Forum Budowlane » Tarasy, balkony, loggie

  • 7 września 2012 10:56:59 CEST

    Jak można zmienić wystrój balkonu w bloku, macie jakieś ciekawe pomysły? Jak można milej spędzać na nim czas?

    • 6 wpisy
    30 września 2012 23:44:06 CEST
    WITAM

    wybrałem kolekcję płytek z paradyża jestem bardzo zadowolony
    • 26 wpisy
    21 czerwca 2013 11:03:34 CEST
    My zamontowaliśmy pergole, posadziliśmy pnącza, cztery donice z tujami ozdobnymi, które zasłaniają słońce i odgradzają nas od ulicy, a także wiszące donice z pelargoniami i od razu lepiej :-)
    • 3 wpisy
    26 lipca 2013 14:08:21 CEST
    no właśnie ale trzeba mieć odpowiednią ilość miejsca na te tuje:(
    • 21 wpisy
    24 listopada 2013 21:10:38 CET

    hej ;) chciałbym zabudować balkon moze podpowiecie mi jak to zrobić ? jakie materiały? jak zamontować ?


    Ten wpis został zmieniony przez piotrkaj w 24 listopada 2013 21:11:05 CET"
    • 21 wpisy
    24 listopada 2013 21:13:09 CET
    i oczywiscie moze jak ktoś to juz robil to podpowie mniej wiecej jakie koszta ;) pozdrawiam
    • 6 wpisy
    23 kwietnia 2014 11:43:03 CEST

    Ja stawiam na dużo zieleni, tuje to świetny pomysł, no i u mnie muszą być zioła one nie tylko służą w kuchni ale i bardzo zdobią:)

    • 239 wpisy
    9 lipca 2014 18:03:59 CEST
    a duży ten balkon czy taki standard 4x1m? zacząłbym od fajnego podłoża i płytek, a potem zdecydowanie w dobrą roślinność
    • 67 wpisy
    9 lipca 2014 22:43:53 CEST
    My urządzamy balkon powoli... jest jeszcze sporo do zrobienia ale już nasi goscie upodobali sobie to miejsce ;) zieleń osłona przed słońcem i wygodne meble to podstawa :)
    • 90 wpisy
    10 lipca 2014 21:48:46 CEST
    można sobie jakies ozdobne donice postawić, takie jak te np:,98,
    • 20 wpisy
    5 września 2014 12:22:31 CEST
    można gospodarować roślinnością, fajne mebelki Wszystko zależy od rozmiaru balkonu
    • 1132 wpisy
    16 listopada 2014 18:39:30 CET
    No właśnie jakiej wielkości masz balkon, bo na takim malutkim jak czasami występują głównie w starszym budownictwie to nie zawiele da się zrobić :) Możesz wstawić jakieś ciekawe lampy stojące i małą ławeczke plus np. wysokie donice :)
    • 2 wpisy
    20 grudnia 2014 21:42:25 CET

    W tym roku ocieplali mój blok i przy okazji znacznie zrójnowali balkon w moim mieszkaniu. Był to dobry pretekst do małego remontu. Kupiłam nowe plytki z Paradyżu ( ) Metraż był niewielki więc mogłam pozwolić sobie na płytki jakie mi się podobały a nie takie najtańsze. Dodatkowo ścianę pomiędzy balkonem a salonem wyłożyłam takim specjalnym tynkiem strukturalnym. Kupiłam fotel i niewili ratanowy stolik i teraz będę mogła latem pijać tam kawę w weekendy


