Forum Budowlane » Domy Pasywne

Energooszczędne okna

    • 18 wpisy
    23 lipca 2013 21:45:41 CEST

    Czy znacie takie, jeśli tak, to jakimi parametrami charakteryzują się. Jakie komponenty okien wpływają na współczynnik przenikania ciepła całego okna, czy współczynniki np. szyb czy profili się sumuje?

    • 54 wpisy
    24 września 2013 11:55:16 CEST
    mnóstwo jest takich okien, oknoplast, oknoplus i drutex, te firmy mają fajne okna do domów pasywnych. możesz bezpośrednio zapytać inżyniera z firmy oknoplast-u http://www.dom.pl/doradcy-branzowi/doradca-z-oknoplast
    • 54 wpisy
    24 września 2013 11:56:26 CEST
    dom.pl/doradcy-branzowi/doradca-z-oknoplast
    • 18 wpisy
    28 września 2013 00:43:21 CEST
    A wiesz jaki mają parametr przenikania ciepła, czy ta energooszczędność jeszcze od czegoś zależy - mam na myśli np. rodzaj profilu czy szyby.
    • 23 wpisy
    25 czerwca 2014 11:55:58 CEST
    Energooszczędność okna wynika z połączenia kilku elementów o wysokim standardzie izolacyjności. Ich wyznacznikiem jest współczynnik przenikania ciepła.
    Z pewnością przy zakupie okna powinieneś spytać o profil z jakiego zostały wykonane. Najbardziej renomowane na rynku marki to Inoutic, Veka i Aluplast.
    • 192 wpisy
    31 sierpnia 2016 21:44:26 CEST

    Równie ważnym elementem jak jakość samego okna jest sposób jego montażu. Obecny standard budynków energooszczędnych wymaga aby okna były zainstalowane w warstwie izolacji. Schemat takiego rozwiązania jest dostępny na stronie internetowej Knauf Therm 


    Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 31 sierpnia 2016 21:47:20 CEST"
    • 6 wpisy
    6 października 2016 17:19:56 CEST
    Na energooszczędność okna składa się wiele rzeczy np. jakości okna, sposób jego montażu, jakość profili, system - ilu jest komorowy, współczynnik przenikania ciepła - im niższy tym lepiej. Jeżeli zastanawiasz się nad firmą, która zajmuje się dobrymi oknami to polecam firmę Monstal Wrona.
    • 29 wpisy
    1 listopada 2016 12:39:21 CET
    Teoretycznie każde dobrej jakości okna PVC jakoś tam przyczyniają się do oszczędzania energii - wszystko jest kwestią jakości izolacji. Im wskaźnik przenikania ciepła korzystniejszy, tym lepiej świadczy to o jakości okna i jego energooszczędności. W praktyce samo okno to jednak i tak za mało. Jeśli montowali je partacze i źle osadzili, to jego walory izolacyjne i tak na niewiele się zdadzą i ktoś już tu o tym wspomniał. Odrębnym tematem są okna stosowane w tzw. domach autonomicznych, które ponoć są w stanie generować ciepło z promieni słonecznych na drodze jakiejś reakcji chemicznej i oddawać do wnętrza. Dla mnie to już wyższa filozofia i nie wiem na jakiej zasadzie to się dokładnie odbywa :)
    • 323 wpisy
    31 lipca 2017 23:22:15 CEST
    Ale czy takie okna sa tak naprawde opłacalne?
    • 323 wpisy
    31 lipca 2017 23:22:17 CEST
    Ale czy takie okna sa tak naprawde opłacalne?
    • 323 wpisy
    28 sierpnia 2017 23:05:44 CEST

    Ja jednak przed zakupem wolałem jednak wszystko skonsultować ze znajomymi którzy również nie tak dawno wykonywali u siebie wymianę okien. Większość zdecydowała się na firmę Domega, którzy dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu oraz dobrze wykwalifikowanej kadrze która doskonale zna ich ofertę.CO do ceny nie mogę narzekać, bo dostaliśmy dodatkowo fajną ofertę na cały montaż okien. Wyszło super :)


    Ten wpis został zmieniony przez Darek431 w 28 sierpnia 2017 23:07:40 CEST"
    • 1132 wpisy
    1 września 2017 08:31:25 CEST
    W domach pasywnych wszystko musi być energooszczędne i ograniczające mostki cieplne :)

Szybka Odpowiedź