Forum Budowlane » Domy z bali

Jaki sposób łączenia bali?

    • 5 wpisy
    14 sierpnia 2013 13:29:11 CEST

    Jaki sposób łączenia bali uważacie za najbardziej wydajny? Myślę nad świerkowym domkiem letniskowym ale całorocznym, coś jak ze Stolluxa domek w łomnej (z bala 16 cm).


    Ten wpis został zmieniony przez jg1980 w 14 sierpnia 2013 13:32:13 CEST"
  • 4 października 2013 12:21:51 CEST
    A czy zastanawiasz się także nad ociepleniem budynku? W razie pytań związanych z termoizolacja z wełny mineralnej to proszę pisać.
    ---
    Służę pomocą,
    e-Rzecznik Knauf Insulation
  • 21 maja 2015 10:14:07 CEST
    U mnie sprawdza się połączenie na dwa pióra-wpusty + faze.
    • 4 wpisy
    13 lipca 2015 12:20:12 CEST

    U nas dom budowała firma Domy Balik i oni łączą drewno cytuję: " Metodą tradycyjną polegającą na wiązaniu elementów drewnianych na kołki drewniane tzw. teble oraz listwy tzw. obce pióro metodą bez gwoździ, natomiast naroża obiektu wiązane są na jaskółczy ogon na tzw. węgły". SPrawdza się super. 

    • 4 wpisy
    13 lipca 2015 12:22:30 CEST

    U nas dom budowała firma Domy Balik i oni łączą drewno cytuję: " Metodą tradycyjną polegającą na wiązaniu elementów drewnianych na kołki drewniane tzw. teble oraz listwy tzw. obce pióro metodą bez gwoździ, natomiast naroża obiektu wiązane są na jaskółczy ogon na tzw. węgły". Sprawdza się super. 

     

     

    • 6 wpisy
    19 maja 2016 17:29:41 CEST

    Jestem laikiem, i w najbliższym czasie stane się właścicielem działeczki z niedużym domem drewnianym. I czy w takim domu z bali jak się chce przymocować półkę, lustro, obrazek itp. to odpowiednimi do tego wkrętami będą typowe wkręty do drewna ? Pytam bo znajomy po swojej budowie przywiózł mi eleganckich wkrętów z łbem stożkowym płaskim (kupione w Muntech24 nawet paragon jest w kartonie) i twierdzi że będę je u siebie w tym drewnanym domu wykorzystać. Chce za to przysłowiową 'flaszkę' a że już kiedyś mi podobny numer wywinął to teraz wolę się upewnić :-)

    • 221 wpisy
    31 maja 2019 18:57:46 CEST
    Ja się tym nie przejmowałem, nasi specjaliści wykonali to zgodnie z założeniami.

Szybka Odpowiedź