Forum Budowlane » Finanse i formalności

Budować czy Kupować ?

    • 10 wpisy
    11 sierpnia 2011 09:04:36 CEST

    Znalzłem taką ofertę i zastanaiwam się czy w okolicach Nadarzyna zbuduje sam dom o podobnych parametrach taniej - oczywiście z zakupem działki itp.

    Mam też drugie pytanie do osób doświadczonych którzy mieszkają na osiedlu domków takich jak czy koszt utrzymania jest niższych od kosztów utrzymania domu wolnostojącego - chodzi mi o szmbo i inne media.

    • 3 wpisy
    6 marca 2013 22:25:57 CET
    Witam!

    Jakie jest wasze zdanie na temat inwestowania w budownictwo? Są czasy kryzysu ekonomicznego i zastanawiam się, czy warto inwestować teraz w biura projektowe. Zgłębiałam wiedzę w tym temacie w internecie, na tej stronie: %C5%BCe/677 ale zastanawiam się jakie zdanie mają na ten temat inne osoby, a nie same artykuły.
  • 11 kwietnia 2013 10:50:45 CEST
    ja swój budowałem - było taniej i na dodatek jest taki, jaki chcieliśmy.
    • 56 wpisy
    16 kwietnia 2013 19:51:51 CEST
    Ja też jestem zdania,że jeżeli wybudujemy swój dom,to wiemy co mamy i czego można oczekiwać. Czy jest taniej? To kwestia kilku czynników,na pewno w grę wchodzi zastosowanie materiałów jak i sama powierzchnia naszego domu.
  • 29 kwietnia 2013 23:36:45 CEST
    Jeśli chodzi o materiały to dobrze jest wybrać sprawdzone i solidne rozwiązania. Przy ocieplaniu dachu najczęściej wybieranym materiałem jest wełna mineralna szklana. W razie pytań związanych z termoizolacją proszę pisać.
    ---
    Służę pomocą,
    e-Rzecznik Knauf Insulation
    • 30 wpisy
    30 kwietnia 2013 14:10:12 CEST
    Ja mam podobne zdanie w tej kwestii,uważam ze na dobrych materiałach nie ma co oszczędzać,a jeśli zainwestujemy,to będziemy mieć solidny dom na wiele lat i właśnie o to chodzi.
  • 6 maja 2013 00:24:52 CEST

    Dokładnie. Najoptymalniej jest wybrać materiały u doświadczonych producentów. Warto, aby materiały były dobre jakościowo.

    ---

    Służę pomocą,

    e-Rzecznik Knauf Insulation

  • 10 czerwca 2013 16:42:55 CEST
    Zdecydowanie samodzielna budowa. Jest sporo taniej, można wiele pieniędzy zaoszczędzić i mieć wszystko wedle własnego uznania. Pewnie projekt zresztą zawiera jakieś elemnty, które Ci się nie podobają.
    • 21 wpisy
    17 czerwca 2013 12:21:33 CEST
    jeśli chodzi o wykończenia to polecam tutaj poszukać
    • 4 wpisy
    27 czerwca 2013 08:30:06 CEST
    Warto wycenić sobie samemu daną nieruchomość. Przekonałam się o tym osobiście poprzez . Jest to świetny sposób, a zarazem łatwy i tani. Z przyjemnością mogę polecić, bo sprostał moim oczekiwaniom.
    • 1 wpisy
    31 lipca 2013 11:28:30 CEST
    samodzielna budowa. Ktoś może wybudować dom wg. innych priorytetów. Niektórzy oszczędzają nie w tym miejscu gdzie trzeba. Poza tym wątpie aby gotowy dom pasował na moje potrzeby.
    • 21 wpisy
    1 sierpnia 2013 15:58:09 CEST
    samodzielna budowa wyjdzie taneij ale trzeba się uzbroic w cierpliwość...
    • 129 wpisy
    5 sierpnia 2013 16:13:34 CEST
    Tutaj mogę się zgodzić,samodzielna budowa to zdecydowanei najtansze z możliwych rozwiąząń,jdnak jak słusznie pisze Użytkownik powyżej- trzeba uzbroić sie w cierpliwość,bo to zajmie dosyć sporo czasu.
    • 9 wpisy
    12 grudnia 2013 21:26:37 CET
    jak się samemu buduje to wiesz z jakich materiałów powstaje dom i tutaj mogę nad tym panowac. Kupując gotowy dom nigdy nie wiem jakie ma błędy ukryte. Szczególnie od developerów to zagadka bo budują z najtańszych odpadów
    • 8 wpisy
    21 stycznia 2014 13:52:18 CET
    Zdecydowanie budować
    • 2 wpisy
    18 września 2014 18:21:20 CEST
    Jeśli chodzi o developerów, wystarczy przeprowadzić rozeznanie na rynku, tak by znaleźć developera godnego zaufania. Wówczas, po dokonaniu kalkulacji może okazać się że taki dom będzie tańszy. Developerzy bowiem mają globalnych wykonawców, dzięki czemu mówiąc w uproszczeniu - mają zniżki.
    • 14 wpisy
    10 marca 2015 08:52:52 CET
    Ja również uważam że lepiej budować. Mam znajomego z branży, który kompletnie odradza kupowania. Podobno jakość materiałów z którego zostały wykonane domy pozostawia wiele do życzenia a cena sami wiecie. Niestety ale developerzy idą na ilość nie na jakość.
    • 22 wpisy
    17 kwietnia 2015 13:44:36 CEST
    ja również uważam że lepiej budować :)
    • 22 wpisy
    29 kwietnia 2015 10:52:10 CEST
    oczywiście, że budować, po pierwsze taniej, po drugiej wygodniej - w projekcie uwzględniają wszystko co chcesz i masz wpływ na wybór materiałów
    • 1 wpisy
    2 lutego 2019 15:14:17 CET

