Forum Budowlane » Budowa i remont z Fachową Ekipą

    • 1 wpisy
    7 września 2011 15:36:04 CEST

    Jeszcze nie remontowałem swojego starego mieszkania, ale już najwyższa pora. Póki co rozważam dwie możliwości co położyć na podłogę ? Co będzie lepsze, tańsze, wytrzymalsze, ogólnie z czego będę bardziej zadowolony ?

    • 28 wpisy
    13 stycznia 2012 15:42:28 CET

    Teraz akurat jestem w trakcie podejmowania decyzji o budowie wlasnego domu. W koncu. Ale do tej pory w mieszkaniu posiadalem parkiet. Dodoam, ze meiszknaie odzieedziczylem po rodzicach,. Generalnie bylo w dobrym stanie, choc wiadomo, ze wymagalo remotnyu. No i wlasnie pariet byl najmniej problematyczny. Zrobilismy cyklinowanie, odswiezylismy go troche i musze przyznac, ze wyglada teraz naprawde dobrze. szczerze wiec polecam parkiet. zreszta roznica miedzy dobrymi jakosciowo panelami a parkietem wcale nie jest az tak duza

    • 32 wpisy
    28 stycznia 2012 00:16:27 CET
    parkiety sa piekne to prawda ale podlogi gresowe np. duzo trwalsze. Przy dobrej jakosci material i takimz wykonaniu z pewnoscia beda dluzej sluzyc niz parkiet. Zwlaszcza w korytarzu i kuchni (plus jadalni) ze wzgledu na intensywnosc uzytkowania.

    Jelsi zdecyduje sie Pan na ceramiczne podlogi proponuje rozwazyc rozwiazanie cermastic+ rotberg ze wzgledu na 6letnia gwarancje jaka dają te marki

    • 12 wpisy
    15 lutego 2012 21:33:36 CET
    JAk dla mnie tylko parkiet. Zresztą zapytaj ekspertów w dziedzinie :)
    • 12 wpisy
    17 lipca 2012 14:39:22 CEST

    A może podłoga z paneli fornirowanych np. Sukupiry?? Twarde toto ;-) (6 w skali Brinella) z racji tego polecana naprzykład od butików.
    Podłoga posiada grubość 8,5 mm i warstwą użytkową szlachetnego drewna 0,6mm, więc może być układana na istniejącej podłodze, bez znacznego jej podwyższenia. Wykończona jest lakierem Proteco (półmat), jednym z najlepszych lakierów do parkietów dostępnych na rynku. Montaż podłogi fornirowanej jest bardzo łatwy, i przypomina montaż zwykłych paneli bezklejowych. Podłoga Viva pozostaje jednak nadal podłogą z naturalnego drewna ze wszystkimi jej zaletami.
    W kolekcji Viva Istnieje duży asortyment różnych gatunków drewna wykończonych lakierem matowym lub półmatowym, pozwalając cieszyć się naturalnymi podłogami za niewielkie pieniądze. Wymiary podłogi to: 1220x190x8,5mm.
    Podłoga objęta jest 15 letnim okresem gwarancji. Nie będę zamieszczał cen ;-) za to zdjęcie tak ;-). W razie zainteresowania proszę o kontakt lub wpisanie w przeglądarkę " sukupira podłoga fornirowana "

    Pozdrawiam

    Artur Maślanka

    • 55 wpisy
    30 lipca 2012 15:21:38 CEST
    Zarówno panele jak i parkiet mają swoje plusy i minusy,wystarczy o tym poczytać w odpowiednich wątkach na forum. Jak dla mnie pod względem trwałości jak i jakości,lepiej wypadają panele niz parkiet.
    • 28 wpisy
    19 września 2012 18:13:28 CEST

    Trwałość to jednak niezmiennie parkiet który można co jakiś czas odnowić i znowu mieć spokój na lata, ale są też minusy po pierwsze koszt znacznie przewyższający panele po drugie rzadko się wymienia (ze względu na koszt takiej operacji, czyli pojawia się problem jak się znudzi nam podłoga). Z kolei panele jeśli chodzi o technologie też nie stoją w miejscu: ,

    • 16 wpisy
    22 września 2012 01:43:23 CEST

    Będąc na Twoim miejscu zdecydowałabym się na drewno. Nie dość, ze wygląda zdecydowanie najlepiej, to jeszcze jest bardzo trwałe i może utrzymywać swój dobry stan przez pokolenia. Wiadome, że podłoga jeśli jest sporo użytkowana to zawsze się niszczy, ale można ją cyklinować i to nawet do trzech razy, co wydaje mi się sporo, biorąc pod uwage, że przy dobrej impregnacji nie będzie to potrzebne przez wiele lat. Jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz nawet takie, które są utwardzane 6 warstwami lakieru utwardzonego promieniami UV. Sama takie mam i jak najbardziej polecam, a sam możesz zobaczyć, że wyglądają pięknie!! Tutaj przykład podłogi z drewna litego - orzech amerykański

