Forum Budowlane » Bramy i ogrodzenia

  • 25 sierpnia 2010 22:24:43 CEST
    Dzień dobry,

    To mój pierwszy post na forum i od razu z grubej rury. Jestem właśnie na etapie wyboru ogrodzenia wokół domu. Ze względu na brak miejsca, skłaniam się ku opcji bramy przesuwnej. Brama dwuskrzydłowa o szerokości skrzydła ok 1,5 m też by się zmieściła, jednak wjazd byłby nieco utrudniony. Martwię się jednak czy brama przesuwna poradzi sobie z obfitymi opadami śniegu, a nie chcę robić sobie kolejnych wydatków przez dodatkowe ogrzewanie podjazdu. Temat mnie martwi od dłuższego czasu, bo chciałbym wyrobić się przed zimą. Dzisiaj znów powrócił z racji tego, że razem z wyborczą dostałem ulotkę z promocją na automatykę właśnie do bramy przesuwnej. Jeśli zrobiłbym za jednym razem dwa boki ( chociaż planowałem jeden ), automat do bramy kupie za uwaga... 1 zł! Promocja jak w telefonii komórkowej. Gdyby ktoś nie kupił gazety, te same informacje można znaleźć na stronie producenta www. Zastanawia mnie jednak to czy za takie pieniądze można wymagać czegoś sensownego. Jak ma się prezentowany tam automat faac 740 do innych firm? Słyszałem sporo o nice i came, ale każdy chwali to co sam ma i nie wiem co wybrać. Druga sprawa, czy ogrodzenia xcel są w porządku? Jak jest z ich jakością? Na zdjęciach wyglądają w porządku. Na chwilę obecną czekam na wycenę całości, zobaczymy jak to wyjdzie.

    Na co zwracać uwagę przy wyborze automatu?

    Proszę o szybka odpowiedz. Z wyrazami szacunku, Kurzajewski.
    • 0 wpisy
    3 grudnia 2010 21:44:41 CET
    Producent Betonowych Elementów Ogrodzeniowych.
    www.
    Oferta:
    - betonowe słupki ogrodzeniowe
    - betonowe pustaki ogrodzeniowe
    - betonowe murki i podmurówki
    - betonowe daszki na ogrodzenia
    • 82 wpisy
    28 września 2016 12:02:58 CEST

    Wiadomo że ogrodzenie  jest wizytowką naszej posesji, dlatego warto zainwestować i zamowić materiał najwyższej jakości. Profile do bram mozna znaleźć w BTH Import Stal. Wykonane są z najwyższej jakosci stali nierdzewnej,trwałe i estetyczne.

    • 1132 wpisy
    30 września 2016 19:53:03 CEST
    Albo połączyć metalowe części z elementami Gardeo Pozbruk jak Milano 22.5 czy Verona.
    • 40 wpisy
    30 stycznia 2017 18:31:13 CET
    No takie połączenie na pewno bedzie bardzo fajne, szczególnie że mury pozbruka same w sobie są bardzo piękne a dodatkowe elementy tym bardziej pomogą.
    • 22 wpisy
    2 lutego 2017 13:52:36 CET

    Moim zdaniem najlepsze są profile i elementy ze stali, jak tu już ktoś napisał są trwałe, etetyczne, zdobią posesję.Warto też dopasować do stylu w jakim zbudowany jest dom. U mnie elementy ze stali pasują do całości. 

    • 20 wpisy
    28 lutego 2017 19:40:09 CET
    Mur z pozbruka to bedzie dobre rozwiązanie, są piękne i bardzo trwałe a w dodatku zapewniają dobrą ochronę prywatnosci.
    • 15 wpisy
    12 marca 2017 08:29:54 CET

    Tak zgadzam sie, zwłaszcza sobie upodobałem Oslo mur samonośny, bardzo piękny ale jest wiele modeli więc jest z czego wybierać :)

    • 33 wpisy
    16 marca 2017 17:37:00 CET
    Taa piękne są, ja mam Amsterdam i też nie narzekam bo kazdy z pozbruka ma coś w sobie wyjątkowego i niepowtarzalnego.
    • 5 wpisy
    17 marca 2017 09:59:42 CET

    Ciekawym rozwiązaniem są murki gabionowe Zenturo, które tworzy się z paneli ogrodzeniowych. Powstałą przestrzeń pomiędzy panelami wypełnia się dowolnym materiałem. Murek gabionowy doskonale chroni naszą prywatność i wygłusza dźwięki z ulicy. Co myślicie o takim rozwiązaniu?


