Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Grzejniki. Jakie wybrać???

    • 6 wpisy
    31 maja 2013 19:46:05 CEST

    Proszę o pomoc w kwestii wyboru grzejników. Mój majster proponuje trzy firmy RADSON, KERMI, PURMO. Odradza aluminiowe. Proszę o pomoc w tej kwestii.

    • 597 wpisy
    31 maja 2013 20:20:32 CEST
    Radson i Purmo to ta sama firma podobnie jak Vogel & Noot. Kermi są tez dobre. Na alu można się naciąć gdy chcesz kupić tanio ale przy dobrze wykonanej instalacji też nie są złe. Ja montuję głównie stalówki V&N u siebie w domu mam Stelrad ale to dlatego że zostały mi po inwestycji.
    • 6 wpisy
    31 maja 2013 20:56:20 CEST
    To ciekawe bo majster twierdzi ze Radson jest najlepszy a Purmo najgorszy a Pan pisze ze ta sama firma. A sa jakies lepsze??? Wyzsza pólka??
    • 597 wpisy
    31 maja 2013 22:03:31 CEST
    Już wielokrotnie pisałem że korporacja RetigHeating produkuje większość grzejników w Europie a do niej należą . w/w. Purmo robią też obok mnie w Rybniku głównie produkt wyjeżdża na zachód. Purmo są chyba najdroższe na rynku ale nie rozczulam się nad tym. Stalowe to stalowe jedynie czym się różnią to farbą. Radson jest bielszy od Kermi. Purmo na pewno nie są najgorsze. Najlepiej kupować markę o której się słyszy byle nie jakiś tani szajs z marketu za połowę ceny.
    • 6 wpisy
    31 maja 2013 22:12:00 CEST
    Bardzo serdecznie Panu dziękuję za pomoc, już wiem o co chodzi. Jeszcze tylko zapytam o ceny, gdzie kupować bo czytałam że ceny w katalogu są zawyżone nawet o 50%. Czy w marketach można się targować aż o taki upust??
    • 597 wpisy
    31 maja 2013 22:21:20 CEST
    Mało który instalator ma taki rabat w swojej hurtowni. Jako inwestor nie masz szans otrzymać takiego rabatu. Poza tym biorąc przez instalatora materiał powinien od razu wystawić ci fakturę na materiał 8% vatu więc już zyskujesz nie latając po US. Jeżeli dostaniesz 25-30% od katalogu to możesz się bardzo cieszyć.
  • 17 czerwca 2013 15:07:14 CEST
    Jak masz fakturę na montaż 8% to formalnie nie masz dowodu zakupu grzejników i z gwarancji nici - taki drobiazg.
    Przy okazji filmowy poradnik który odpowiada na pytanie : jakie grzejniki kupić:
    • 597 wpisy
    18 czerwca 2013 01:19:15 CEST
    Dlatego na fakturze musi widnieć z nazwy materiał który został zamontowany i stawka VAT nie ma tutaj znaczenia.
    • 13 wpisy
    22 września 2013 10:08:24 CEST
    Osobiście polecam grzejniki Enix, takie mam właśnie zamontowane w moim domu. W swojej ofercie mają atrakcyjne grzejniki pokojowe, w ciekawych wzorach, a takze modne grzejniki łazienkowe.
    • 4 wpisy
    22 września 2013 11:29:17 CEST
    Możesz napisać gdzie kupowałeś te grzejniki. Ja bardzo nie mam czym je przywieźć, a nie chce kupować w markecie, bo tamtejszy towar pozostawia wiele do życzenia. Już nie raz spotkałam się że ta sama firma produkuje gorszej jakości towar do dużych sieci sklepowych gdzie ceny są czasem parę złoty niższe.
    • 597 wpisy
    22 września 2013 21:16:45 CEST
    To dezajnerskie grzejniki jak i zwykłe drabinki do łazienek. Firma porządna a większość produktów pod zamówienie więc nie znajdziesz ich w byle sklepie.
    • 13 wpisy
    22 września 2013 21:27:44 CEST
    Bolas masz rację w żadnym zwykłym sklepie ich nie kupisz, ale w tak. Jest to sprawdzony przeze mnie i znajomych sklep online, w którym kupić towar wysokiej jakości znanych i renomowanych firm. Zresztą Janka, zobacz sobie sama na
    • 13 wpisy
    22 września 2013 22:00:41 CEST
    e-inclusive. pl
    • 210 wpisy
    30 kwietnia 2014 14:56:19 CEST
    a nie zastanawiałeś się nad ogrzewaniem podłogowym? o komforcie nie wspomne, ale przy dobrej izolacji to dobra inwestycja
    • 29 wpisy
    16 czerwca 2014 20:35:13 CEST
    Producent Purmo ma dobre grzejniki, ja polecam modele dekoracyjne, duży wybór ma sklep internetowy Armadeo. pl
    • 15 wpisy
    19 czerwca 2014 20:32:34 CEST

