Forum Budowlane » Ściany zewnętrzne - budowa i konstrukcja

  • 22 marca 2011 14:12:48 CET

    Witam wszystkich forumowiczów

    Pilnie potrzebuję informacji jakiego styropianu użyć do docieplenia domu. Słyszałem wiele negatywnych opini na temat tego co można dostać w sklepach. Nie chcę wydawać kupy kasy na jakiegoś bubla. Czym się kierować przy kupnie? Bo raczej nie opinią sprzedawców :) Podobno dobrze jest sprawdzić certyfikaty jakości, jaka opinię ma producent i uznanie niezaleznych, renomowanych instytutów?

    • 62 wpisy
    7 czerwca 2011 13:20:33 CEST
    dokladnie, czesto zdarza sie ze na opakowaniu parametry nie pokrywaja sie z tym co w opakowaniu. Alno dajesz zwykly wiekszej grubosci, albo kupujesz grafitowy odpowiedni cienszy, pamietaj jednak ze jezeli nie zbulwersuje Cie gruba sciana lepiej uzyc tanszego grubszego bo parametry bedziesz miec dobre, co do firm to bez kryptoreklamy poszukaj jakosciowego w odpowiedniej cenie.
  • 21 lipca 2011 09:26:49 CEST
    a co w kwestii wełny mineralnej? jaką najlepiej wybrać? (chce docieplić całe poddasze)
    • 1 wpisy
    22 sierpnia 2011 13:11:51 CEST

    Czezary dobrze słyszałeś, że nie powinno się sugerowac opiniami sprzedawcy, mój znajomy dał się nabrać, pieniądze poszły w błoto. dobrze kombinujesz z tymi certyfikatami, też mi się obiło o uszy o właśnie certyfikatach , którymi ponoć nie wszyscy moga się pochwalić, ale warto tez słuchać opinii znajomych/ poszukac w internecie , rekomendacje sa cjhyba kluczowe. pozdro

  • 23 sierpnia 2011 15:13:16 CEST
    czytałem juz jakiś czas temu artykuł o tym jak to producenci idą po taniości i wsypują wypełniacze zamiast niezbędnych surowców- co za tym idzie, gorsza jakoś styropianu ,wiąże sie z nie osiągnieciem planowanych parametrów i po prostu nietrwałością. a rekomendacje o których ktoś już tu wspomniał to z Instytutu Techniki Budowlanej (ITB)
  • 26 września 2011 12:54:54 CEST

    Branża styropianu jest branżą w której w ostatnim czasie bylo wielu oszustów.

    Ciężko jest bowiem sprawdzić dekalrowana przez producenta wartość współczynnika przewodzenia ciepła. Polecam wybierać styropian twardy (większa gęstość jest zawsze dobrym wskaźnikiem i gwarantuje lepszą wartość lambda). Należy sprawdzić czy styropian nie jest zbyt kruchy (czy nie łamią się naroża)

  • 26 września 2011 14:46:55 CEST

    zapytam jeszcze raz:

    a jaka jest opinia nt wełny mineralnej Knaufa? Jest ostatnio w promocji i to na nią bym się chyba najbardziej skusił.

  • 26 września 2011 18:47:14 CEST
    Produktów KNAUF nie znam. Ale w dziedzinie wełen miękkich (szklanych) liderem jest ISOVER
    • 36 wpisy
    26 września 2011 20:53:54 CEST

    Ja właśnie zamówiłem wełnę ekologiczną KNAUF.

    Jest o tyle dobra że przyjemnie się układa bo nie pyli igiełkami i nie nieprzyjemnego zapachu jak klasyczna.

    Zostałem zapewniony, że spełnia wszystkie normy. Z resztą przed zakupem przeczytałem wszystko na ich stronie.