    Dla mnie najwygodniej było zainwestować w kupno mieszkania. Całe szczęście trafiłam na bardzo sprawdzoną firmę Lokum Invest z Krakowa, która wspaniale zajęła się wszystkimi formalnościami i bez żadnych obaw mogłam podpisać z nimi umowę. Lada chwila odbieram swój apartament z inwestycji Villa Residence. Zawsze chciałam mieć taras lub ogród i blisko park. Moje marzenie się wkrótce spełni :)

    • 5 wpisy
    10 lutego 2019 13:16:55 CET
    Jeżeli ktoś ma działkę, która pod względem lokalizacji jest akceptowalan to chyba lepiej budować samemu.
    • 23 wpisy
    21 lutego 2019 09:03:54 CET
    Jeśli masz działkę i CZAS!!!! to budować. Jednak jak patrzę na znajomych co budują i się non stop kłócą ;) i jeszcze użeranie z fachowcami to mi się odechciewa budowania i na razie kupiłam mieszkanie, a do budowy się przymierzam :D
    • 5 wpisy
    25 lutego 2019 19:09:45 CET
    To prawda, ja już czuję straszną presję wszystkich, a o fachowców jest cięzko, ja nie wiem czy to się uda :(
    • 1 wpisy
    18 kwietnia 2019 13:52:02 CEST
    Zdecydowanie kupować.
    Mieszkam na Śląsku, w Katowicach. Zdecydowałem się na zakup mieszkania deweloperskiego i uważam, że była to decyzja jak najbardziej trafiona.
    Wybrałem inwestycję na os. Franciszkańskim, przede wszystkim ze względu na atrakcyjną lokalizację - dużo zieleni, spokój, cisza, dobrze rozwinięta infrastruktura, do przystanku komunikacji publicznej kilka minut piechotą, a do ścisłego centrum zaledwie 7 km.
    Prace przebiegają sprawnie i szybko, nie mam żadnych uwag ani zastrzeżeń.
    Zadbałem o to, aby wszystkie szczegóły dotyczące inwestycji były ujęte w umowie, jeśli mam jakiekolwiek, istotne pytania lub wątpliwości, staram się korzystać z poczty elektronicznej, zresztą deweloper udostępnił alternatywne rozwiązania kontaktowe:
    Dodam tylko, że jeśli zadzwonię, bo też się zdarza, zawsze otrzymuję rzetelną i wyczerpującą odpowiedź, a obsługa jest miła i uprzejma.
    • 13 wpisy
    17 września 2019 14:04:13 CEST
    Dom - budowac, mieszkanie - kupowac

Szybka Odpowiedź