Forum Budowlane » Instalacje elektryczne

Pytanie - oświetlenie, żarówki LED

  • 12 maja 2011 16:11:03 CEST

    Czy do takich żarówek wymagane jest inne połączenie instalacji elektrycznej?

    • 1 wpisy
    25 marca 2012 05:33:39 CEST
    żarówka faktycznie w dobrej cenie ale trochę słaba nadaje się tylko do podświetlania itp. a jeśli chodzi o instalacje spoko można ją używać w dotychczasowej na 230V
    • 597 wpisy
    25 marca 2012 11:53:41 CEST
    Myślę że malti od roku znalazł odpowiedź.
    • 86 wpisy
    18 kwietnia 2012 13:10:10 CEST
    Wymagane jest podłączenie instalacji elektrycznej,a odpowiadam dlatego że być może komuś przyda się to na forum i również z tego skorzysta. Wszystko zależy od koncepcji jaka przyjmiemy odnośnie oświetlenia.
  • 18 czerwca 2012 15:22:11 CEST

    Witam,

    Mam zamiar kupić takie żarówki do domu

    Chcę je wymienić zamiast moich dotychczasowych żarówek halogenowych. Te końcówki w kształcie grzybków wyglądają identycznie jak w moich ale jaką mogę mieć pewność że będą pasowały? Czy to uniwersalne podłączenie? Wszystkie mają ten sam rozmiar? Czy w żyrandolu w którym miałam takie halogenowe mogę bezpiecznie używać tych LEDowych?

    • 597 wpisy
    18 czerwca 2012 20:09:25 CEST
    Przyłącze ma oznaczenie GU10 wystarczy przeczytać czy na halogenie w oprawie jest też takie oznaczenie. Jeżeli tak to pasują bez problemu. Są to żarówki na napięcie 230V.
    Nie wiem czy spojrzałaś ale ten sklep aktualnie ich nie posiada a okres oczekiwania to 2 tyg.
  • 19 czerwca 2012 10:31:36 CEST

    Dziękuje za szybka odpowiedź. Powinny pasować.

    Rzeczywiście okres oczekiwania akurat na tamtą żarówkę to 2 tygodnie bo chyba robią wyprzedaż tych żarówek ale widzę że mają identyczny model o takiej samej barwie tylko że jest 3,5W 300lm

    To chyba nawet lepiej bo jak dobrze rozumiem to będzie po prostu jaśniejsza.

    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

    • 597 wpisy
    19 czerwca 2012 17:03:26 CEST

    Skoro mocniejsza i ma więcej lumenów (lm) to pewnie jaśniejsza. Ja mam w moim domu wszystko na LEDach 230V tyle że tańszych z allegro. Narazie działąją pół roku i nie mam zastrzeżeń.