    Pozdrawiam

  • 27 września 2011 11:49:24 CEST

    sama metoda ukłądania jakoś mnie nie interesuje bo i tak wynająłbym ekipe, liczy się dla mnie to by była warta swojej ceny tzn by faktycznie rachunki za ogrzewanie spadły

    • 36 wpisy
    28 września 2011 01:57:05 CEST

    Swoje zadanie spełni na pewno. W końcu jako jedyna, ma wszytkie najwyższe cetryfikaty jakościowe.

    Możesz poczytać sobie na ich stronie bo ja na dobrą sprawę wielkim specjalistą nie jestem.

    Wiem tyle ile udało mi się dowiedzieć podczas swoich poszukiwań..

    • 23 wpisy
    28 października 2011 19:17:04 CEST

    Kup styropian grafitowy (ma niższy wsp przewodzenia ciepła od tradycyjnego).

    • 36 wpisy
    28 października 2011 22:11:35 CEST

    I nadal jest daleko w tyle za wełną :P

    • 23 wpisy
    30 października 2011 15:59:31 CET

    Szczerze mówiąc nie wiem pod jakim względem styropian grafitowy jest "daleko w tyle za wełną" ?

    λD styropianu grafitowego wynosi 0,031 W/(m·K) np w przypadku termo organiki natomiast λD wełny mineralnej kamiennej (skalnej) knaufa 0,035 W/(m·K), więcej czyli w tym przypadku GORZEJ ;)

    • 20 wpisy
    8 listopada 2011 11:25:56 CET

    Normal 0 21

    Panie Czezary zamiast styropianu polecam użycie wełny, ponieważ zapewnia ona lepszą izolację akustyczną i cieplną oraz jest nie palna. Na rynku dostępna jest ekologiczna wełna mineralna produkowana w technologii ECOSE. Produkt nie zawiera takich substancji jak formaldehyd, akryl oraz fenol. Reaguje w 0,000 % z powietrzem w pomieszczeniu co potwierdzone jest otrzymaniem certyfikatu na najwyższym poziomie Eurofins GOLD. Aby zaoszczędzić na energii najlepszym rozwiązaniem jest położenie wełny w systemie dwuwarstwowym, czyli 20 cm wełny między krokwie oraz 10 cm pon nimi. Otrzymamy wtedy współczynnik przenikania ciepła 0,143 i możemy zaoszczędzić nawet do 30% energii.

    Normal 0 21

    Chętnie odpowiem na inne pytania

    Pozdrawiam

    Adam Sztabach

    eRzecznik firmy Knauf Insulation

    • 23 wpisy
    13 listopada 2011 18:22:55 CET

    Zgodzę się, wełna jest dobrym rozwiązaniem do ocieplenia poddasza ale nie ścian budynku. Rozsądny współczynnik przenikania ciepła w przypadku zastosowania wełny uzyskali byśmy przy ułożeniu nie wiadomo jak grubej jej warstwy. 30 cm? W przypadku termoizolacji ściany to brzmi śmiesznie i niestety żałośnie. Wciąż jestem za styropianem.

    knauf - macie słaby marketing :P

    • 20 wpisy
    14 listopada 2011 13:03:40 CET

    Panie kondrad wełna, która jest w promocji jest dobrą wełną iraz nie odbiega współczynnikami od innych produktów. Posiada takie same właściwości co tradycyjna wełna, łatwiejsza i przyjemniejsza jest natomiast w montażu, ponieważ nie pyli się oraz jest bezzapachowa.
    Panie antekantoni wełnę również można użyć do ocieplenia ścian zewnętrznych np. Nobasil fre( współczynnik przenikania ciepła 0,036) lub do ścian wewnętrznych TI 140 DECIBEL
    (współczynnik przenikania ciepła to 0,038), TP 115

    Normal 0 21

    Pozdrawiam

    Adam Sztabach

    eRzecznik firmy Knauf Insulation

  • 16 listopada 2011 00:06:01 CET

    myślę, że zawsze znajdą się zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy wełny i styropinu i chyba nie warto tego rozstrząsać. w tym roku pomagałem zięciowi ocieplać dom, więc jestem dość na bieżąco. Akurat w tym wypadku z góry wiedział, że chce ocieplać styropianem a priorytetem była jakość materiału, więc szukaliśmy styropianu z rekomendacjami, certyfikatami itd. przy okazji prześledziłem fora internetowe i opinie są na prawdę bardzo różne. podsumowując myślę, że na pewno warto włożyć troche czasu w prześledzenie co jest na czasie, wszystko teraz rozwija się w zadziwiającym tempie. warto też na pewno zapoznać się z opinią innych, może bardziej lub mniej doświadczonych, ale na pewno pozwoli nam to nie narazić się na zbędny wydatek.