    Ten wpis został zmieniony przez amelian w 20 grudnia 2014 21:43:45 CET"
  • 27 grudnia 2014 20:20:29 CET
    Posadzić kwiaty. Nie ma lepszego sposobu na upiększenie balkonu. :) A jak ktoś chce pójść dalej i ma trochę grosza może sobie załatwić betonowe płyty tarasowe, ja mam u siebie na tarasie imitujące Trawertyn i jestem zadowolony z efektu. Co kto lubi. :)
    • 20 wpisy
    29 grudnia 2014 15:50:34 CET
    A my na balkonie mamy kanapę, i dużo dużo zieleni. Tak przyjemnie się patrzy wtedy na otaczającą rzeczywistość.
    • 29 wpisy
    8 stycznia 2015 11:39:53 CET
    kolorowanka jak wy to mieścicie na balkonie? to chyba taras;)
    • 9 wpisy
    13 stycznia 2015 15:55:55 CET
    Będę aranżować nowiutki balkon na wiosnę - mniej więcej wymiary standardowe, tylko zamiast drzwi i okna mam tak jakby potrójne drzwi lub jak kto woli wielkie okno. Jest balkonem wnękowym więc do zagospodarowania mam dwie boczne ścianki. Suszarka na pranie zamontowana jest na barierce i druga wisząca, więc nic nie przeszkadza w aranżacji. Staną tam jakieś krzesełka i może mikro stolik żeby było gdzie położyć kubek z kawą. Też myślę o ziołach i koniecznie o czymś kwitnącym. Niestety nie ma parapetu. Zamierzam zamontować jakieś półki na doniczki po obu ścianach balkonu. I szukam właśnie pomysłu na te półki. Chciałabym znaleźć jakieś tanie rozwiązanie na poustawianie tych doniczek, żeby móc więcej wydać właśnie na doniczki i roślinki - fundusze ograniczone :) i jedna kwestia na którą szukam rozwiązania - mianowicie co zamontować na barierce, aby ograniczyć widoczność dla sąsiadów? :) chciałabym żeby to było coś ładnego, a nie plandeka w liście, która jest popularna u sąsiadów :P myślałam o bambusie, albo takiej jakby słomianej macie (która na pewno ma jakieś fachowe określenie). Będę niewyobrażalnie wnętrza za jakieś sugestie w tej kwestii :)
    • 8 wpisy
    24 kwietnia 2015 19:12:30 CEST
    Kwiatki to dobry wybór :) My mamy duży ogród ale często siedzimy na balkonie wieczorami i mamy kilka ładnych kwiatków. Zobacz może sobie na stronie hurtowni Dom i sad - mają szeroki wybór i jestem pewien, że coś ci wpadnie w oko.
    • 32 wpisy
    30 kwietnia 2015 09:50:18 CEST
    Jeśli masz zamiar - tak jak napisałaś - mieć na balkonie dużo roślinności to taka słomiana lub bambusowa mata będzie dobrze wyglądać :)
    • 1132 wpisy
    27 sierpnia 2015 21:34:00 CEST
    Połozyć fajne płytki do tego np. donice hiszpańską -marmur śnieżny ? Można to wszystko znaleźć na odświeżonej stronie Pozbruka :)
    • 323 wpisy
    25 lipca 2016 19:14:19 CEST
    Własnie na balkonie idealnie będa wyglądały płyty o dużych wymiarach, jeżeli jest trochę większy. Płyty Presstone to chyba najlepszy wybór. Dodatkowe zabezpieczenia powłoką Nano, odpowiednio gruba w wielu
    • 1132 wpisy
    27 lipca 2016 23:23:15 CEST
    W Linii Presstone jest tak duży wybór, że każdy sobie będzie mógł dobrać, także nie trzeba się denerwować =, że nic dla Nas nie ma :)
    • 585 wpisy
    1 września 2016 19:29:58 CEST
    Zanim połozymy płytki trzeba zabrać się za odpowiednią zaprawę cementową. U nas zawsze były problemy z wilgocią w piwnicy więc tam hydroizolacja zastosowana, jednak "pozorny zawsze ubezpieczony" i na balkonie użylismy WB Fast Floor zaprawy o przyśpieszonym czasie wiązania, która posiada dodatkowo właściwości wodoszczelne. Na razie problemy z tym na omijają i liczę, że już ich nie będzie.
    • 230 wpisy
    29 grudnia 2016 20:16:16 CET
    Dokładnie trzeba, aby taras wyglądał pięknie a płytki nie pękały. Chociaż w Pozbruk i płytach Presstone zadbali o ich grubość, żeby to takich przypadków nie dochodziło.
    • 56 wpisy
    1 stycznia 2017 15:04:20 CET
    Grubość płyt pozbruka znacząco wydłuża ich wytrzymałość dzięki czemu na tarasie świetnie się sprawdzą i będą pięknie wyglądać przez długi czas.

Szybka Odpowiedź