Forum Budowlane » Systemy Inteligentnego Domu

    • 1 wpisy
    21 sierpnia 2012 13:29:13 CEST

    Szukam systemu pozwalającego na tzw inteligętne zarządzanie budynkiem. Przyjąłem sobie założenie że instalacje, przewody wykonam we własnym zakresie natomiast jedyne co chciałbym kupić to urządzenia sterujące. Druga sprawa to cena. Szukam czegoś w przedziale do 4 tyś PLN za same urządzenia. Razem z przewodami i ewentualną dodatkową robocizną chciałbym się zamknąc w przedziale do 10 tyś PLN.

    Z funkcji jakie mnie interesują:

    - sterowanie oświetleniem w 6 pomieszczeniach

    - sterowanie klimatyzacją/wentylacją - czyli też jakiś odczyt temperatury przy okazji

    - sterowanie bramą wjazdową, garażową i furtką, najlepiej z pilota ale również za pomocą systemu

    - sterowanie roletami

    - sterowanie nawadnianiem ogrodu

    - dostęp do systemu przez internet

    - sterowanie systemem przez telefon komórkowy, gdzieś widziałem że można poprzez wysyłanie i odbieranie SMSów

    - dobrze gdyby panel sterujący był estetyczny. można się pochwalić przed sąsiadami ;)

    - i ostatnie, możliwośc sterowania tym wszystkim z dowolnego miejsca w domu, w tym z kanapy.

    Być może ktoś już instalował takie coś u siebie i zmieścił się w przyzwoitej sumie. Bo że za 30-40k to można mieć to ja wiem...

    • 20 wpisy
    12 października 2012 13:27:55 CEST
    No pewnie że można,z reguły im większy budżet posiadasz na ten cel,tym lepiej i można pokusić się o lepszy system. Szczerze mówiąc to za 4 tyś zł nie przychodzi mi w tej chwili nic ciekawego do głowy,ale poczekajmy na dalsze wypowiedzi.
    • 4 wpisy
    5 kwietnia 2013 13:47:28 CEST

    Jest system z którym powinieneś się mniej więcej zmieścić w tym budrzecie. To polski bezprzewodowy system Ceuron. Powinno ci wystarczyć 4000zł o ile sam skonfigurujesz system.

    Koszt możesz sobie przeliczyć. Sterownik z panelem dotykowym i dostępem do internetu to koszt około 1200zł (choć tańsze wersje mona kupić i za 600zł) moduł wykonawczy mieszczący się w gniazdku obsługujący dwa wejścia i dwa wyjścia to koszt około 150zł. To tak z grubsza.

    • 56 wpisy
    16 kwietnia 2013 20:05:39 CEST
    No właśnie,dobrze że zaznaczyłeś- o ile sam skonfigurujesz system,a z doświadczenia wiem,że nie jest to tania sprawa... Także w kwocie 4 tyś zł niekoniecznie się zmieścisz.
    • 4 wpisy
    17 kwietnia 2013 16:27:19 CEST
    W sumie jeżeli jesteś odrobinę biegły technicznie to możesz pokusić się skonfigurować sterownik samemu, ewentualnie w razie problemów napisać na forum albo do maila do Ceuronu.

    Tu jest filmik z prostym wytłumaczeniem zasady działania i konfigurowania.

    • 30 wpisy
    30 kwietnia 2013 14:19:18 CEST
    Samemu nie ma na to szansy,chyba że faktycznie zajmujesz się elektryką i inteligentnymi rozwiązaniami na co dzień,wtedy jak najbardziej tak. Kwota 4 tyś zł może być zaniżona tylko w takim przypadku.
    • 4 wpisy
    13 maja 2013 00:40:52 CEST
    a ja mam pytanie ile w przypadku systemu inteligentnego kosztuje robocizna...?
    • 4 wpisy
    2 czerwca 2013 15:45:33 CEST

    Ceuron jest producentem technologii dla automatyki budynków. Nie zajmuje sie instalacją systemów.