  • 12 listopada 2012 09:33:49 CET
    zdecydowanie polecam serdecznie do Parkett Service maja przeogromny wybór podłóg wiec na pewno znajdziesz coś dla wszystkim sprzedawcy naprawdę się znają na podłogach i doradzą tak , że będziecie na ich stronkę
    • 31 wpisy
    15 listopada 2012 14:32:55 CET
    Parkiet może i jest bardziej praktyczny,natomiast w mojej opinii nic nie zapewnia takiej przytulności i ciepła jak prawdziwe drewno. Do tego prezentuje się też bardzo elegancko,pamiętajmy o tym.
  • 19 listopada 2012 10:36:32 CET
    Nie ukrywam, że dla mnie najpiękniejsze jest drewno lite olejowane stylizowane takie posiadam w domu i prezentuje się jak pisałam wcześniej kupiłam podłoge w parkett ór podłóg był tak ogromny , że miałam problem którą wybrać.Jeżeli jednak miałabym wybierać między parkietem a panelami bez zastanowienia wybrałabym parkiet ://,1138,1,
    • 16 wpisy
    25 września 2014 13:56:28 CEST
    Zdecydowanie podłoga z drewna naturalnego- może być sosnowa lub bukowa,sprawdzi się najlepiej przez lata. Na drugim miejscu dębowy parkiet,to styl sam w sobie.
  • 31 marca 2015 16:14:21 CEST
    Parkiet czy deski - jedno i drugie wymaga dobrego zamontowania. Sam mam panele, montowane 10 lat temu, świetny fachowiec robił mi tę podłogę - jak do tej pory żadnych z nią kłopotów nie było.
    • 22 wpisy
    13 kwietnia 2015 11:33:04 CEST
    zgadzam się z moim przedmówcą :)
    • 11 wpisy
    27 listopada 2015 13:40:21 CET

    Najlepiej drewniana podłoga, ma swój klimat. Panele są wygodne i tańsze, ale nic nie zastąpi prawdziwego parkietu. Ja mam coś takiego Podłogi drewniane i sobie chwalę, nie ma żadnych problemów i nie sądzę,żeby coś miało się popsuć z moja podłoga :)


    Ten wpis został zmieniony przez draxi w 27 listopada 2015 14:44:24 CET"
    • 6 wpisy
    4 grudnia 2015 13:43:10 CET

    Ja z własnego doświadczenie powiem tak, decydując się na remont, warto korzystać z usług fachowców.  Osobiście przy remoncie własnego mieszkania korzystałam z usług Pana Andrzeja. Nie ma wygórowanych cen, przede wszystkim dotrzymuje ustalonych terminów i jest godny zaufania. Ponadto jest on bardzo kreatywną osobą, udzielił nam dużo fachowych porad i wdrożył wiele ciekawych pomysłów, co w efekcie końcowym dało bardzo dobre efekty. Podsyłam Ci namiary na tą firmę, gdybyś był zainteresowany

    • 1132 wpisy
    30 grudnia 2015 22:56:09 CET
    U mnie "fachowcy" ze wsi tak zrobili mi kominek w domku letniskowym, że gdyby nie kot to bym się zaczadził ... dlatego warto wybierać mądrze i nie po cenie
    • 262 wpisy
    2 czerwca 2017 09:11:46 CEST
    Dokładnie właśnie dlatego takie opcje trzeba rozważać mądrze wybierając porządnych fachowcow a nie iść po kosztach
    • 21 wpisy
    4 listopada 2017 08:14:56 CET
    Oczywiście dobre położenie podłogi to podstawowa kwestia, natomiast jeżeli osobiście mam wybierać materiał to bardziej skłaniam się do parkietu niż paneli.
    • 171 wpisy
    3 grudnia 2018 14:32:05 CET
    Ja mam panele wyszło taniej i też dużo mniej pracy :)
    • 585 wpisy
    1 maja 2019 22:43:19 CEST
    Ja wolałbym parkiet, ale to dużo wyższa cena za materiał oraz wykonanie.
    • 171 wpisy
    31 maja 2019 14:09:35 CEST
    Parkiet jest droższy wybrałbym jednak panele które teraz dostępne są w naprawdę dużym wyborze i dobrej cenie.
    • 613 wpisy
    31 lipca 2019 23:12:58 CEST
    Ja wybrałbym panele, bo parkiet w wykonaniu jest bardzo drogi i mam nadzieję, że ogólnie znajdziecie piękny model bo też jest to dość ważny element całej aranżacji.
    • 613 wpisy
    31 lipca 2019 23:14:06 CEST
    Ja wybrałbym panele, bo parkiet w wykonaniu jest bardzo drogi i mam nadzieję, że ogólnie znajdziecie piękny model bo też jest to dość ważny element całej aranżacji.

Szybka Odpowiedź