Forum Budowlane » Wykańczanie ścian

    • 6 wpisy
    8 listopada 2016 10:45:15 CET
    zgadzam się, jak kamień dekoracyjny to tylko na jednej ścianie
    • 3 wpisy
    22 lutego 2017 20:24:30 CET
    Czy wszystkie płytki klinkierowe kładzie sie tak samo? planuje remont i myślę o płytkach Vandersanden. Jaka jest różnica pomiędzy nimi a klinkierowymi?
    • 136 wpisy
    2 marca 2017 18:55:54 CET

    Polecam naturalny, płaski kamień, w różnych odcieniach brązu, który pasował będzie do ścian pomalowanych na kolor kawa z mlekiem. Na kamieniu dobrze kontrastował będzie nasz grzejnik Galapagos, który ma formę wertykalną.

    • 1 wpisy
    6 marca 2017 21:16:51 CET

    bardzo dobrze to wyglada na scianie


    Ten wpis został zmieniony przez skonik w 6 marca 2017 21:22:11 CET"
    • 3 wpisy
    30 maja 2017 12:46:01 CEST
    Jeśli będzie to tylko jedna ściana lub jej fragment, jestem na tak. Inaczej, takie dodatki bardzo przytłaczają.
    • 3 wpisy
    24 sierpnia 2017 23:29:30 CEST
    kamień to super sprawa! ja sama mam klinkier w sypialni i nie żałuje takiego wyboru.
    • 34 wpisy
    24 października 2017 12:31:23 CEST
    Tutaj pełna zgoda, taki kamień dekoracyjny na ścianę bardzo dobrze się sprawdzi, jednak też warto utrzymać go w odpowiedniej czystości, akurat chętnie pomożemy podczas doboru środków w tym celu, to właśnie nasza specjalizacja.
    • 1 wpisy
    4 września 2019 08:49:38 CEST

    Cześć, Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale uznałem je za najbardziej stosowne (jeśli nie, proszę o wyrozumiałość) Mam pytanie. Niecałe 5 lat temu położyłem na ścianie w salonie kamień dekoracyjny (piaskowiec). Był on jednolitego koloru, lecz po użyciu impregnatu (nie pamiętam nazwy) miejscami zyskał ciemniejszy kolor. W ostatnim czasie zabrudzeniu uległo kilka z kamieni dekoracyjnych - udało się usunąć zabrudzenie poprzez delikatne starcie gąbka nasączoną wodą. Niestety jak widać na załączonym zdjęciu płytka utraciła cześć warstwy wierzchniej (być może zszedł ten przyciemniony efekt impregnat) i aktualnie widoczny jest stricte gipsowy kolor. W niektórych (innych) miejscach widać że (piaskowiec/impregnat?) zaciera się i np od obtarcia noga widac ten gipsowy kolor od przetarcia. Moje pytanie: czy istnieje środek do zaimpregnowania, którym uda odzyskać mi się ten przyciemniony efekt? Jeśli tak to czy powinienem zaimpregnowac to miejsce punktowo czy też na stary impregnat można nanieść nowy i całość ściany ponownie impregnowac co po wyschnięciu nie będzie już w tym miejscu dawało efektu gipsu? Pozdrawiam i z góry dzięki za porady

     


    Ten wpis został zmieniony przez kammil19888 w 4 września 2019 08:51:07 CEST"
    • 2 wpisy
    24 czerwca 2020 13:48:56 CEST
    Mam podobną ściankę w domu i niestety nie jest zbyt trwała a i efekt nie do końca mi się podoba. Planuję zmienić na coś innego bardziej trwałego ale nadal w tym stylu
    • 31 wpisy
    19 kwietnia 2022 16:53:42 CEST
    Aktualnie modna jest ściana ceglana. Ten efekt można osiągnąć wykorzystując różne materiały jak min. płytkę z elastycznego klinkieru, która jest jest łatwa w obróbce. Spójrzcie sobie na ręcznie robione płytki Elabrick, które są doskonałe i za ich pomocą można stworzyć piękne wnętrza.

Szybka Odpowiedź