    • 36 wpisy
    22 listopada 2011 21:45:43 CET
    jnowakowski w zupełności się z Tobą zgadzam. Tak to właśnie jest jak mówisz. Ja też jestem na bieżąco - w tym momencie jestem w trakcie ocieplania dachu drugiego budynku na placu. Tak jak mówisz - na forach tyle opinii jest co ludzi. Każdy poleca to co użwał na dobrą sprawę.Są w sieci też rzecznicy internetowi tacy jak ww Pan Adam i nie można mieć do nich pretensji bo na tym polega przecież ich praca. To nie jest jakieś barbarzyństwo i nakłanianie za wszelką cenę. Każna z firm budowlanych ma takie osoby i celem ich działań jest najzwyczajniejsze poinformowanie ewentualne osoby zainteresowane o danej opcji.
    To jak z polityką. jest plakat wyborczy - nie namawia Cię do konkretnych poglądów a jedynie informuje Cię że masz jakąś opcję. Ja u siebie w pierwszej budowie używałem Kanufa właśnie po poradach Pana rzecznika Adama. Pomógł mi również w kwestiach technicznych i to się im chwali. Teraz do drugiego budynku też zamówiłem kanufa bo właśnie tak jak inni użyłem jednej z opcji, nie miałem zastrzeżeń więc nie mam potrzeby dalszego eksperymentowania.
    Każdy ma swoje zdanie i nie możemy mu zabronić go wyrażać
    Pozdrawiam serdecznie
    • 20 wpisy
    28 listopada 2011 16:38:31 CET

    Panie villagedew dziękuje za wyrażenie tak dobrej i celnej uwagi na temat rzeczników. Jestem także zadowolony, iż mogłem pomóc w doborze materiał pozostaje tylko cieszyć się ciepłym domem. Czekam także na Pana spostrzeżenia co do wyników osiągniętych podczas sezonu grzewczego.

    Normal 0 21

    Adam Sztabach

    eRzecznik firmy Knauf Insulation
    • 36 wpisy
    10 grudnia 2011 23:33:12 CET

    Witam !

    Prace poszły do przodu !

    Już praawie skończyliśmy zostało jeszcze 2/3 podbitki

    Zdecydowaliśny się jednak na kedną warstwę Knaufa Classi 039

    Dorzucam kilka zdjęć z toku prac !

    alt
    alt
    alt
    alt
    alt
    alt
    alt

    idzie bardzo szybko :))) !

  • 15 grudnia 2011 15:04:38 CET
    Na początku wygląda to bardzo "kosmicznie" :)

    Co do ocieplenia ścian - zastosował ktoś z Was może beton komórkowy do ocieplenia budynku? Spotkałam się z nim przeglądając ofertę xelli - ytong multipor; ciekawa jestem jak wypada z innymi produktami.
    • 36 wpisy
    22 grudnia 2011 22:56:03 CET

    Wątpię żeby swoją skutecznością beton komórkowy chociaż trchę zbliżył się do wełny mineralnej...

    • 5 wpisy
    15 kwietnia 2012 09:57:19 CEST
    i tak najlepsze sa płyty fenolowe i PIR - bija na glowe styro i welne .., a koszt podobny...
    • 36 wpisy
    29 kwietnia 2012 00:35:12 CEST

    Teraz na rozdają kupony na wełnę Knaufa i co dziesiątą rolkę ma się gratis alt

Szybka Odpowiedź