    • 20 wpisy
    12 października 2012 13:55:30 CEST
    Ja proponuję szukać również w sklepach internetowych,gdzie wiele rzeczy w tym również artykuły oświetleniowe,można kupić zdecydowanie taniej.
    • 30 wpisy
    1 marca 2013 13:50:08 CET
    To fakt,im więcej lumenów posiada tym jaśniejsza i mocniejsza barwa światła,pamiętajmy o tym wybierając moc,to ma bardzo duże znaczenie.
    • 56 wpisy
    27 marca 2013 07:52:51 CET
    Zgadza się,dlatego warto o tym pamiętać i po prostu zapytać w sklepie sprzedawcy,jaką moc proponuje. To samo dotyczy sklepów internetowych,nasza fachowa obsługa zawsze chętnie pomoże i doradzi.
  • 5 sierpnia 2013 16:58:20 CEST
    Żarówki LED nie nadają się do czytania. Sam kiedyś miałem taką lampkę biurkową i takie światło szybko zaczyna męczyć wzrok. Jego barwa i to, że się nie rozprasza sprawiają, że jak już takie oświetlenie to lepiej np. do piwnicy.
  • 5 sierpnia 2013 16:58:21 CEST
    Żarówki LED nie nadają się do czytania. Sam kiedyś miałem taką lampkę biurkową i takie światło szybko zaczyna męczyć wzrok. Jego barwa i to, że się nie rozprasza sprawiają, że jak już takie oświetlenie to lepiej np. do piwnicy.
    • 2 wpisy
    19 listopada 2014 15:30:31 CET
    lepiej sprawują się do dekoracji z pewnością. Coraz więcej jest najróżniejszych projektów związanych właśnie z Led i dekoracją pokojów. Słyszałaś ktoś z Was może o PROFIL GK LED? To ogólnie nazwa list oświetlających czy może doświetlających pomieszczenie.
    • 14 wpisy
    21 listopada 2014 17:50:22 CET
    Byłem na ostatniej Budmie to tam wspominany profil gk led był dosyć szeroko omawiany. Zobaczymy co z tej technologii będzie. Zapowiada się obiecująco.
  • 28 sierpnia 2015 20:33:34 CEST
    Szeroki wybór asortymentu oświetleniowego. Najlepsze marki w branży. Doskonała jakość i funkcjonalność produktów. Profesjonalna obsługa klienta. Wszystko to w jednym miejscu i to bez wychodzenia z domu zapewnia SPECLED.
    • 23 wpisy
    24 września 2015 17:16:42 CEST
    Oświetlenie ledowe jest o wiele lepsze niż standardowe. Sama używam takiego oświetlenia w domu i polecam. Efekt jest rewelacyjny. Jasne wnętrza i o wiele dłużej się świecą żarówki led od zwykłych. Polecam szeroki wybór asortymentu led na Warto skorzystać z usług, ponieważ produkty są wysokiej jakości.
    • 2 wpisy
    25 sierpnia 2016 08:08:30 CEST

    Ja mam u siebie oswietlenie Ledowe z ultra-elektro  Bardzo dobrze zdaje egzamin i wcale nie męczy wzroku. Jest łatwiejsze w utrzymaniu i rachunki są niższe.


    Ten wpis został zmieniony przez eweres2 w 25 sierpnia 2016 08:10:12 CEST"
    • 29 wpisy
    20 września 2016 14:51:06 CEST
    Z mojego doświadczenia wynika jasno, że ledy nadają się do wszystkiego. Są po prostu pełnowartościowym zamiennikiem dla "tradycyjnego" oświetlenia, nie mówiąc o skali oszczędności prądu. Są żarówki ledowe o różnej temperaturze barwowej, więc każdy może dobrać coś do swoich potrzeb. Poza tym da się dziś kupić ledy naprawdę tanio i w dobrej jakości, chociażby zamawiając je z Chin (tak tak, ich jakość jest coraz lepsza).
    • 2 wpisy
    17 listopada 2016 11:56:46 CET
    to kwestia gustu, dla mnie ledy są dobre do domu jak i do ogrodu, to raczej przyzwyczajenie
    • 6 wpisy
    27 października 2017 12:38:46 CEST
    Raz, że to przyzwyczajenie a dewa jednak mimo wszystko ledy są ekonomiczne i zapewniają optymalne źródło świtała w naszym mieszkaniu.
    • 53 wpisy
    19 lipca 2019 10:36:58 CEST
    Inteligentne gniazda odbierają polecenia za pośrednictwem aplikacji i dostarczają lub rozłączają zasilanie urządzeń elektrycznych.

    Zobacz jakie możliwości ma takie gniazdo:

    -pracuje w odległości do 1000 m od centrali na otwartej przestrzeni,
    -umożliwia zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń za pośrednictwem aplikacji,
    -oblicza zużycie energii elektrycznej.

    Można zerknąć na abaks-system.
    • 4 wpisy
    8 sierpnia 2019 20:49:52 CEST

    Bardzo fajne oświetlenie daj też taśmy LED.W niektórych miejscach montując takie taśmy można uzyskać bardzo ładne nastrojowe światłładowo w sypialni lub pod szafkami w kuchni, nawet nie pomyślałabym ze to może tak ładnie wyglądać


    Ten wpis został zmieniony przez Belisa w 8 sierpnia 2019 20:50:48 CEST"

Szybka Odpowiedź