Forum Budowlane » Pokój dziecka - wystrój i wyposażenie

    • 3 wpisy
    8 lipca 2011 14:05:00 CEST

    Chciałabym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych mam. Chę kupić materac do łóżeczka dla dziecka. W sklepie panie nei potrafiły mi doradzić jaki jest najlepszy. Przeszukałam internet i znalazłam poradnik, a w nim informacje o materacach oddychających. Jakie materace wy kupujecie? Jak sadzicie, jakie sa najlepsze dla niemowlaka?

  • 15 lipca 2011 13:02:27 CEST

    Dla niemowlala to chyba tylko gryczano-kokosowy.

    Zdrowy, przewiewny. No i nie za drogi

    • 3 wpisy
    2 sierpnia 2011 15:44:42 CEST

    no właśnie chyba wybiorę kokos znalazłam już jeden jest dwustronny, więc nie będę musiała szybko kupować drugiego jak dziecko podrośnie, na tej samej stronie, na której był ten poradnik są właśnie opisane takie materace.

    • 11 wpisy
    12 czerwca 2013 13:40:04 CEST

    Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Witaj!

    /* Style Definitions */ {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 0cm ; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

    Szkoda, że nikt na miejscu nie mógł Ci doradzić który materac wybrać, ale o tym akurat można się dużo dowiedzieć. Pierwszą, najważniejszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru są odpowiednie wymiary materaca. Powszechnie przyjmuje się, że długość materaca powinna być o ok. 20cm większa niż wzrost jego użytkownika, a idealna szerokość dla jednej osoby to mniej więcej 90cm. Należy o tym pamiętać, gdyż zbyt mały bądź zbyt wąski materac będzie udręką dla każdej osoby.

    Poza wymiarami, należy również zwrócić uwagę na takie cechy materaca jak sprężystość, elastyczność oraz twardość.

    Poszukaj tutaj fajnych materacy! I przywiozą Ci z darmo! ,

    • 18 wpisy
    16 lipca 2013 23:31:37 CEST
    Ja miałam gryczano-kokosowy i to był bardzo dobry wybór, już go nie używamy. Moim zdaniem jest to bardzo ważne, nie mówię, że dla zdrowia dziecka, bo to oczywiste, ale także dla komfortu spania. Znajomi wybrali pierwszy lepszy - piankowy - i dziecko do tej pory nie śpi w łóżeczku. Może to przypadek, a może po prostu jest mu niewygodnie i się wybudza,
    • 26 wpisy
    31 sierpnia 2013 14:41:53 CEST
    techink123 napisał/a:
    Ja miałam gryczano-kokosowy i to był bardzo dobry wybór, już go nie używamy. Moim zdaniem jest to bardzo ważne, nie mówię, że dla zdrowia dziecka, bo to oczywiste, ale także dla komfortu spania. Znajomi wybrali pierwszy lepszy - piankowy - i dziecko do tej pory nie śpi w łóżeczku. Może to przypadek, a może po prostu jest mu niewygodnie i się wybudza,
    • 26 wpisy
    31 sierpnia 2013 14:42:49 CEST
    Raczej przypadek.. Długo wybieraliśmy materac dla syna, a na wczasach spał na dwóch różnych i tak samo "nie spał" :-)
    • 40 wpisy
    15 listopada 2013 14:43:13 CET
    Ja także jestem zdania,że to raczej przypadek bo czytając większość opinii,to są one po prostu pozytywne i warto zainteresować sie właśnie tym materacem,jest wygodny dla naszego dziecka.
    • 17 wpisy
    25 września 2017 19:23:04 CEST
    Mam zwykły piankowy 10 cm, z wiekiem zmienię na grubsze.

Szybka Odpowiedź