Forum Budowlane » Materiały z drewna i jego pochodnych

Kładzenie podłogi samemu czy z ekipą?

    • 2 wpisy
    24 stycznia 2013 23:41:40 CET

    Witam. Robimy remont domu i zamierzamy położyć nową, drewnianą podłogę. Mamy pewne wątpliwości, czy decydować się tu na fachową ekipę, czy zrobić to z pomocą znajomego, który ma pewne rozeznanie w tym temacie. Przyznam, że nie wiem, na co się zdecydować. Chciałbym się dowiedzieć, jak było w waszym przypadku i jakie jest wasze zdanie, da się "samemu" położyć taki parkiet, czy lepiej zdobyć się na ten wydatek i nająć fachowców? Chętnie poznam waszą opinię.

    • 99 wpisy
    25 stycznia 2013 09:58:51 CET
    Przy parkiecie zdałbym się jednak na fachową ekipę, bo to nie panele, a materiał drogi. Dostaniesz jeszcze gwarancje od firmy, znajomy ci raczej jej nie da bo bedzie to pewnie jego fucha.
    • 42 wpisy
    31 stycznia 2013 12:54:15 CET
    Zgadza się,panele można jeszcze położyć samemu pod okiem kogoś doświadczonego,natomiast całość parkietu- zdecydowanie lepiej zatrudnić profesjonalną i solidną firmę,mieć pewność,że wszystko zostanie dobrze wykonane.
    • 23 wpisy
    8 lutego 2013 17:08:35 CET
    Zależy czy jest to parkiet,panele czy deska warstwowa. W przypadku tej ostatniej- tylko dobry fachowiec,ktoś kto będzie robił to po raz pierwszy może sobie nie poradzić. Zdecydowanie najprostsze do położenia będą panele połogowe.
    • 2 wpisy
    24 lutego 2013 13:15:57 CET
    Nie, nie chodzi o panele, tylko o parkiet. Cóż, rzeczywiście chyba lepiej wezmę profesjonalistów. Można wiedzieć, kto by się tu sprawdził? (okolice Warszawy)
    • 42 wpisy
    24 lutego 2013 14:38:49 CET
    Najlepiej jeżeli w temacie wypowiedzą się Użytkownicy z miasta Warszawy,oni będą się dobrze orientować. Dokonaliście słusznego wyboru decydując się na współpracę z profesjonalną ekipą,też bym właśnie tak postąpił.
    • 1 wpisy
    25 lutego 2013 01:14:32 CET

    Nie, nie chodzi o panele, tylko o parkiet. Cóż, rzeczywiście chyba lepiej wezmę profesjonalistów. Można wiedzieć, kto by się tu sprawdził? (okolice Warszawy)

    Ciężko mi wydać jednoznaczną opinię, mogę co najwyżej wypowiedzieć się na przykładzie moim i innej osoby. U nas robili ludzie z ParkietStudio (mają też spory wybór podłóg) i wszystko wygląda bardzo dobrze. Może zatem warto zwrócić na nich uwagę?

    • 30 wpisy
    1 marca 2013 14:33:36 CET
    W takim wypadku najlepszym wyjściem byłoby właśnie wezwanie fachowej ekipy niż bawić się samemu nie mając doświadczenia. Samych firm z okolic Warszawy jest bardzo dużo,wiec na pewno któraś wybierzesz.
    • 9 wpisy
    3 marca 2013 17:08:14 CET
    Mi wystarczy, że sami malujemy i mam dosyć.Na szczęście podłogę kupujemy w Voxie a tam jak się kupuje z montażem jest taniej, więc jeden kłopot z głowy.
  • 10 marca 2013 14:01:17 CET
    Bardzo dobra decyzja. Znam takie osoby, co zdecydowały się wykonać to same i nie zrobiły tego idealnie, a jedna mocno żałowała. Co do ekipy, to pewnie coś znajdzie. O tej wspomnianej przez Dawidoo też słyszałam.
    • 50 wpisy
    11 marca 2013 12:27:49 CET
    A ktoś bawił się w parkiet korkowy? , warte to zainteresowania czy zostawać w panele/podłoga drewniana?
    • 48 wpisy
    12 marca 2013 15:26:14 CET

    A ktoś bawił się w parkiet korkowy? , warte to zainteresowania czy zostawać w panele/podłoga drewniana?


    akurat w to nie, tak samo zwykły parkiet, sam bym się nie podjął, w przypadku zwyklych paneli z kolei moim zdanie nie trzeba fachowców bo dużej filozofii po prostu nie ma.

