Forum Budowlane » Instalacje wodno-kanalizacyjne

Filtr podzlewozymakowy

    • 6 wpisy
    13 czerwca 2013 16:03:18 CEST

    Cześć :)

    Panowie, poradźcie mi proszę. Od kilku dni intensywnie zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego filtra do kuchni. Mieszkam w bloku - woda oczywiście z zakładów wodociągowych. Niby powinna być czysta, ale ja wyczuwam w niej nieprzyjemny zapach chloru i mam ciągły problem z dużą ilością kamienia w czajniku (jak pije kawę, herbatę na dnie też zostaje syfek).

    Przeglądałem różne oferty filtrów do wody spożywczej. Niby odwrócona osmoza jest najbardziej popularna, ale odpycha mnie ten odrzut do kanalizacji... (10l na 1l czystej wody!). Zastanawiałem się nad FT-Line on ma ultrafiltracje... ponoć wyłapuje takie same zanieczyszczenia jak osmoza, a nie marnuje wody. Do tego ta wylewka nie wygląda badziewnie i filtr jest za rozsądne pieniądze.


    Co wy na to? Czekam na jakieś alternatywy!


    Ten wpis został zmieniony przez ciekawski11 w 20 maja 2014 11:06:01 CEST"
    • 19 wpisy
    13 sierpnia 2013 15:31:16 CEST
    odwrócona osmoza to raczej dość kosztowne rozwiązanie. a wiesz, co w ogóle "dolega" twojej wodzie? może na początek kup sobie testy - kosztują ok. 10zł, a możesz sprawdzić pH wody, poziom chloru, żelaza etc. Ja kupowałem swego czasu takie z Kellera, a jako że miałem problem głównie z chlorem, to postawiłem na filtr z wkładem z węgla aktywnego i tyle - filtr oczywiście jest narurowy, więc nie oczyszcza wody w całym domu, mi to jednak nie przeszkadza, bo głównie chodziło mi o wodę w kuchni. Jeśli wyjdzie Ci niewiele zanieczyszczeń i brudów w wodzie, to chyba nawet filtr dzbankowy wystarczy z Brity, czy coś.
    • 597 wpisy
    25 sierpnia 2013 20:50:25 CEST
    Do doboru odpowiedniego zestawu filtrów potrzebujesz tak jak kolega powyżej pisał testów i wtedy montujesz odpowiednio dobrany filtr by zniwelować to co ci nie pasuje.
    • 6 wpisy
    20 listopada 2017 13:29:25 CET
    Testów? Co dolega? Co wy chłopaki, z kałuży tę wodę bierzecie? Jak masz wodę z wodociągu to nic jej specjalnego nie dolega, co nie znaczy, że jest idealnie czysta i zmineralizowana. Jak masz wodę ze studni to niezależnie od tego z czym się mierzysz, osmoza na to pomoże. Według mnie dobre rozwiązanie dla każdego kto pije wodę, moja siotra jest sportowcem i osmoza to była pierwsza rzecz w nowym domu.

Szybka Odpowiedź