Forum Budowlane » Instalacje gazowe

Zmiana ogrzewania na gazowe - wymagane dokumenty

    • 2 wpisy
    11 stycznia 2012 22:21:31 CET

    Witam, kupiłem mieszkanie w kamienicy, w którym do tej pory był piecyk na paliwo stałe (z 2006 roku) + bojler elektryczny. Chcę zmienić to na kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą. Grzejniki są już w mieszkaniu ustawione, instalacja CO jest do nich doprowadzona. Jakie pozwolenia potrzebuję do tego typu przeróbki? To co już jest załatwiane:

    - opninia kominiarza (do tygodnia ma być) gdzie i jak mogę się podłączyć do komina,
    - złożony wniosek w zakładzie gazowniczym o podłączenie dodatkowych odbiorników (do tej pory były 4 palniki a teraz dodatkowo będzie kocioł) na to trzeba do 3 tygodni poczekać,

    Czy potrzebuję jeszcze coś? Czy te 2 dokumenty wystarczą do zamontowania piecyka.

    Dzięki za odpowiedź.

    • 597 wpisy
    15 stycznia 2012 07:57:59 CET
    Powinieneś jeszcze mieć projekt przebudowy instalacji gazowej - oczywiście wielu ludzi tego nie robi. Upewnij się też czy wykonujący instalację ma aktualne uprawnienia gazowe i będzie mógł wystawić protokół z próby szczelności który będzie ci potrzebny do przedstawienia w zakładzie gazowniczym i administracji.

Szybka Odpowiedź