Forum Budowlane » Instalacje elektryczne

Pompy ciepła warto?

    • 210 wpisy
    10 lipca 2018 17:47:17 CEST
    Czyli wcale nie tak dużo. Myślę, że inwestycka na pozimie 15tys zł w zamian za którą dostaje się niezależność energetyczną to bardzo dobre rozwiązanie. Do tego dochodzą liczne dotacje na OZE
  • 12 lipca 2018 15:30:00 CEST
    truncate1980 napisał/a:
    Czyli wcale nie tak dużo. Myślę, że inwestycka na pozimie 15tys zł w zamian za którą dostaje się niezależność energetyczną to bardzo dobre rozwiązanie. Do tego dochodzą liczne dotacje na OZE

    Rzadko od inwestora słyszy sie takie stwierdzenia... Czy można się z tym nie zgodzić? Wygoda, niezawodność, niezależność, czysta kotłownia, brak składu opału itd... W razie pytań - jestem do dyspozycji! 

    • 16 wpisy
    12 lipca 2018 20:54:26 CEST
    drumcode napisał/a:
    Zwrot z inwestycji następuje po 7-8 latach. Koszt instalacji 1kW to około 5tyś zł. Dla standardowego gospodarstwa spokojnie wystarczą 3kW

    Czyli za 15 tysięcy jesteś wstanie wykonać całą instalację ogrzewania wraz z podłogówką, pompą ciepła i wszystkimi innymi rzeczami w domu powiedzmy o wielkości 100m2 ze standardowym ociepleniem? Raczej to watpliwe. Ja miałem wyliczenia całkowitej instalacji ogrzewania w okolicy 40 tysięcy na cały nowy dom. Więc jakoś ciężko mi uwierzyć w te 15 tysięcy. Sama pompa kosztuje z tego co widziałem powyżej 10 tysięcy. Gruntowa to dochodzi jeszcze koszt wykonania instalacji gruntowego wymiennika a to kolejne tysiące. Roczne koszty takiego ogrzewania to cos koło 1000 (pompa ciepła, pompy do wody, sterownik podłogówki). Ja za koszty ogrzewanie elektrycznymi panelami na podczerwień Eco Partner tej zimy zapłaciłem jakieś 2500. Raczej poniżej tej kwoty. Zakładając różnicę w kosztach 1500 rocznie, to w 10 lat spłaci się z oszczędności tylko 15 tysięcy, więc sam koszt pewnie pompy.

    • 103 wpisy
    18 lipca 2018 14:02:09 CEST
    truncate1980 napisał/a:
    Czyli wcale nie tak dużo. Myślę, że inwestycka na pozimie 15tys zł w zamian za którą dostaje się niezależność energetyczną to bardzo dobre rozwiązanie. Do tego dochodzą liczne dotacje na OZE

    Witam,

    Warto zainwestować w montaż pompy ciepła, mimo że koszty inwestycyjne są na wyższym poziomie w porównaniu do pozostałych rozwiązań ogrzewania budynku. Najważniejszą zaletą pracy pompy ciepła są niskie roczne koszty ogrzewania oraz całkowicie bezobsługowa i ekologiczna praca. Niskie koszty ogrzewania pozwolą na zwrot wyższych kosztów inwestycyjnych na przestrzeni kilku sezonów grzewczych. Pompa ciepła dzięki zasilaniu darmowym ciepłem niskotemperaturowym wspomaganym energią elektryczną, pozwoli na uniezależnienie się od dostaw paliwa stałego oraz gazu. Kolejną zaletą pompy ciepła jest możliwość wykorzystania jej do chłodzenia budynku w sezonie letnim.
    Podsumowując wszystkie wyżej wymienione możliwości urządzenia - inwestycja w pompę ciepła jest bardzo korzystna i przyszłościowa.
    Bardziej szczegółowe informacje o pompach ciepła z rodziny Logatherm można znaleźć na stronie internetowej:
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

    • 239 wpisy
    25 lipca 2018 09:48:14 CEST
    zaremba80 napisał/a:
    drumcode napisał/a:
    Zwrot z inwestycji następuje po 7-8 latach. Koszt instalacji 1kW to około 5tyś zł. Dla standardowego gospodarstwa spokojnie wystarczą 3kW

    Czyli za 15 tysięcy jesteś wstanie wykonać całą instalację ogrzewania wraz z podłogówką, pompą ciepła i wszystkimi innymi rzeczami w domu powiedzmy o wielkości 100m2 ze standardowym ociepleniem? 

