Forum Budowlane » Systemy kominowe i kominkowe

Ogrzewanie elektryczne podczerwienią

    • 1 wpisy
    20 lipca 2012 13:38:20 CEST

    Witam wszystkich forumowiczów, jak widać jestem nowy więc nie bardzo wiem gdzie zamieścić mój post. Otóż zastanawiam się nad zmianą dotychczasowego ogrzewania w moim domu na coś co podobno jest ekonomiczne - mam teraz ogrzewanie gazowe i koszty zeszłej zimy mnie przeraziły. Znalazłem coś takiego i zastanawiam się nad zainstalowaniem tych Infrapaneli. W związku z tym mam pytanie czy ma ktoś moze tego typu ogrzewanie ?

    • 597 wpisy
    21 lipca 2012 00:47:31 CEST

    Jeżeli ogrzewanie gazowe cię przerosło to nie wina tego że gaz jest drogi ale fakt że dom/mieszkanie zużywa za dużo energii. Ogrzewanie elektryczne TYLKO dla dobrze ocieplonego domu z zapotrzebowaniem poniżej 30W/m2 ponieważ w tym przypadku ogrzewanie centralne nie ma najmniejszego sensu innaczej koszta i tak będą zbyt wysokie.


    • 96 wpisy
    13 sierpnia 2012 20:45:46 CEST

    Kolego Eliasz 11, tu masz dom ogrzewany powierzchniowo na podczerwień. Przeanalizuj sobie koszty zużycia energii i porównaj z kosztami w przypadku paneli na podczerwień. Musisz jednak miec dom dobrze ocieplony, bo inaczej to w kazdym systemie grzewczym grożą Ci wysokie rachunki.

Szybka Odpowiedź