Forum Budowlane » Stropy - budowa i konstrukcja

STROP - JAKI WYBRAĆ KOSZTY ZA I PRZECIW?

    • 14 wpisy
    25 grudnia 2012 15:10:37 CET

    Jaki strop wybrać teriva akerman monolityczny czy inne jakie są koszty ? Domek który buduje to Dom przy cyprysowej 26

    • 14 wpisy
    30 grudnia 2012 22:04:45 CET

    dzięki za odp. A czy robiłeś sam strop czy płaciłes komuś za robociznę?Ile to wyniosło jesli mozna wiedziec?

    • 14 wpisy
    30 grudnia 2012 22:13:23 CET
    A z jakiego regionu kraju jestes?? I jesli mozesz podaj nazwe domu porównam sobie ze swoim :-)
    • 2 wpisy
    15 lipca 2013 12:49:02 CEST
    Za pomocą elementów z drewna klejonego systemu HBE można wykonywać proste i ekonomiczne konstrukcje stropowe. W nowobudowanych lub remontowanych obiektach po bardzo krótkim czasie montażu powstają stropowe elementy konstrukcyjne, które mogą natychmiast przenosić przewidziane w projekcie obciążenia. Posiadają one bardzo małą wysokość konstrukcji i mogą być stosowane przy względnie dużych rozpiętościach. Przy wbudowywaniu nie wprowadzamy dodatkowej wilgoci. Kolejne prace przewidziane na stropach mogą być wykonywane natychmiast po zakończeniu montażu, a w pomieszczeniach podstropowych zapewniona jest swoboda ruchu (brak stempli, podpór, rusztowań) i możliwość natychmiastowego wykonywania prac np. wykończeniowych. Przy modernizacjach obiektów zabytkowych można zastosować elementy z drewna klejonego nadbudowując istniejące konstrukcje, pozostawiając je w stanie pierwotnym, zachoując ich walory użytkowe, a dodatkowo uzyskując lepszą izolacyjność akustyczną.
    • 3 wpisy
    6 maja 2014 11:23:35 CEST
    Ja jestem tuż przed budową. Projektant próbował mnie namówić na strunobeton, ale im wiecej o tym czytam tym wiecej mam watpliwości. Monolit zkolei jest o tyle niefajny ze trzeba mieć naprawde dobrą ekipe. I trwa.
    • 3 wpisy
    18 września 2014 14:14:52 CEST
    smoq: zawsze zostaje ci strop gęstożebrowy, który bez problemu położysz sam, czytając tylko instrukcję obsługi :) Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne, ale na pewno ma swoje plusy. U mnie wykorzystany był system stropowy Porotherm, rozkład pomieszczeń specjalnie zaprojektowany tak, żeby strop sobie z nim "poradził". Ścian raczej w przyszłości przestawiać nie będę, więc nie mam z tym problemu :P
    • 44 wpisy
    18 marca 2016 20:56:01 CET
    Zdecydowanie polecam Strop od pozbruka. Zestaw stropowy jest lekki, łatwo się buduje, z betonu o dużej wytrzymałości i jest tu zastosowana technologia sprężania.
    • 28 wpisy
    21 marca 2016 07:58:35 CET
    Zgadzam się ze zbychem ja posiadam strop od Pozbruka i żadnych problemów z montażem nie było, wszystko przebiegało gładko i szybko.
    • 7 wpisy
    7 listopada 2016 08:39:09 CET
    Ja akurat wolę zlecać wszelkie działania budowlane firmom zewnętrznym. Boję się, że sam bym temu nie podołał. Ja miałem strop strunobetonowy SPK, zgodny z zaleceniami projektanta, bo właśnie je zachwalał, więc nie wiem skąd te negatywne opinie.
    • 34 wpisy
    18 stycznia 2017 14:56:34 CET
    Ja tez jestem za tym zeby jednak szczegolowymi rzeczami zajela sie firma zewnetrzna, od takich rzeczy mam firme Rector kupowalem od nich belko stropowe (beton C 50/60, stal klasy 2060 MPa)
    • 9 wpisy
    9 grudnia 2017 12:44:53 CET
    Akurat pod katem wyboru dobrego stropu, warto zerknąć do nas na Kamszalunki, gdzie pomożemy i doradzimy, to nasza specjalizacja :)
    • 47 wpisy
    25 lutego 2018 22:27:29 CET
    Najgorsze możliwe rozwiązanie to płyty kanałowe! Robią trudne do usunięcia podłużne pęknięcia w suficie, a dodatkowo są marne akustycznie (z uwagi na szczeliny pomiędzy płytami). Osobiście bardziej polecam stropy gęstożebrowe, ale z wypełnieniem z pustaków ceramicznych, a nie bloczków betonowych. Ceramika to cięższy i bardziej zwarty materiał, tak więc poziom izolacyjności akustycznej jest radykalnie wyższy. Do tego jest też warstwa nadbetonu, która usztywnia konstrukcję i niweluje jakiekolwiek szczeliny. Co do samego producenta - w naszym przypadku były to materiały marki Porotherm - kupione niejako w pakiecie razem z pustakami na ściany... Promocja w składzie budowlanym ;)

Szybka Odpowiedź