Forum Budowlane » Schody, pochylnie i balustrady

Łazienka na półpiętrze. Czy to bezpieczne?

    • 1 wpisy
    14 marca 2011 15:15:19 CET
    Łazienka na półpiętrze. Czy to bezpieczne? Witam serdecznie.
    Jestem nowa na forum. Bardzo proszę o podpowiedź bardziej doświadczonych.

    Mamy w planach kupić projekt z garażem dwustanowiskowym, nad którym mąż uparł się zrobić łazienkę (w pokoju nad garażem). A z niej drzwi do suszarni i pralni.
    Dom (ukochany Zefirek II) ma poddasze użytkowe, gdzie są 3 pokoje, w tym sypialnia rodziców z łazienką i garderobą. OK.

    Pozostałe dwa pokoje (jeden powiększony o zaplanowana w projekcie łazienkę, którą mamy właśnie zamiar przenieść na półpiętro) przeznaczone są dla dzieci.

    BARDZO SIĘ BOJĘ o to, aby dziecko wstając w nocy do łazienki nie spadło po schodach na dół alt

    Myślałam już o zabezpieczeniach typu półoświetlenie, lampki, drzwiczki, barierki, ale jeżeli zapomni ktoś zamknąć...alt
    W nocy każdy jest mniej przytomny niż za dnia. Tym bardziej małe dzieci alt

    A tych cholernych dwóch schodków z poddasza na półpiętro nijak (podobno) da się zlikwidować alt

    Już nawet myślałam o tym, aby zrobić właśnie tam sypialnię rodziców z łazienką i garderobą, a w miejscu naszej sypialni właśnie łazienkę dla dzieci.

    Co o tym myślicie? Proszę o pomoc >>>

    Czy zrobienie łazienki na półpiętrze nadal będzie mi spędzało sen z powiek w trosce o bezpieczeństwo naszych Skarbów?

    Będę wdzięczna za odpowiedzi.
  • 21 marca 2011 22:24:29 CET
    prawie w każdym domu łazienka jest na piętrach a mały kibelek na dole, skoro wszyscy tak projektują to raczej jest to bezpieczne
    • 21 wpisy
    7 listopada 2013 13:01:26 CET
    to calkiem normalne ze łazienka jest na polpietrze albo przy sypialni.
    • 1132 wpisy
    21 kwietnia 2016 08:40:53 CEST
    że na półpiętrze to nie widziałem, ale przy sypialni to oczywiście robi się tak bardzo często.

Szybka Odpowiedź