Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

  • 23 września 2013 12:27:17 CEST
    Kiedyś były w BOSiu takie dofinansowane kredyty na kotły ekologiczne do pelletów, ale nie wiem, czy jeszcze można je dostać. Powodzenia!
  • 4 października 2013 18:11:56 CEST
    na pewno sie opłaca piec na pellet jest bardzo żywotny
  • 7 października 2013 11:47:48 CEST
    Co masz na myśli przez żywotny? :D
    • 13 wpisy
    7 października 2013 15:09:44 CEST

    Ja także polecam piec na pelet. Używam go od jakiś czterech lat i funktionuje fantastycznie. No i powietrze z takim ogrzewaniem jest o wiele lepsze.

    • 84 wpisy
    7 października 2013 19:48:26 CEST
    Powietrze jest lepsze tzn??
    w jaki sposób odczuwasz że powietrze jest lepsze
    • 597 wpisy
    13 października 2013 14:08:24 CEST
    To właśnie frazesy z ulotki sprzedaży. Ja mam PC i sąsiada z całą kotłownią podkładów kolejowych.
  • 20 października 2013 12:11:08 CEST
    w przypadku opalania pelletem dobrej jakości i suchym z odpowiednim ustawieniem parametrów spalania nie nastepuje osadzanie się nagaru.
  • 21 października 2013 12:19:56 CEST
    A jaki to według Was pellet dobrej jakości?
  • 22 października 2013 18:13:52 CEST
    według mnie najlepszy pellet to pellet suchy i od sprawdzonego producenta.
    • 84 wpisy
    23 października 2013 18:21:04 CEST

    Według mnie producent godny polecenia to STELMET. znajomi korzystają i nie narzekają


    Ten wpis został zmieniony przez mazi88 w 23 października 2013 18:22:00 CEST"
  • 27 października 2013 11:10:33 CET
    z tego z słyszałem od kolegi który ma piec na pellet to kupuje tylko pellety Stelmet
    • 5 wpisy
    16 sierpnia 2017 23:02:21 CEST
    Polecam kotły EII PELLETS, bo sama się ubiegam o dotację na ten kocioł (kocioł już działa u moich teściów). Po pierwsze są to kotły z certyfikatem ecodesign, to znaczy, że są przebadane pod względem emisji zanieczyszczeń i prądu przez jednostkę akredytowaną (laboratorium). Daje mi poczucie , że kupuje solidny piec, o którego bardzo ciężko u innych producentów. Spotkałam się z informacjami, czyli z papierami typu, że kocioł posiada oświadczenia przebadania kotła jedynie pod kątem prądu, a emisji już nie, albo odwrotnie. Dzięki temu certyfikatowi, mam pewność, że nikt nie podważy mojego zakupu i nie będę musiała przez "X" lat wymieniać kotła (bo chcę go użytkować najdłużej jak się da). Pali się w nim peletem, więc jest to ogrzewanie jak najbardziej eko. Każdy worek paliwa jest odpowiednio oznaczony (klasa peletu). Pelet mieści się w granicach norm jeżeli chodzi o produkcję pyłów podczas spalania, a ogrzewanie nim domu przyczynia się do emisji niższej ilości smogu. Cena peletu jak patrzyłam jest porównywalna do węgla, a przy tym "użytkowanie" tej biomasy jest czystsze, lżejsze i eko. Podaję stronkę na której można porównać sobie ceny różnych paliw: Kostrzewa ma na pewno niezawodny serwis. W razie jakiś wątpliwości służą pomocą. Skoro od 2020 roku w Polsce nie zainstaluje się w domu kotła piątej klasy, tylko te z certyfikatem, więc jednak chyba warto zainwestować w coś długoterminowego i być może droższego. Po co wydawać pieniądze dwa razy na zakup kotła skoro można kupić raz i coś lepszego. W mojej rodzinie są dwa kotły tej firmy i dlatego idąc po śladzie widzę same plusy jego zakupu. Wsio
    • 80 wpisy
    30 września 2017 10:47:29 CEST
    spróbuj z pelletem. Jest to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o zastąpienie gazu. Tylko tak jak wspominali wyżej. Musi być pellet dobrej jakości.
    • 103 wpisy
    5 października 2017 12:15:24 CEST
    Witam,

    Zdecydowanie zachęcam do zapoznania się z tematem ogrzewania budynku za pomocą pompy ciepła. Pod kątem rocznych kosztów ogrzewania jest to obecnie jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań z dostępnych na rynku, które jest dodatkowo całkowicie bezobsługowe oraz w pełni ekologiczne. Mamy do wyboru gruntowe lub powietrzne pompy ciepła. Pierwsze rozwiązanie gwarantuje stabilną pracę przy niskich temperaturach, lecz wymaga znacznie wyższych nakładów inwestycyjnych na wykonanie kolektorów gruntowych. Natomiast powietrzna pompa ciepła jest znacznie tańszym rozwiązaniem, ponieważ pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania polecam wykonać OZC budynku oraz umówić się na konsultację z autoryzowanym instalatorem.
    Więcej o pompach ciepła z rodziny Supraeco marki Junkers można znaleźć na stronie internetowej: Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
    W razie pytań, pozostaję do dyspozycji
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    • 22 wpisy
    18 października 2017 12:19:45 CEST
    Jeżeli chodzi o alternatywne źródła do ogrzania domu zamiast gazu, to polecam zerknąć na nasza stronę Piecco, gdzie masz wszystko dokładnie opisane, w razie pytań służymy pomocą :)
    • 31 wpisy
    18 listopada 2017 20:42:56 CET

