Forum Budowlane » Instalacje elektryczne

podlączenie prądu do domu POMOCY!!!!

    • 3 wpisy
    1 maja 2012 16:34:11 CEST

    Witam wszystkich mam pytanie bo już się w tym wszystkim pogubiłam. Chodzi mi o sprawe z prądem. na początku dostaliśmy decyzję z gminy o podłączenie do linii energetycznej, podpisaliśmy z Energetyką umowę na czas budowy i przyjechali i podlączyli prąd jako prowizorka do domu. Teraz chcę aby podlączono mi już do domu jako do mieszkania i zaczynają sie dla mnie schody bo wystąpiłam z wnioskiem do Energii podpisałam umowę gdzie pisze że mają 6 miesięcy na realizację ale teraz wymyślili że nie mają wszystkich dokumentów czyli powiedziano mi że brakuje im pozwolenia z gminy na odcinek drogi na którym stoi główna skrzynka żeby podłączyć do mojej działki. Ja już jestem tak zamotana prosze o pomoc czy ktoś mi moze napisać jakie sa potrzebne dokumenty żeby podłączyć prąd do budynku aby w nim móc zamieszkać

    • 597 wpisy
    1 maja 2012 23:18:22 CEST

    Jeżeli kabel przechodzi nie przez pani własność to musi mieć pani pozwolenie na wejście na nia od właściciela w tym przypadku gminy. Ale nie do końca rozumię o co pani pyta i w czym dokładnie problem.

    • 3 wpisy
    2 maja 2012 00:11:22 CEST
    No tam ale dlaczego mnie nie poinformowano jak podpisywałam umowę z energetyką, Wydawało mi się że skoro podpisali ze mną umowę to posiadają pełną dokumentację a oni teraz wymyślają i co teraz znowu mam pół roku czekać bo tyle czasu mają na podłączenie.
    • 597 wpisy
    2 maja 2012 18:03:03 CEST
    Podłączenie a raczej przełączenie przeważnie nie trwa aż tyle a termin jest bardziej zabezpieczeniem przed ewentualnymi karami.
    • 56 wpisy
    15 lutego 2013 19:39:39 CET

    Najlepiej byłoby po prostu zadzwonić do odpowiedniego działu do energetyki i zapytać o terminy,bo z reguły nie trwa to aż tak długo. Informacji na taki temat dobrze jest dowiedzieć się bezposrednio u źródła.

Szybka Odpowiedź