie: . Spełnia ona wszystkie moje wymagania.


    Ten wpis został zmieniony przez Kamilla36 w 17 grudnia 2018 14:45:35 CET"

Szybka Odpowiedź