     

     

    Nie, są to koszty samej instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chcesz dowiedzieć sie ile będzie kosztowała całość wraz z pompą ciepła, ogrzewaniem, dolnym i górnym źródłem, to skorzystaj z takiego kalkulatora: 

    • 210 wpisy
    6 sierpnia 2018 16:47:23 CEST
    EnergySolar napisał/a:
    Moim zdaniem warto, ale musimy liczyć się z dużymi kosztami inwestycji nas start, które dopiero z każdym kolejnym sezonem grzewczym będą się zwracać.

    Tak, ale będą się zwracać, a dodatkowo nie jesteśmy zależni od rosnących cen gazu czy prądu, bo energia geotermalna jest darmowa.

    • 239 wpisy
    16 sierpnia 2018 15:31:07 CEST
    Dodatkowo żywotność pompy ciepła jest szacowana na około 80-100 tysięcy godzin pracy, co przy średniej pracy 1800 godzin rocznie daje około 50 lat. Kotły olejowe czy gazowe wymienia się, co kilka lat.
    • 84 wpisy
    23 sierpnia 2018 09:37:10 CEST

    taka żywotność pomp to dobry argument aby przekonać ludzi do montażu ponieważ dużo osób zastanawia się czy pompa prędzej się zepsuje i bedzie trzeba ją wymienić czy się spłaci jej zakup

    • 103 wpisy
    31 sierpnia 2018 12:13:50 CEST
    Witam,

    Żywotność dobrej jakości pompy ciepła zależy głównie od trwałości sprężarki. W przypadku pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm zastosowane sprężarki mogą mieć przebieg do 80 000 godzin pracy, co przy rocznej pracy pompy wynoszącej ok. 2 500 godzin w przeliczeniu wynosi ok. 30 lat. Oczywiście istotna jest również ilość cykli włączenia i wyłączenia, co można ograniczyć poprzez zastosowanie bufora w instalacji. Kolejnym aspektem związanym z żywotnością pompy ciepła jest wykonywanie regularnych przeglądów przed sezonem grzewczym również po zakończeniu okresu gwarancji. Marka Buderus oferuje gwarancje na swoje produkty do 5 lat.
    Przy okazji zachęcam do zapoznania się z oferta pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm, która znajduje się na stronie internetowej: :
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    • 210 wpisy
    14 września 2018 16:55:07 CEST
    na przykładzie pompy 8kW vikersonn mogę powiedzieć, że koszt sezonu zimowego wynosi max 2000zł przy domu 165m2. da się taniej innym źródłem energii ogrzewać? wątpie..
    • 239 wpisy
    21 września 2018 12:12:37 CEST
    mazi88 napisał/a:

    taka żywotność pomp to dobry argument aby przekonać ludzi do montażu ponieważ dużo osób zastanawia się czy pompa prędzej się zepsuje i bedzie trzeba ją wymienić czy się spłaci jej zakup

    Kolejna sprawa - serwis. Pompa ciepła Vikersonn jest urządzeniem, które nie wymaga żadnych okresowych przeglądów serwisowych. Wysokiej jakości urządzenie, poprawnie uruchomione i wyregulowane będzie działało sprawnie i bez żadnych dodatkowych kosztów przez kilkadziesiąt lat.

  • 23 września 2018 19:23:32 CEST
    Szczególnie teraz warto zainwestować w pompę ciepła. Ruszył właśnie program "Czyste Powietrze". W ramach tego programu można starać się o dofinansowanie do pompy ciepła zarówno do modernizowanych budynków jak i budowanych teraz.
    Polecam sprawdzić naszą stronę internetową.

    Nasi doradcy oraz partnerzy handlowi są gotowi służyć Państwu pomocą w zdobyciu podstawowej wiedzy o termomodernizacji, jak również uruchomienia procedury przyznania dotacji.
    • 103 wpisy
    5 października 2018 09:00:49 CEST
    Witam,

    Dzięki programowi wsparcia Czyste Powietrze oferowanego przez NFOŚiGW możemy uzyskać dofinansowanie lub pożyczkę na działania pozwalające na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Może to być wymiana kotła na paliwa stałe na ekologiczne pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne oraz termomodernizację budynku. Korzystając z programu możemy liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na wymianę źródła ciepła lub uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: Przy okazji zachęcam do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch. Znajdują się w niej zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, które posiadają jeden z wyższych współczynników COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu:
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

Szybka Odpowiedź