    • 56 wpisy
    27 marca 2013 07:47:14 CET
    Wiele zależy od tego jakie doświadczenie posiadasz,bo im masz go więcej- tym łatwiej będzie Ci samemu położyć parkiet czy panele. Jeśli natomiast nie wiesz jak się za to zabrać,polecam skorzystać z pomocy dobrej i fachowej ekipy.
    • 18 wpisy
    14 kwietnia 2013 23:27:40 CEST
    Jeśli chodzi o podłogę drewnianą najlepiej zlecić jej położenie fachowcom, jeśli ktoś zdecyduje się jednak na samodzielne położenie takiej podłogi w internecie jest dużo materiałów na ten temat - polecam stronę producenta deski barlineckiej, tam jest dużo fachowych informacji
    pozdrawiam
    • 56 wpisy
    16 kwietnia 2013 20:03:26 CEST
    No tak,to wszystko się zgadza,jednak jeśli ktoś jak wspomniałem powyżej,nie ma doświadczenia- ciężko opierając się na samych materiałach od razu położyć podłogę. Jakoś wyjdzie,jednak na pewno wiele elementów będzie do poprawki.
    • 2 wpisy
    17 kwietnia 2013 11:17:38 CEST
    Mój mąż kiedyś wkopał się w kładzenie parkietu samemu. Co prawda zrobił to ostatecznie dobrze, ale męki było co nie miara. Drugi raz zlecilibyśmy to ekipie...
  • 26 maja 2013 13:29:10 CEST

    Jeśli chodzi o panele, to te dzisiejsze na zatrzaski to nawet dziecko by położyło. Jeśli jednak chodzi o parkiet, to zdecydowanie lepiej zlecić fachowcom. Ja polecam .

    • 6 wpisy
    2 czerwca 2013 14:21:27 CEST

    Jeśli chodzi o panele, to te dzisiejsze na zatrzaski to nawet dziecko by położyło. Jeśli jednak chodzi o parkiet, to zdecydowanie lepiej zlecić fachowcom. Ja polecam .

    Podpisuję się pod tym. ParkietStudio to rzeczywiście bardzo solidna firma. Gwarancja, że wszystko pójdzie dobrze. Nawiasem mówiąc stronę też mają profesjonalnie zrobioną.

    • 9 wpisy
    2 czerwca 2013 17:13:22 CEST

    Już mamy położoną podłogę, wybraliśmy tą , oczywiście z montażem :)

    ,podloga_drewniana_3_warstwowa/indeks/deska_podlogowa_3_warstwowa_epoque_jesion_robust_bialy_7967006,242406/

    • 10 wpisy
    6 czerwca 2014 22:25:50 CEST
    Bezpieczniej jest zawsze zamówić podłogi z autoryzowanym montażem - wtedy mamy 100% pewności że wszystko zostanie wykonane jak należy. Lepiej jest więc przed zakupem zorientować się w możliwościach producenta - Ja zamawiałam swoją podłogę w Barlinku.
    • 1 wpisy
    16 września 2014 13:13:02 CEST

    Moim zdaniem warto skorzystać z usług fachowców ponieważ jeśli nie mamy z czymś doświadczenia możemy to bardzo łatwo spartolić. Na stronie Bona Polska znajdziesz listę ich certyfikowanych parkieciarzy po odpowiednim przeszkoleniu, którzy na pewno nie odstawią fuszery. Może znajdziesz kogoś ze swojej okolicy tam ;)


    Ten wpis został zmieniony przez hejzi w 16 września 2014 13:18:23 CEST"
    • 40 wpisy
    14 października 2014 14:31:01 CEST
    Ja także jestem zdania,że zdecydowanie lepiej i bezpieczniej jest zatrudnić w tym celu fachową ekipę i wtedy będziemy mieć pewność że podłoga będzie położona prawidłowo bez przykrych niespodzianek.
    • 40 wpisy
    14 października 2014 14:32:10 CEST
    Ja także jestem zdania,że zdecydowanie lepiej i bezpieczniej jest zatrudnić w tym celu fachową ekipę i wtedy będziemy mieć pewność że podłoga będzie położona prawidłowo bez przykrych niespodzianek.
    • 323 wpisy
    1 czerwca 2017 15:55:22 CEST
    no ja nie wiem nie ryzykowałbym jak nie masz do tego drugu to lepiej zostaw to innym.
    • 323 wpisy
    1 czerwca 2017 15:56:27 CEST
    no ja nie wiem nie ryzykowałbym jak nie masz do tego drugu to lepiej zostaw to innym.

Szybka Odpowiedź