Forum Budowlane » Domy prefabrykowane, szkielet stalowy

konstrukcja stalowa czy drewno

    • 1 wpisy
    28 marca 2012 01:06:11 CEST

    Witam serdecznie!

    Jaka jest różnica w cenie konstrukcji dachowej? Budynek z dachem dwuspadowym 25 stopni. szer. 12,2m dł. 24m.

    Drewno czy konstrukcja stalowa?

    Z poważaniem

    Darek

    • 25 wpisy
    29 marca 2012 15:19:11 CEST
    Witam,

    Wszystko zależy od projektu, . czy jest to konstrukcja dachowa w domu murowanym czy w szkieletowym? Jaki jest rodzaj pokrycia dachu?
    Proszę przesłać projekt na @ – wycenię dla Pana konstrukcję stalową, będzie możliwość porównania z ceną konstrukcji drewnianej.

    Pozdrawiam,
    MB
    • 4 wpisy
    3 lutego 2014 17:11:11 CET
    Panie Michale , jakiej firmy konstrukcje stalową Pan preferuję słyszałem o Amtechu, i o Lindabie? są jeszcze jakieś firmy?
    • 1132 wpisy
    30 października 2016 16:19:24 CET
    Na pewno są szukajcie a znajdziecie dziś przepych na rynku jest całkiem spory.
    • 82 wpisy
    9 stycznia 2017 09:55:47 CET

    Jeśli chdzi o konstrukcję stalową, proponuję zapoznać się z szeroka ofertą firmy BTH Import Stal.

    Maja tam materiały najwyzszej jakości.

    • 29 wpisy
    19 stycznia 2017 22:39:12 CET
    Nie mam doświadczeń żadnych z konstrukcjami stalowymi, styczność miałem jak dotąd z rozwiązaniami drewnianymi i tu jest bardzo duża rozpiętość cenowa - zależna od wykonawcy, materiałów itp. Przy dobrym drewnie (np. modrzew, chyba najdroższy) i użyciu łączeń z wysokiej półki typu eArmet, koszt będzie większy, no ale coś za coś... Jeśli dach ma być solidny, a zakładamy, że taki ma być to pewne nakłady są konieczne. Na kiepsko wykonanym dachu nikomu przecież nie zależy.
    • 22 wpisy
    20 stycznia 2017 09:56:55 CET

    Witam,

    Solidnie i dobrze wykonana konstrukcja, to jeden z ważniejszych elementów każdej budowli, dlatego nie ma co oszczędzać na materiałach. Moim zdaniem konstrukcja z materiałów stalowych będzie najlepszym rozwiązaniem. Stal, to materiał niezwykle trwały. 


    Ten wpis został zmieniony przez Tomasz274 w 20 stycznia 2017 09:58:04 CET"
    • 61 wpisy
    6 lipca 2017 06:59:21 CEST

    Wydaje mi się, że nie ma sensu inwestować w konstrukcje stalowe, przy domu jednorodzinym. Równie dobrze sprawdzą się jako konstrukcja dachu gotowe wiązary dachowe, takie jak oferuje firma - WascoVilla.


    Ten wpis został zmieniony przez Tomasz77777 w 6 lipca 2017 06:59:51 CEST"

Szybka Odpowiedź