Forum Budowlane » Domy prefabrykowane, szkielet stalowy

Budować dom z prefabrykatów?

    • 488 wpisy
    1 lipca 2012 16:20:06 CEST

    Wybór materiału ścian powinien wynikać z analiz energetyczno-ekonomicznych a nie żadnych innych!

    • 2 wpisy
    11 lipca 2013 10:40:22 CEST
    jeśli zależy na czasie to warto pokusić się o drewniany dom z prefabrykatów np. w technologii HBE, dom postawią w 12 tygodni, stosunkowo niewysoka cena jak tego typu obiekty. majac działkę i nadmiar gotówki zainwestowałąbym, bankowo; szczegóły na
    • 37 wpisy
    16 sierpnia 2013 14:52:43 CEST
    Raczej nie zdecydowałbym się na dom z prefabrykatów, a zwłaszcza drewniany. W dzisiejszych czasach dom musi posiadać niski współczynnik przenikania ciepła aby nie zbankrutować na ogrzewaniu. Domy prefabrykowane raczej nie są wysoko notowane jeżeli chodzi o ten współczynnik. Jeżeli ktoś chce wybudować szybko i mieć rachunki za ogrzewanie na przyzwoitym poziomie to chyba powinien wymurować ściany z betonu komórkowego, ma najniższe U i muruje się z niego najszybciej. Osobiście bym wybrał takie rozwiązanie zamiast domu z prefabrykatów, a już na pewno drewnianego.
    • 1 wpisy
    10 stycznia 2015 17:23:09 CET

    Igorr, ja mam dom prefabrykowany, drewniany i wybrałem taką technologię min. ze wzgledu na parametry cieplne. Moja ściana ma 30 cm i współczynnik 0,134, powiedz mi ile trzeba izolacji i jaka będzie grubość ściany przy suporeksie aby mieć taki wynik? Mój dom jest po pozytywnej weryfikacji w programie budownictwa energooszczędnego, parametry są zmierzone przez zewnętrznego weryfikatora więc nie ma kwestii manipulacji przez wykonawcę...

    Domy prefabrykowane sa popularne w Austrii, Niemczech, Skandynawii, myślę, że na takich rynkach trudno byłoby budować byle co.

    Oczywiście jak w każdym przypadku jest budowa i budowa, trudno porownywać dwa domy z betonu komórkowego tak jak i dwa domy prefabrykowane. Istotne jest jakich materiałów się używa, kto (jaka firma) buduje (albo czy jest to budowa typu teść i szwagier już budowali więc pomogą i jakoś to będzie) czy dom jest w wersji minimalnych kosztów itd.


    Ten wpis został zmieniony przez leoniusz w 10 stycznia 2015 17:25:18 CET"
    • 6 wpisy
    4 października 2016 16:15:00 CEST

    Jeżeli jesteście zainteresowani budową takiego domu to polecam firmę Hanlo Postawienie domu zajmuje im ok 2-3 dni ;)

    • 29 wpisy
    19 października 2016 16:31:38 CEST
    Prefabrykaty są technologią jak każda inna - do tego w wielu krajach od lat wypróbowaną i stanowiącą mainstream w budownictwie jednorodzinnym. Trzeba tylko mieć dobry projekt i ogarniętego wykonawcę - i jeśli gdzieś się kryje haczyk to właśnie w tym. Kolega z pracy zbudował drewniany dom z prefabrykatów i jest bardzo kontent z tego wyboru. Ekipa sama zorganizowała wszystkie elementy, złącza eArmet, projekt był wzięty z puli gotowców, ale z pewnym polem na personalizację. Efekt? Bardzo ładny domek ze świetnymi parametrami cieplnymi, o co niektórzy się boją. Czas budowy też radykalnie krótszy, zamknęło się wszystko w kilkunastu tygodniach. Myślę, że to jest dobra opcja na budowę domu, także patrząc pod kątem kosztów.
    • 1132 wpisy
    30 października 2016 16:15:21 CET
    Zalezy jakie mamy priorytety, wiadomo coś za coś. Można i je stosować.
    • 1132 wpisy
    30 października 2016 16:15:22 CET
    Zalezy jakie mamy priorytety, wiadomo coś za coś. Można i je stosować.
    • 1132 wpisy
    24 października 2017 02:46:30 CEST
    No to jest opcja tańsza, ale czy warta świeczki? No ja osobiście nie jestem przekonany :)
    • 1 wpisy
    21 stycznia 2020 22:46:17 CET
    Mam dom zbudowany w technologii prefabrykowanej i jestem z niego bardzo zadowolona. W sumie to budowa za którą odpowiedzialna jest firma JW Budownictwo, przerosła moje oczekiwania. To była bardzo dobra inwestycja.
    • 1 wpisy
    2 marca 2020 21:57:40 CET
    Też miałam przyjemność współpracować z tą firmą. Bardzo polecam :)

Szybka Odpowiedź