Forum Budowlane » Domy Pasywne

Płyta fundamentowa - w standarcie PASSIVHAUS

    • 1 wpisy
    17 grudnia 2012 13:07:10 CET

    WIATAM

    W przyszłym roku rozpoczynam budowę domu pasywnego w technologii TERMOMUR

    Nurtuje mnie jednak cały czas technologii posadowienia obiektu - raczej nie technologii co standartu wykonania płyty fundamentowej / typowy fundament nie spełnia standartów, Norm domu pasywnego /

    Polskie Normy , Wytyczne do weryfikacji projektów budynków mieszkalnych, zgodnie ze standartem NFOŚIGW wydane przez Krajową Agencje Poszanowania Energii nie uwzględniają LINIOWEGO WSPÓŁCZYNNIKA PRZENIKANIA CIEPŁA dla budynków pasywnych , podejrzewam , ze również ustawa o dofinansowaniu dla budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego nie uwzgledni tego współczynnika

    Dlatego też miałem problem z wyborem firmy która wykona komplesowo usługę wraz z projektem zamiennym / - większość firm albo nie odpowiadała na emial albo nie była spełnić norm UE czy DIN w zakrsie konstrukcji płyty pasywnej , problem dotyczył raczej liniowego współczynnika przenikania ciepła którego wartość Y < 0,001 [W/m*K]

    Martwi mnie fakt , że dostosowując projet płyty fundamentowej pod katem budownictwa pasywnego musimy kierować się normami unijnymi UE lub niemiecki DIN.

    Na tą chwilę zastanawiam sie nad ofertą IZODOM2000 ORAZ ECOINWEST

    Firma ECOINWEST dodatkowo zaproponowała wykonanie bilansu energetycznego , modelowania numerycznego pod katem rozkładu temperatur w warunkach rzeczywistych - ciekawoska płyta została zaprojektowana w układzie hybrydowym tz po obrysie zew szkło piankowe / Geocell Austria / pod płytą EPS 200 lub XPS

    Wykonanie przepłębienia po obrysie zew / wymiary 1200*400 mm szkło piankowe / bardzo dobrze wpłyneło na rozkład tem pod płytą , w porównaniu z płytą gdzie zastosowano jednorodną warstwę szkła piankowego lub XPS . W chwli obecnej zastanawiam się jeszcze nad rozwiazaniem zwiększenia grubości szkła piankowego / izolacji termicznej / po obrysie zew do 800 mm - zobaczymy jak wyjdzie modelowanie dla mojej płyty

    Adam

    • 99 wpisy
    25 stycznia 2013 10:45:16 CET
    O takich sprawach powinien chyba myśleć projektant domu? Nie mniej jednak chętnie przeczytałbym kilka uwag o realizacji takiego projektu.
    • 1132 wpisy
    24 października 2017 02:45:27 CEST
    dokładnie jeżeli już to przedstaw tą opcję dla projektanta domu.

Szybka Odpowiedź