    Moim zdaniem warto rozważyć ogrzewanie na podczerwień. Duża wygoda, łatwa obsługa, komfortowe ciepło w mieszkaniu z mozliwością dopasowania temperatur w każdym pomieszczeniu osobno. Sam montaż instalacji odbywa się w krótkim czasie, a wykonawcy z Ecko Partner dbaja o perfekcyjne ich wykonanie. Sami też prodkują panele dzięki czemu mamy możliwość zamówienia ich pod indywidualny wymiar jak rónież mamy gwarancję ich wysokiej jakości dzięki zastosowanym w nich polskich materiałów.


    Ten wpis został zmieniony przez Cma123 w 18 listopada 2017 20:44:02 CET"
    • 22 wpisy
    22 listopada 2017 11:15:02 CET
    W takim razie poza ogrzewaniem elektrycznym, które bez wątpienia jest wygodne, mogę zaproponować także pellet i ekogroszek, co o tym sądzicie? Ekologia na pewno na plus.
    • 61 wpisy
    5 grudnia 2017 07:34:18 CET
    Ogrzewanie pelletem jest bardzo wygodnym i jak zauważył Piecco ekologicznym sposobem grzania. Moi rodzice mają kocioł na pellet firmy Sas już od 5 lat i bardzo sobie chwalą - zarówno pellet, który mniej brudzi niż ekogroszek oraz kocioł, który działa bez zarzutu, jest łatwy w obsłudze i dzięki automatycznemu podajnikowi wymaga minimalnej ingerencji.
  • 7 grudnia 2017 19:30:51 CET

    dobrze jest zawsze zakupywać jeden rodzaj pelletu wtedy nie musimy nastawiać w sterowniku dobrze aby pellet był suchy i kaloryczny.

    • 80 wpisy
    18 grudnia 2017 19:59:43 CET
    okart70 napisał/a:

    dobrze jest zawsze zakupywać jeden rodzaj pelletu wtedy nie musimy nastawiać w sterowniku dobrze aby pellet był suchy i kaloryczny.

    taki pellet oferuje Stelmet

    • 192 wpisy
    15 stycznia 2018 12:17:34 CET
    Źródło ciepła musi być przede wszystkim efektywne, tak by produkowało jak najwięcej ciepła przy jak najniższym zużyciu energii i paliwa. Z drugiej strony należy zadbać o dobrą termoizolację budynku, aby zmniejszyć straty ciepła przez ściany, podłogi i dach. Wtedy mniej ciepła będzie potrzebne do jego ogrzania.

    • 12 wpisy
    14 marca 2018 12:42:32 CET
    Może warto zainwestować w pompę ciepła? Wszystkie informacje oraz szczegóły na ten temat znajdziecie u nas na ActiveClima zapraszamy :)
    • 103 wpisy
    26 kwietnia 2018 15:53:23 CEST
    Witam,

    Najlepszą alternatywą dla ogrzewania gazem będzie wybór powietrznej pompy ciepła. Takie rozwiązanie pozwoli na obniżenie rocznych kosztów ogrzewania budynku jednocześnie przy komfortowej i bezobsługowej pracy. Gwarantuje również brak emisji zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ podczas jej pracy nie zachodzi zjawisko spalania. Uzyskiwana energia powstaje poprzez przemianę termodynamiczną ciepła niskotemperaturowego (darmowe ciepło z otoczenia budynku lub z gruntu) za pomocą energii elektrycznej dostarczonej do sprężarki w układzie. W całorocznym rozliczeniu, koszty energii elektrycznej będą na niższym poziomie w porównaniu do paliw węglowych. Przy okazji jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem pompy ciepła, polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    • 239 wpisy
    27 czerwca 2018 09:53:04 CEST

    Polecam rzucić okiem na wykres, który dość jasno pokazuje, że jeśli nie gaz, to taniej wychodzi jedynie pellet i pompa ciepła

     


    Ten wpis został zmieniony przez drumcode w 27 czerwca 2018 09:55:01 CEST"
    • 84 wpisy
    27 czerwca 2018 12:56:00 CEST
    drumcode napisał/a:

    Polecam rzucić okiem na wykres, który dość jasno pokazuje, że jeśli nie gaz, to taniej wychodzi jedynie pellet i pompa ciepła

     

    przy pompie ciepła że taniej zaraz padnie argument ale jest droga w zakupie. Tylko trzeba popatrzeć że przy pompie nie mamy kotłowni, komina i miejsca na składowanie opału (a to przecież są koszta w budowie domu o których nikt nie wspomina) Nie trzeba też grzejników na ścianie. też odniżka kosztów.

Szybka Odpowiedź