Forum Budowlane » Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa

Pomoc przy zakupie systemu alarmowego przewodowego

    • 8 wpisy
    17 kwietnia 2011 11:42:57 CEST

    Chciała by zakupić alram przewodowy do domu. Alarm miał być prost w obsłudze, ponieważ jest to alarm który zostanie zamontowany w mieszkaniu moich dziadków, znalazłam cos takiego



    Chcę się dowiedzieć czy ten alar sprawdzi się. Zanim zakupie coś takiego chciała bym poznać opinię innych ludzi.

    • 43 wpisy
    18 kwietnia 2011 13:01:25 CEST

    Witam serdecznie
    Bardzo dziękuję, że zwróciła się Pani do mnie z tym pytaniem. Oczywiście system alarmowy powinien być prosty i łatwy do obsługi a tym bardziej jeżeli ma być przeznaczony dla osób starszych. Przedstawiony system przez Panią w podanym linku dla mnie nie jest wiarygodny i nie będę się na jego temat wypowiadał. Jeżeli coś co ma pracować dla mojego bezpieczeństwa a kosztuje ok. 150zł brutto za cały system, czyli tyle ile np. kosztuje dobrej klasy czujnik ruchu to bym się zastanawiał nad jakością tego systemu.
    Polecam systemy alarmowe Polskiego producenta firmy SATEL. Polecam prosty system ZESTAW PROMOCYJNY CA-5LED KPL (2 czujki AMBER) myślę że będzie dobrym rozwiązaniem. System oparty jest o centralę mikroprocesorową CA-5, która zapewnia łatwą konfigurację systemu i ma możliwość późniejszego rozwoju systemu. Należy jedynie dokupić odpowiednią ilość przewodu YTDY6x0,5mm - przewód instalacyjny (1 metr).
    System rozbrajany jest za pomocą klawiatury i również jest możliwość dokupienia sterowania za pomocą pilotów, np. DWB-100HS - dwukanałowy sterownik radiowy.
    W przypadku jakichkolwiek pytań polecam się na przyszłość.
    Dziękuję i życzę miłego dnia,

    • 43 wpisy
    2 sierpnia 2011 14:53:41 CEST
    Witam Państwa ponownie
    Dziękuję za zainteresowanie się tym tematem. Dlatego też obecnie proponuje Państwu nowe rozwiązanie a mianowicie system VERSA Satel. Jest to nowa wersja central alarmowych z 5, 10 lub 15 wejściami na płycie z moźliwością rozbudowy do 30 wejść max. system może być sterowany za pomocą klawiatur LED lub LCD, pilotów lub modułów GSM. Stworzone zostały specjalne zestawy z różną wersją elementów np. "ZESTAW PROMOCYJNY SATEL VERSA 5 LED - 3 czujniki AQUA Plus", "ZESTAW PROMOCYJNY SATEL VERSA 10 LCD - 6 czujek AQUA Plus", "ZESTAW PROMOCYJNY SATEL VERSA 15 LCD - 8 czujek AQUA Plus" itp.
    System Versa można podzielić na 2 strefy, tzn. można osobno zazbrajać alarm np. na parterze i na piętrze (w nocy parter może czuwać, gdy domownicy śpią na piętrze). Wbudowany dialer umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych w momencie wystąpienia alarmu. Możliwe jest również podłączenie zewnętrznego modułu GSM który będzie wysyłał wiadomości tekstowe SMS.
    Wiele możliwości, w tym . podział systemu na strefy, uruchamianie wyjść (np. oświetlenia) według określonego czasu oraz sterowanie np. automatyką bramową to tylko niektóre możliwości central Versa.
    Dziękuję i zapraszam do kontaktu.
    Wszystkiego dobrego
    • 26 wpisy
    1 marca 2012 14:57:13 CET
    A co Pan sądzi na przykład o systemie Master Key od np. Winkhausa? Bo ceny jego ostatnio są konkurencyjne i razem z takim alarmem mógłby stanowić już kompletne zabezpieczenie...
    • 43 wpisy
    1 marca 2012 15:07:42 CET
    Witam serdecznie,
    Dziękuję za podesłane zapytanie.
    Niestety nie miałem do czynienia z zabezpieczeniem o którym Pan wspomniał, więc nie jestem w stanie w tej materii wydać stosownej opinii.
    Dziękuję,
    • 2 wpisy
    5 lutego 2013 01:36:49 CET

    Ja polecam wszystkim ochronę w postacie samego alarmu i ochrony od firmy Securitas ... ceny adekwatne a można dobrze się zabezpieczyć. Sam mam taki system u siebie.

    • 43 wpisy
    5 lutego 2013 11:35:34 CET

    Normal021falsefalsefalseMicrosoftInternetExplorer4

    Witam alt

    Dziękuję za udział w forum. Jak najbardziej każdy może wybrać podobny zestaw jak pokazał kolega "mistrz1978".

    Nie znam jakości świadczonych usług przez firmę ochroniarską Securitas i nie będę się na ten temat wypowiadać.

    Natomiast sam "system alarmowy" jaki oferuje ta firma według mojej opinii jest kiepski alt Jest to tzw. "no name". W Polsce mamy przynajmniej trzech liczących się producentów systemów alarmowych, którzy mają dużą większą jakość produktów i bezpieczeństwo samej instalacji alt

    Zastanawia mnie też brak w tym zestawie sygnalizatora zewnętrznego alt... co według mnie jest jedną z podstaw system alarmowego.

    Bezpieczeństwo jest najważniejsze więc sam fakt ochrony jest dobrym pomysłem, lecz gdy dotyczyło by to mojego mienia wolałbym skorzystać z samych usług ochrony a system alarmowy oprzeć na własnoręcznie dobranym profesjonalnym sprzęcie.

    Dziękuję.


    • 42 wpisy
    24 lutego 2013 14:43:40 CET
    To racja,bezpieczeństwo jest najważniejsze i aby czuć się komfortowo uważam,że nie warto oszczędzać na dobrym i profesjonalnym systemie alarmowym oraz monitoringu. Akurat tutaj mogę pomóc ,a naszej stronie Alarmserwis znajdziecie szeroki wybór różnych systemów oraz akcesoriów.

Szybka Odpowiedź