    Jestem właśnie w trakcie wyboru grzejników i widzę, że bardzo dużo osób poleca firmę Kermi, co wy o niej sądzicie? Przeglądając ich ofertę trafiłam na bardzo fajne, dekoracyjne grzejniki, które mi się niezmiernie podobają (w końcu jestem kobietą) i mam nadzieję, że pod względem technicznym dorównują designowi

    • 8 wpisy
    3 lipca 2014 08:45:37 CEST
    Tak, grzejniki Kermi pod względem jakości i efektywności cieplnej nawet przerastają design ;) Producent zastosował ciekawą technologię ograniczającą zużycie energii. Polega to mniej więcej na tym, że najpierw nagrzewa się płyta przednia a później tylna. Jeśli pomieszczenie nie jest wychłodzone to grzeje się jedynie ścianka przednia tym samym zmniejszając zużycie energii.
    • 597 wpisy
    8 lipca 2014 20:27:47 CEST
    Grzejnik ma za zadanie dostarczyć tyle ciepła ile potrzebuje pomieszczenie a konwekcyjny grzejnik ma działać na zasadzie ogrzanego powietrza. Więc jeżeli ktoś chce mieć ogrzewanie promiennikowe niech kupi promiennik a nie coś pomiędzy. Sterowanie za 50zł wykona podobną robotę.
    • 83 wpisy
    17 października 2014 19:11:09 CEST
    ja tam lubie kermi, ladne, wydaje oraz nie sprawiaja problemow przez lata :)
    • 43 wpisy
    17 października 2014 19:30:44 CEST
    tez jestem za kermi :) warto w nie inwestowac
    • 239 wpisy
    24 października 2014 14:20:24 CEST
    a dlaczego warto w nie inwestować? każdy ma swoje upodobania w które warto inwestować i mnie np totalnie grzejniki tradycyjne nie przekonują
    • 83 wpisy
    28 października 2014 20:16:55 CET
    ja ze swojego kermi ejstem zadowolony, sposób ich wykonania, niezawodność mimo długiego czasu użytkowania, wydajność termiczna :) to są realne plusy :)
    • 2 wpisy
    17 listopada 2014 09:17:51 CET
    Ja przekonałem się do Purmo, a kalkulator doboru grzejników tylko pomógł mi dobrać odpowiedni do moich preferencji.
    • 136 wpisy
    17 listopada 2014 13:49:06 CET

    Polecam grzejniki elektryczne francuskiego producenta Atlantic Groupe. Jako polska filia oferujemy w naszym kraju konwektory, promienniki, jak i radiatory. Poszczególne produkty wyposażone są . w DUO System umożliwiający jednoczesne ogrzewanie pomieszczenia i suszenie ręcznika czy system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu w pomieszczeniu.

    • 613 wpisy
    6 marca 2017 17:27:04 CET
    Osobiście mogę polecić Ci grzejniki Buderus które są juz u nas od 2 lat i po tych 2 sezonach grzewczych mogę powiedzieć, że oszczędności są widoczne. Kupiliśmy je w teraz z tego co widzę to na Buderus K-Plan jest transport gratis. Gwarancja producenta to 10 lat. Moim zdaniem nie zawiedziesz się ;)

Szybka Odpowiedź