    Ten wpis został zmieniony przez krysinski w 17 marca 2017 10:01:03 CET"
    • 1 wpisy
    17 marca 2017 15:19:59 CET

    ja osobiście zastanawiam się nad tym żeby zamontować sobie ogrodzenie panelowe, tylko jeszcze nie wiem które wybrać, tutaj np w sklepie Grodzimy mają 3 rodzaje paneli  w ogóle nie znam się na temacie


    Ten wpis został zmieniony przez alladyn12 w 17 marca 2017 15:20:53 CET"
    • 5 wpisy
    24 marca 2017 09:16:04 CET

    Wybór paneli ogrodzeniowych jest bardzo szeroki. Wszystko zależy od upodobań oraz aranżacji posesji. Ostatnio bardzo popularne stały się ogrodzenia o poziomym układzie szczebli. System Horizen zapewnia prywatność ze względu na niską przezierność oraz bezpieczeństwo (brak możliwości wspinania się po ogrodzeniu). Jak Ci się podoba takie rozwiązanie?

     


    Ten wpis został zmieniony przez krysinski w 24 marca 2017 09:16:36 CET"
    • 20 wpisy
    28 marca 2017 11:24:38 CEST
    TO niezle wygląda ale nie zapewni takiej prywatnośći, jak wcześniej wspomniany przeze mnie mur samonośny pozbruka.
    • 15 wpisy
    31 marca 2017 10:42:09 CEST
    Zdecydowanie, mur to mur a nie prosty płot, mur samonośny dłuugo wytrzyma a w pozbruku jeszcze masz całą mase aranżacji.
    • 28 wpisy
    20 kwietnia 2017 21:38:39 CEST
    I mozesz go błyskawicznie postawić co jest niebywałą zaletą a przy tym jest jakościowo bardzo dobry, mi sie bardzo podoba mur Amsterdam ale większość jest bardzo piękna :)
    • 29 wpisy
    19 czerwca 2017 19:19:49 CEST

    Przy ogrodzeniu panelowym można w tani sposób zapewnić sobie nie tylko prywatność, ale także znacznie zwiększyć poczucie komfortu. Stosując taśmy Thermoplast pozbywamy się problemu, chronimy też działkę przed wiatrem oraz śniegiem.  


    Ten wpis został zmieniony przez Opryk w 19 czerwca 2017 19:23:59 CEST"
    • 63 wpisy
    30 czerwca 2017 13:15:15 CEST
    Obudować się murem bym nie chciała, prywatność prywatnością, ale nie mieszkać jak w zamku. Panele ogrodzeniowe ładnie wyglądają i dają odpowiednio prywatności
    • 613 wpisy
    7 lipca 2017 14:02:44 CEST
    Ale nowoczesne ogrodzenie to wcale nie takie odcinanie się od ludzi, zobacz jak można zaaranżowac ogrodzenie wybierając Amsterdam bądź Oslo Pozbruk
    • 63 wpisy
    10 lipca 2017 10:17:45 CEST
    Chyba jednak nowoczesne ogrodzenia do mnie nie przemawiają
    • 29 wpisy
    15 lipca 2017 17:25:12 CEST
    emnon napisał/a:
    Obudować się murem bym nie chciała, prywatność prywatnością, ale nie mieszkać jak w zamku. Panele ogrodzeniowe ładnie wyglądają i dają odpowiednio prywatności

    Trudno się z tym nie zgodzić. Efekt po zastosowaniu taśm thermoplast jest przykładowo taki:


    Ten wpis został zmieniony przez Opryk w 15 lipca 2017 17:26:20 CEST"
    • 63 wpisy
    17 lipca 2017 09:38:02 CEST
    oooo to nawet mi się podoba :)
    • 29 wpisy
    30 lipca 2017 16:21:48 CEST
    memnon napisał/a:
    oooo to nawet mi się podoba :)

    Ano wygląda fajnie. Kto by pomyślał, że wcześniej było to ogrodzenie panelowe, na które założono specjalne taśmy osłonowe Thermoplast. Dobre rozwiązanie dla osób, które nia mają miejsca na roślinność, a zależy im na całkowitej prywatności. Estetycznie i skutecznie.

    • 1 wpisy
    31 lipca 2017 11:36:17 CEST
    witam, jak to możliwe że taśmy ze zdjęcia są tak dobrze napięte ??
    • 323 wpisy
    31 lipca 2017 20:43:45 CEST
    A czy nie myslałeś może o innym ogrodzeniu a mianowicie może o murze samonośnym z elementów gardeo Genua GARDEO nawiązuje do bogatych tradycji wznoszenia murów łamanych. Nierówna struktura elementów z czterech stron przypomina estetyką naturalne kamienie. Daje to możliwość tworzenia wyjątkowych kombinacji ogrodzeń, dopasowanych do wybranego stylu architektonicznego.
    • 5 wpisy
    14 sierpnia 2017 14:59:12 CEST

    Polecam założyć sobie ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych. Szybki montaż, który długo wytrzyma. Dobre materiały są dostępne na: stalpol com pl. Dobre i tanie.


    Ten wpis został zmieniony przez adinowak w 14 sierpnia 2017 15:02:24 CEST"

Szybka Odpowiedź