Forum Budowlane » Łazienki - wystrój i wyposażenie

Jak wybrać dobrą wannę

    • 1 wpisy
    13 września 2010 22:53:52 CEST
    Witam wszystkich, chciałabym zasięgnąć Waszej opinii na temat wyboru idealnej wanny. Właśnie się urządzam, mam średniej wielkości łazienkę, to ma być moje cudowne gniazdko i nie ukrywam, że wanna będzie w nim jednym z najważniejszych sprzętów. Czy możecie udzielić mi jakichś rad co do tego na co szczególnie zwrócić uwagę? Poszperałam trochę w necie i znalazłam nawet kilka porad na stronie laminexu, które wydają się całkiem sensowne www. , ale może Wy się z nimi nie zgadzacie, bądź też macie jeszcze parę pomysłów na co warto zwrócić uwagę? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
    • 3 wpisy
    29 września 2010 01:03:37 CEST
    Najlepszym sposobem, żeby wybrać wygodną wannę jest po prostu się w niej położyć;P

    Artykuł ok, ale bardziej mi się spodobał ten o hydromasażu, to jest to, czego szukałem;) Gdyż chcę sobie właśnie taką wanienkę sprawić.
    • 47 wpisy
    17 grudnia 2010 13:02:32 CET
    jak dla 1 osoby to polecam moją www.
  • 29 grudnia 2010 13:27:55 CET
    A lepiej zainwestować w zabudowaną wannę czy wolno stojącą, mam trochę miejsca w łazience, ale nie chce niepotrzebnie sobie jej zagracać, jeśli okaże się, że to jest niepraktyczne. Ktoś mi coś podpowie?
  • 17 lutego 2011 12:23:51 CET
    Moim skromnym zdaniem, nie warto zabudowywać wanny. Lepiej zdecydować się na wannę wolno stojącą. Dyskutowałem ze znajomymi. Ponadto mój tata pracował całe życie z flizami i wszyscy doradzali wannę bez zabudowy. Ja wybrałem narożną, bo żona strasznie się upierała Oto mój wybór: http://
  • 20 lutego 2011 16:38:32 CET
    zabudowana wanna zdecydowanie lepiej wygląda
  • 20 lutego 2011 16:42:17 CET
    ja też bym obstawiał narożną:) i koniecznie z siedziskiem: [/img:d124a6cd57]
  • 6 kwietnia 2011 17:30:29 CEST
    Przede wszystkim wybierając wannę musisz wziąć pod uwagę układ Twojej łazienkę. Poza tym równie istotne jest to, aby było Ci w niej wygodnie. Jeśli napiszesz coś więcej o układzie Twojego mieszkania chętnie pomogę Ci wybrać odpowiednią dla Ciebie wannę. Jestem na bieżąco z remontami łazienek i zakupami gdyż sam jestem po zmianie łazienki. Polecam ci również stronę glazury królewskiej tam można znaleźć wiele cennych i przydatnych informacji.
  • 6 kwietnia 2011 17:56:19 CEST
    A jak wielkość wanny Cię interesuje?
    • 42 wpisy
    20 czerwca 2011 20:36:22 CEST
    Kształty etc.są bardzo ważne ,ale najwżniejsze są parametry techniczne:) Grubość akrylu,dostępność zestawów naprawczych oraz lata gwarancji.
  • 10 lipca 2011 15:19:31 CEST
    najważniejsze by wanna była - nie wyobrażam sobie łazienki bez wanny ;P
    • 42 wpisy
    11 lipca 2011 02:51:44 CEST
    Dla mnie łazienka bez wanny tez nie ma racji bytu ale to kwestia potrzeb i możliwości. Polecam o łżna zadać pytanie ekspertowi i poczytać Ciekawe artykuły np. o nowej serii Kioto.
  • 17 stycznia 2012 11:58:45 CET
    Ciężka sprawa,ja też zawsze miałem problem z wyborem dobrej wanny. Musi być po prostu wygodna,więc trzeba się w niej położyć i wszystko dokładnie sprawdzić
    • 48 wpisy
    4 maja 2012 14:24:48 CEST
    Jak wanna narożna to praktycznie tylko z siedziskiem, dużo miejsca nie zajmuje, a wygoda w korzystaniu jak najbardziej jest, mnie osobiście najbardziej odpowiadają wanny tego typu:

