Forum Budowlane » Farby, kleje, tapety, lakiery

  • 2 marca 2012 11:03:13 CET

    Co sądzicie o stosowaniu pigmentów? Jak dobrze wymieszac farbę z pigmentem? Ja ostatnio kupiłam czerwony pigment, niestety po zmieszaniu i nałożeniu na ścianę mam kolor grejpruta. Co zrobiłam źle?

  • 14 marca 2012 11:34:07 CET
    no nie wiem, raz stosowałem czerwony pigment , zabawa w uzyskanie odpowiedniego koloru troche trwała , tez mi nie wychodził proporcje zwaliłeś? ja dodałem az dwa !!! na jeden litr... potem dodawałem białej , i w końcu nie wiem jakie to były proporcje, mieszanka na czuja, po czasie dopiero wyszła krwista czerwień. lepiej kupić normalą farbe.
    • 51 wpisy
    22 lipca 2012 20:06:05 CEST
    Mimo wszystko z tymi pigmentami to taka "randka w ciemno", nigdy nie wiadomo co z tego będzie. Nie ryzykować, szkoda czasu i pieniędzy-gotowy kolor.
    • 32 wpisy
    29 sierpnia 2012 17:40:58 CEST
    Pigmenty były popularne wcześniej,chcąc zaoszczędzić kupowało się i mieszało ze zwykłą farbą. efekt często był mizerny,dlatego każdy zaczął od tego odchodzić
    • 11 wpisy
    16 czerwca 2015 22:23:41 CEST
    Ja wolę pigmenty od gotowych farb, ale jeśli chodzi o mieszkanie z reguły korzystam z pomocy sprzedawców np. Castoramy. MAszynowe mieszanie jest naprawdę precyzyjne i nie ma obaw, że barwnik zostanie zle rozprowadzony.
  • 24 września 2015 22:33:17 CEST
    Z tego co wiem z Śnieżką jest tak, że raczej nie mieszamy farb samemu, tylko robi ktoś kto się na tym zna i potrafi komputerowo przewidzieć ostateczny kolor. My sobie niestety bez odpowiednich narzędzi nie damy rady tak dobrze zbliżyć się do oczekiwanej barwy.

Szybka Odpowiedź