Forum Budowlane » Fundamenty - budowa i konstrukcja

PROSZE O WSKAZOWKI!!!

  • 12 kwietnia 2008 13:34:54 CEST
    Na poczatku pozdrawiam wszystkich !!! mam w planach budowe domu tylko jetem w tym troche zielony ale mam pytanko!! czy stawiajac sciany moge wykorzystac pustaki pianowe i zuzlowe czy lepiej zainwestowac w jakis lepszy material i w ogole jakie polecacie sciany jednowarstwowe z dociepleniem styropianem czy moze dwu lub trzywarstwowe ??? prosze o pomoc i cenne wskazowki POZDRAWIAM!!!
  • 30 sierpnia 2008 03:39:48 CEST
    Jeśli chcesz na czymś oszczędzać to raczej nie na ścianach.
  • 15 września 2008 18:49:48 CEST
    Oszczędzać można na meblach, agd itd, ale na pewno nie na ścianach, dachach, oknach...
  • 16 września 2008 00:13:28 CEST
    oj zdecydowanie przedmówcy mają racje. żebyś potem nie musiał kasy dokładać
  • 16 września 2008 18:02:59 CEST
    dla własnego bezpieczeństwa oraz wytrzymałości budynku lepiej nie oszczedzać tam gdzie się nie powinno
    • 0 wpisy
    10 marca 2009 19:42:16 CET
    Zdecydowaliśmy z mężem, że nasz dom będzie energooszczędny, co chyba w dobie certyfikacji energetycznej nie jest odosobnionym pomysłem, to . oznacza, że nie zamierzamy oszczędzać na jego budowie, by potem kombinować jak go bardziej ocieplić. Z mojego punktu widzenia lepsza, choć droższa i bardziej pracochłonna będzie ściana trójwarstwowa. Ale jeśli jesteś niecierpliwy, a postarasz sie o dobrych fachowców, równie dobrze możesz szybko wymurować ściany z Ytonga, który idealnie nadaje się na ścianę jednowarstwową. Jego współczynnik przenikania ciepła U dla Ytonga 40 cm, o ile dobrze pamiętam, wynosi 0,23(!). Jak i to za mało, możesz jeszcze docieplić styropianem:)
    • 82 wpisy
    3 października 2016 12:13:29 CEST

    Jeśli chodzi o materiały najwyższej jakości do budowy domu mogę  polecic firmę BTH Import Stal.

    Są otwarci na indywidualnych klientów od fundamentów po dach.

    • 192 wpisy
    31 października 2016 21:27:47 CET
    Polecam zastosowanie systemu ociepleń na bazie płyt Knauf Therm, który umożliwia uzyskanie doskonałych parametrów cieplnych, dodatkowo chroni ściany zewnętrzne budynku przed bezpośrednim wpływem środowiska, co wpływa na żywotność budynku. System ocieplenia KNAUF posiada Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej o numerze:
    AT-15-8224/2016. Więcej na stronie
    • 262 wpisy
    1 grudnia 2016 06:56:41 CET
    Erzecznik ma rację to chyba najwygodniejsze i najlepsze rozwiązanie w tym dziale.
    • 21 wpisy
    19 grudnia 2016 10:20:04 CET
    Może lepiej jakiś ekspertów popytaj takich prawdziwych a nie gdzies na forach.
    • 30 wpisy
    1 stycznia 2017 20:03:04 CET
    Warto dobrze poszukać po róznych miejscach i wtedy znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

Szybka Odpowiedź