Forum Budowlane » Projektowanie zabudowy ogrodów

Jak zacząć przygotowania do budowy ogrodu?

  • 29 listopada 2011 14:03:50 CET

    W tym wątku proponuję zająć się wszystkim tym, co jest potrzebne do budowy ogrodu. Znajomi zdecydowali się na kupno domów z ogrodami pod Wrocławiem od firmy BudNest i nie wiedzą od czego powinni zacząć. Nie ukrywam, że i ja noszę się z zamiarem kupna takiego domu, ale nie wiem od czego powinienem zacząć przed przystąpieniem do budowy ogrodu. Podaję linki do dwóch inwestycji BudNestu

  • 9 grudnia 2011 22:34:21 CET
    Wyrównać teren i założyc trawnik
  • 14 grudnia 2011 11:03:25 CET
    Tak, ale jaki wybrać podkład, jaką trawę, czym się kierować przy jej wyborze itp.
    • 9 wpisy
    27 grudnia 2011 16:40:28 CET

    Warto chyba też zastanowić się nad oświetleniem. Ja przed domem zainstalowałem lamy LED ze sklepu internetowego CSEIE fajnie oświetlają zasadzone obok nich iglaki - naprawdę świetny efekt.

    • 63 wpisy
    28 grudnia 2011 17:33:55 CET
    Od siebie polecam trawę wimbledon, dobrze założony i pielęgnowany trawnik przypomina później zielony dywan na działce. Uwaga tylko, bo można trafić na różne mieszanki tej trawy, co nie jest wskazane.
    • 38 wpisy
    23 marca 2012 15:35:10 CET
    Zazwyczaj stosuje sie mieszanki traw. Jesli jednak zdecydujesz sie na jedna odmiane to warto bardzo dokladnie przyjrzec sie jej wymaganiom uprawowym no i zastanowic sie do czego bedzie sluzyl trawnik przedewszystkim:)
  • 17 kwietnia 2012 15:16:25 CEST
    O zgadzam się po pierwsze pytanie do czego ma służyć trawnik, po drugie cała reszta.
    • 5 wpisy
    17 grudnia 2012 10:57:28 CET
    oświetlenie jak najbardziej też polecam bo się przydaje w praktyce ja zrobiłem sobie alejki z kostki i też jestem zadowolony.
  • 11 lutego 2013 14:08:35 CET
    A ja mam takie pytanie – mamy do zagospodarowania spory ogród, do zrobienia ścieżki i część zieloną, tak ,żeby się wszystko ładnie komponowało, a nie żeby wyszedł nam jakiś koszmarek
    Wiecie może, czy jakieś firmy sprzedające nawierzchnię mają projekt za free? No bo po co komuś płacić ekstra w sumie.
    • 11 wpisy
    25 lutego 2013 11:41:10 CET
    Teraz każdy producent (odpowiednio duży) daje projekt w ofercie. Niektóre składy budowlane z kostką brukową zatrudniają swoich projektantów i nie oglądają się na producentów. Chyba, że chcesz mieć coś ekstra – wtedy warto pogadać ze specjalistą od całości (nawierzchnie + rośliny).