    Istnieje jednak możliwość zwrócenia się do Ceuronu o wycene projektu domu.

    Ceuron wykonuje wtedy projekt i oprogramowuje sterownik. Kupuje się gotowe rozwiązanie które wystarczy zamontować.

    Jednak ta opcja jest raczej przeznaczona do stosunkowo prostych instalacji.

  • 25 marca 2014 10:54:12 CET
    SYstem iteligentnego domu w kwocie do 5 tys o funkcjonalności o której pisze Januszek można zamontowac samodzilenie w oparciu o Smart 868
  • 25 marca 2014 10:54:43 CET

    • 3 wpisy
    26 sierpnia 2014 09:33:19 CEST

    Kilkama skutecznymi systemami antywłamaniowymi może również pochwalić się Satel. Mamtutaj na myśli systemy Micra - do tych małych obiektów, Integra - do tych trochę większych oraz Versa do tych nieruchomości średniej wielkości. Ten ostatni jest najbardziej skalowany - ponieważ można go dowolnie rozwijać. Może być oparty o czujniki przewodowe lub bezprzewodowe.

    Możliwości systemu Versa opisane zostąły w tym artykule na poradniku mieszkajbezpiecznie . pl


    Ten wpis został zmieniony przez hipcio w 26 sierpnia 2014 09:37:22 CEST"
    • 5 wpisy
    4 września 2016 09:54:35 CEST

    Tani system ma firma ferguson. SmartHome to naprawdę dobry system za niewielkie pieniądze. Sama zastanawiam się nad zamówieniem go bo niedawno wybudowaliśmy dom i chcemy go wyposażyć w odpowiedni system, zeby nam sie lepiej mieszkało.

    • 1 wpisy
    6 października 2016 16:13:31 CEST
    Jestem szczęśliwym posiadaczem systemu Smart Home od Fergusona. Na początek kupiłem zestaw startowy, aby sprawdzić jak to w ogóle działa. Mile mnie zaskoczyła jakość wykonania urządzeń, rewelacja! Z przyjemnością powiesiłem czujniki w domu. Prostota obsługi zachęciła mnie do zakupu kamerek i sterowanego gniazda elektrycznego. Mam teraz prosty system ochrony mojego domu. Bieżące informacje o stanie systemu, podgląd z kamer i stałe sterowanie urządzeniami. Cena systemu jest niższa od możliwości jakich się spodziewałem po tym systemie. Z pewnością ten system również mogę polecić!
    • 613 wpisy
    23 października 2016 20:49:56 CEST
    A ile kosztowało to w waszym przypadku, bo raczej w 10 tys. się nie zamknie, co ?
    • 6 wpisy
    24 września 2017 10:59:04 CEST
    Myślę, że mogę pomóc :) Tak jak napisałem we wcześniejszych postach mam w swoim mieszkaniu zestaw "SmartHome Security Kit" od Fergusona. Przez 6 miesięcy odkąd go mam jeszcze ani razu mnie on nie zawiódł. Jego ogromną zaletą jest na pewno łatwość w obsłudze, jak i wielofunkcyjność. Jak dla mnie wart swojej ceny. Rozważam jeszcze zakup innych urządzeń z ich strony. Myślę konkretnie nad czujnikiem czadu, aby zwiększyć jeszcze bardziej poczucie bezpieczeństwa w moim domu.
    • 8 wpisy
    9 lutego 2018 11:05:26 CET
    Jeżeli w dalszym ciągu szukasz inteligentnych rozwiązań, w tym monitoringu do swojego domu- polecam zerknąć na Makrosat, gdzie pomożemy bo właśnie tym zajmujemy się na co dzień.
    • 53 wpisy
    17 lipca 2019 10:55:30 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.
    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.
    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.

Szybka Odpowiedź