Forum Budowlane » Sypialnie i Salon - wystrój i wyposażenie

Pokój 3x3 a kolor ścian

    • 1 wpisy
    28 kwietnia 2013 18:48:30 CEST

    Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem i mam problem/pytanie.

    Mam mały pokój. 3m x 3m. A na dodatek, z jednej strony po całej długości ściany jest skos od wysokości 1m aż do sufitu. Przez co, metraż do chodzenia jest optycznie mniejszy. Dodam iż na tej ścianie co jest skos mam okno (w takiej jakby wnęce)

    Aktualnie mam kolor ścian zielony + biały sufit(sufit), skosy są równie zielone. Problem teraz jest taki że będę miał zakupione nowe łóżko koloru (beż + boki grafitowe). Ten beż to w sumie zalatuje lekko szarym kolorkiem. Panele mam ciemne. Podobne do tych:

    Odnośnie mebli, to dopiero będe kupował jakies biurko i komodę na ubrania .

    Po tych informacjach, prosiłbym o radę jaki kolor polecacie. Myslałem nad jasnym szarym na dwie ściany i trochę ciemniejszy szary/grafit na dwie inne ściany. Ale nie wiem, czy skosy się maluje tak jak sufit, czy skosy malować tak jak ściany itp.

    Proszę o pomoc. Dziękuję :)

    • 10 wpisy
    13 maja 2013 18:10:08 CEST
    Moim zdaniem nie ma sensu pakować się w ciemniejszy kolor,postaw na jasne jak chociażby słonecznikowy i wówczas będziesz miał optycznie o wiele większy pokój.

    Pozdrawiam
    • 81 wpisy
    1 października 2014 11:01:57 CEST
    Mam podobne zdanie na ten temat,kolor ścian w tak małym pokoju powinien być jasny jak wanilia czy słonecznik,ewentualnie błękit. Na pewni nic ostrego ani mocnego bo to przytłoczy pokój.
    • 58 wpisy
    13 sierpnia 2015 10:17:34 CEST
    kolory na pewno muszą być jasne, optycznie powiększy to przestrzeń;)
    • 1132 wpisy
    21 października 2015 07:18:53 CEST
    Stawiałbym na delikatny żółty bądź limonkowy :)
    • 20 wpisy
    23 lipca 2018 22:03:20 CEST

    Do odpowiedniego koloru ścian,radziłbym dobrać też dodatki...

    Np. meble,lampę i może jakieś obrazy,albo fototapety? Nie chciałbym narzucać w tym temacie konkretnych rozwiązań,ale wydaje mi się,że obraz powieszony na ścianie to praktyczny element dokoracyjny,a jak już mówi o reprodukcji jakiegoś znanego malarza to efekt wow murowany ;) I oprócz zmiany koloru ścian,zmienia się wygląd wnętrza...

    Polecam wpisać w Google DCN Gallery


    Ten wpis został zmieniony przez darful w 23 lipca 2018 22:10:05 CEST"
    • 136 wpisy
    27 sierpnia 2018 12:04:55 CEST

    Aby optycznie powiększyć salon, powinniśmy go dobrze rozświetlić poprzez okna bez firan, ani zasłon. Radziłbym także zastosować takie barwy jak biel czy kremowy, jednak pasowały będą również beże.

     

    Do małych pomieszczeń przeznaczone są pionowe grzejniki. Tak wąskie urządzenia możemy zainstalować na małym, niezagospodarowanym fragmencie ściany lub w rogu pomieszczenia.

Szybka Odpowiedź