    [/img:e131531877]
  • 30 maja 2012 18:38:38 CEST
    Widziałem takie wanny w praktyce i faktycznie robią dobre wrażenie. Są wygodne a to siedzisko zapewnia dodatkowy komfort.
    • 48 wpisy
    31 maja 2012 14:13:37 CEST
    Dla starszych osób generalnie jak znalazł, do tego akryl jest generalnie ciepłym materiałem (i tanim) także zdecydowanie na plus w porównaniu do stalowych. W przypadku małych łazienek warto poszukać rozwiązań asymetrycznych (seria Nano)
    • 16 wpisy
    22 września 2012 01:31:06 CEST

    A mi najbardziej podobają się wanny wolnostojące :) Sama niestety nie posiadam bo za pozno się zorientowałam, że takie cudo istnieje :) Teraz jak widzę łazienkę z taką wanną to żałuję, że nie mam takiej u siebie. No ale cóż - po fakcie, może przy następnym remoncie :). Siedzisko jest wygodą fakt faktem, ale myślę, że dla osób młodych nie ma to większego znaczenia bo i tak ja np. lubię się cała zamoczyć :) i siedzisko nie jest mi na nic potrzebne. Właśnie na obrazku widnieje wanna, którą chętnie widziałabym w swojej łazience :) Wam się podoba?

    • 15 wpisy
    1 lutego 2017 16:39:16 CET
    Na rynku jest wiele firm oferujących wyposażenie sanitarne, ale znam tylko jedną która jest w stanie wykonać idealną wannę. Krakowska manufaktura Luxum oferuje swoim klientom wanny wykonywane na wymiar. To genialna sprawa. Ich projektanci wykonują wanny wedle gustu, ale zawsze zachowany jest aspekt użytkowy. Moja koleżanka korzystała z ich usług i teraz ma piękna i naprawdę wygodną wannę.
    • 19 wpisy
    18 kwietnia 2017 09:58:01 CEST
    Ja mam zwyklą wanne ze zwykłego sklepu budowlanego i nie narzekam ,tania , dobra i działa jak powinna :)
    • 13 wpisy
    1 grudnia 2017 08:36:17 CET
    Dobra wanna to taka która pięknie się prezentuje, a do tego jest wygodna, jaki budżet posiadasz na ten cel? Może spodoba Ci się wanna z hydromasażem?
    • 136 wpisy
    3 stycznia 2018 22:28:10 CET

    Polecam białą, ceramiczną wannę wolnostojącą, o opływowym kształcie. Stworzy ciekawe połączenie z podłogą pokrytą drewnem.

     

    Oczywiście minusem wanny wolnostojącej jest cena i potrzeba większej ilości miejsca. Za to można umieścić ją na środku łazienki, w rogu lub przy ścianie.

    • 6 wpisy
    11 lutego 2018 19:25:57 CET

    A co jak chcemy mieć najmodniejszą wannę z Corianu albo innych kompozytów. Tylko z tego typu materiału ( są jeszcze podobne np Staron, Krion, GFK Luxum ) uzyska się wannę stosunkowo lekką, ale dobrze trzymającą ciepło, miłą i ciepłą w dotyku, także w wlwganckiej matowej strukturze. Takie wanny w Polsce są dostępne także na wymiar. Więc spokojnie można zamówić dokładnie taką wannę jaką się chce.


    Ten wpis został zmieniony przez ewelina33 w 11 lutego 2018 19:27:17 CET"
    • 23 wpisy
    8 marca 2018 09:56:34 CET
    Wszystko jest kwestia tego jaki budżet posiadamy na zakup wanny, jeżeli ciut większy to polecam zdecydować się na wannę z hydromasażem, która zapewni odpowiedni relaks i komfort podczas kąpieli :)

    • 10 wpisy
    4 października 2018 01:06:27 CEST

    Polecam wannę Duravit Cape Code, która posiada charakterystyczną wygiętą linię i wbudowany zagłówek. Wykonano ją z materiału DuraSolid, czyli mieszanki mineralnej, dzięki której powierzchnia wanny jest matowa i miła w dotyku, a także gwarantuje bezpieczeństwo podczas kąpieli.

    • 613 wpisy
    28 stycznia 2019 13:39:36 CET
    Mnie najbardziej denerwuje, że te wanny sa niestety bardzo często dość małe.

Szybka Odpowiedź