Forum Budowlane » Schody, pochylnie i balustrady

    • 3 wpisy
    17 sierpnia 2012 13:08:39 CEST

    Mam drewniane schody w domu. Jak je zabezpieczyć przed zniszczeniem i nadmiernym zabrudzeniem? Myślałem o wykładzinie. Czy to dobry pomysł ?

    • 14 wpisy
    25 września 2012 11:55:43 CEST

    Wydaje mi się, że to jest bezsensowny pomysł. Chyba nie po to robi się piękne, efektowne drewniane schody, aby je przykryć wykładziną. Parkieciarz, który robił mi schody i podłogi polecił mi środek do pielęgnacji drewna Everclear. Stosuje się go ok. 3, 4 razy w roku, a w międzyczasie myje się wodą bez dodatku środku. Zastosowałm narazie raz na schidach i podłogach w pokoju. Dodatkowy atutem jest t, że jeśli chcemy nadać podłodze połysku, to należy ją, po zastosowaniu środka, wypolerować.

    Pozdrawiam

    • 613 wpisy
    20 stycznia 2016 18:24:11 CET
    Na pewno jest sporo środków dobrych tylko musisz spróbowac i znaleźc ten najlepszy dla twoich. Ja własnie na razie myje je tylko saama wodą.
    • 1 wpisy
    29 lutego 2016 00:15:12 CET

    Kiedyś myślałem, że chcę mieć domek parterowy, ale trafiła się super okazja i ostatecznie mam też i piętro. Problem był tylko właśnie ze schodami, ale trafiłem na fajną stolarnię z Warszawy, McKapka, może komuś coś to mówi. Naprawdę super wykonanie. Jeśli ktoś potrzebuje, to podsyłam link to strony McKapka. Super sprawa.


    Ten wpis został zmieniony przez SylwesterStalon w 29 lutego 2016 00:18:32 CET"
    • 13 wpisy
    29 lutego 2016 22:12:26 CET
    środków na rynku jest wiele, musisz spróbować kilka i wybrać najlepszy, wydaje mi się ze wiele zależy od materiału z jakiego są schodu i jak często są użytkowane :)
    • 230 wpisy
    28 lipca 2016 11:09:26 CEST
    No jest tyle pięknych projektów ze schodami drewnianymi i betonowymi, że nie można zdecydować od tak ich nie widząc
    • 613 wpisy
    18 sierpnia 2016 21:59:36 CEST
    jakbyś zagłębił się w blogi bardziej to już całkiem
    • 6 wpisy
    8 czerwca 2017 13:09:24 CEST

    Zgadzam się z tym, że warto podkreślić piękno drewnianych schodów, a nie je zasłaniać. O tym w jaki sposób można je zabezpieczyć podkreślając przy tym ich walory można przeczytać na deboweschody. pl/zabezpieczenie-schodow/


    Ten wpis został zmieniony przez EkoPlast w 8 czerwca 2017 13:09:44 CEST"
    • 221 wpisy
    3 lipca 2017 08:49:33 CEST
    Bardzo fajny poradnik, super że go wrzuciłeś :)
  • 21 września 2017 12:40:03 CEST
    Też jestem podobnego zdania, drewniane schody są naprawdę pięknie i nie widzę najmniejszego powodu aby je w jakiś sposób ukrywać. Powinny stanowić dekorację oraz ozdobę w każdym domu.
    • 6 wpisy
    1 marca 2018 10:43:35 CET

    Ja też bym nie położył na schody wykładziny. Szkoda zainwestowanych pieniędzy w porządne schody, aby je zakrywać. Jeśli są wykonane przez producenta, który wie co robi to nie będzie się nic złego dziać. Ja swoje schody też myje tylko wodą i cały czas wyglądają dobrze. Styl Drzewa wykonuje piękne elementy do domu z drewna. Polecam.


    Ten wpis został zmieniony przez tensi w 1 marca 2018 10:54:26 CET"

Szybka Odpowiedź