    ,
    • 35 wpisy
    4 maja 2013 12:30:06 CEST
    Zgadza sie,jeżeli już ktoś zdecydował się na taki gotowy projekt,to w zasadzie nie ma się czego obawiać ponieważ wszystko bezie miał na "gotowe". Co do oświetlenia to w zależności od powierzchni i budżetu,ale proponuje z czujnikiem ruchu- Led-y.
  • 30 maja 2013 15:05:23 CEST
    Zdecydowanie warto skorzystać z porad projektanta, lecz trzeba pamiętać, że to nasz ogród, więc trzeba mieć swoje wyobrażenie na nasz ogród. Jakiś czas temu widziałem u kogoś Indyjskie płyty ogrodowe. Właściciel powiedział, że zakupił je w firmie Bruk-Bet. Jak komuś się podobają takie orientalne akcenty w ogrodzie to z pewnością może się spodobać.
    • 1 wpisy
    21 maja 2014 07:53:58 CEST
    Hej
    Gdy ja zakładałem własny ogród najbardziej przydatny był dla mnie internet gdyż wiedza innych ogrodników jest bezcenna. na szczególny plus zasługuje blog gdyż informacje tam zawarte bardzo mi pomogły.
    pozdrawiam
    • 90 wpisy
    30 lipca 2014 20:50:32 CEST
    bardzo przydatna jest pomoc architekata krajobrazu, wiec co z czym i gdzie moze rosnac ale zna tez elementy techniczne jak odwodnienie, system nawodnienia itd :)
    • 323 wpisy
    30 czerwca 2016 19:12:26 CEST
    Jest dużo blogów, stron jak ogarnąć ogród wystarczy chcieć poszukać
    • 1132 wpisy
    31 października 2016 13:22:30 CET
    W przypadku gdy zdecydujecie się na projekt ułożenia kostki wtedy najlepszym wyborem będzie pozbruk bo maja świetnych fachowców co widać bo projektach na stronie.
    • 56 wpisy
    26 listopada 2016 19:50:09 CET
    Tak zgadzam sie z kolegą, w dodatku na stronie pozbruka jest opcja "zapytaj:=" i wtedy profesjonalista nam doradzi w czym chcemy i pomoże wybrac odpowiednie komponenty.
    • 25 wpisy
    10 grudnia 2016 18:19:41 CET
    Fachowców mają dobrych nie ma co mówić, najlepiej od razu do nich napisać a wtedy przygotowanie do budowy będzie o wiele łatwiejsze.
    • 13 wpisy
    26 grudnia 2016 21:01:05 CET
    W pozbruku pracują na prawde specjaliści od ogrodów, sam sie o tym przekonałem budując swój ogród i ich pomoc miała kolosalne znaczenie.
    • 20 wpisy
    25 marca 2017 21:13:12 CET
    Zgadza sie, świetni specjalisci pozbruka a do tego ich poradniki na youtube bardzo pomagają w robieniu ogrodu, ja dzięki nim znacząco uświetniłem mój ogródek.
    • 15 wpisy
    31 marca 2017 10:41:43 CEST
    Poradniki są cudowne, można zrobić rewolucje w ogrodzie całkowicie tanio i prosto, w dodatku mogą ci specjaliści pozbruka doradzić co i jak w razie wątpliwości.
    • 63 wpisy
    30 czerwca 2017 13:11:22 CEST
    Najpierw zrobić wypadałoby plan zagospodarowania co i gdzie by miało być: rośliny, drzewa, krzewy, ścieżki, instalacja elektryczna i nawadnianie. Trawę zasiałabym na końcu
    • 262 wpisy
    11 października 2018 13:47:16 CEST
    Jeżeli będziesz chciał także zadbać o otoczenie swojego domu to polecam sprawdzić ofertę producenta Pozbruk oraz ich kanał na YT gdzie znajdziesz sporą ilość projektów oraz wizualizacji jak pięknie może wyglądać.
    • 33 wpisy
    26 maja 2019 22:47:49 CEST
    Najważniejsze w ogrodzie są wysokiej jakości rośliny, dobrze dobrane do warunków jakie mamy na swoim terenie i ładnie skomponowane. Jeśli tego nie dopilnujemy, to nic, ani meble, ani sprzęt, ani kostka brukowa, czy inne tego typu rzeczy tych niedociągnięć nie naprawią. To rośliny tworzą ogród - nic innego. Dlatego rośliny warto kupować w sprawdzonych sklepach. Ja mogę polecić sklep Futuregardens. Odkryłam ten sklep ubiegłej wiosny i jestem bardzo zadowolona. mają bardzo duży wybór przeróżnych odmian i gatunków, wszystko najwyższej jakości. Tak że nie ma problemu z przyjęciem sie rośliny, a póżniej wszystko rośnie bardzo ładnie. Co ważne, rośliny na czas transportu są świetnie zabezpieczone.
    • 2 wpisy
    24 stycznia 2020 19:37:10 CET
    Zacznij od projektu :D

Szybka Odpowiedź