Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

Drzwi zewnętrzne - wytrzymałe, bezpieczne

    • 1 wpisy
    6 września 2013 17:14:55 CEST

    Witam. Jesteśmy w trakcie budowy domu. Pomału zbliżamy się do etapu, kiedy trzeba będzie pomyśleć o drzwiach. Zależy nam na tym, żeby były to drzwi wytrzymałe. Bezpieczeństwo jest priorytetem (chociaż wiemy, że same drzwi niczego nie rozwiążą). Jakie byście polecili, gdyby patrzeć pod tym kątem?

    • 5 wpisy
    13 września 2013 16:28:21 CEST
    jaki budżet?
    • 5 wpisy
    20 lutego 2014 17:00:22 CET
    Może ktoś ma drzwi Cal lub Vox i może się podzielić opinią?
    • 38 wpisy
    27 lutego 2014 10:48:42 CET
    Zuzza88 - opinia na temat czego interesuje Cię w tych drzwiach? Osobiście nie mam zamontowanych tych drzwi ale zajmuję się sprzedażą między innymi jedną z marek które wymieniłaś.
    • 9 wpisy
    10 marca 2014 12:51:05 CET
    Szkoda, że autor nie podaje więcej informacji. Drzwi wejściowe do mieszkania czy domu znacząco się różnią. Mimo wszystko polecałbym markę Gerda, którą chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Co jakiś czas udoskonalają swoje drzwi, jak np. od jakiegoś czasu mają specjalnie perforowaną ościeżnicę, która zapewnia lepszą izolację termiczną.
    • 38 wpisy
    29 marca 2014 20:10:11 CET
    marcinwu napisał/a:
    ...od jakiegoś czasu mają specjalnie perforowaną ościeżnicę, która zapewnia lepszą izolację termiczną.

    Nie wiem dlaczego uwzięliście się na tą ościeżnicę, która w teorii sprawdzi się w polepszeniu izolacji, a tak na prawdę sporo jest głosów na forach, że to nie spełnia swojej roli. Ja osobiście nie sprzedałem ani nie montowałem ani jednej sztuki i mam nadzieję, że ktoś w końcu mi wytłumaczy jak to działa. Wcześniej były kanaliki, teraz już perforacja - ciężko za Wami nadążyć.

     

    Są bardziej przyziemne, acz działające rozwiązania, które poza swoją izolacją termiczną niosą kilka dodatkowych zalet. Ościeżnice choćby KMT czy Wikęd można łączyć z naświetlami minimalizując straty ciepła na łączeniu poprzez uszczelkę piankową. Do tego montaż bajka, bo ktoś ruszył mózgiem i dał wkładkę drewnianą dla montażystow aby całość spasować w 2 minuty bez szarpania się z niekiedy ciężkimi naświetlami na wysokości ponad 2m.

    • 9 wpisy
    26 kwietnia 2014 17:24:48 CEST

    Jakimi "wami", ja jestem pojedynczą osobą, a raczej nomenklatury komunistycznej się nie używa. Jakoś nigdzie nie widziałem takich negatywnych opinii, przynajmniej na tym forum nikt na to nie narzeka. Pan za to za każdym razem poleca te same firmy (taki sam nick na różnych forach) co już od razu dyskredytuje Pana jako obiektywną osobę. 

    Jakoś nie wydaje mi się, by tak renomowana firma jakąs bez wątpienia jest Gerda wciskała ludziom jakieś pseudo nowinki technologiczne.

    • 1 wpisy
    30 kwietnia 2014 18:54:22 CEST
    Witam! Ja zakupiłam parę miesięcy temu drzwi w CH Agata w Katowicach i jestem zadowolona. Zarówno z ceny , z towaru, jak i z obsługi. Warto też się zastanowić jakie się ma oczekiwania. Zawsze znajdzie się dobry producent. Ja polecam zaczerpnąć informacji w Katowicach lub umówić się tam na bezpłatny, niezobowiązujący do zakupu pomiar! Wtedy wszystko na miejscu zobaczy osoba, która się zna na tym. Samemu czasami nie warto brać się za coś o czym się nie ma pojęcia!
    Pozdrawiam :)
    • 20 wpisy
    31 maja 2014 21:14:58 CEST
    SuHa to fajnie, że wam się dobrze trafiły. My mieliśmy podobnie, z tą różnicą, że zamawialiśmy w firmie Vidok z Lublina. Ale o tej firmie opinie są zawsze pozytywne, więc w zasadzie był to pewny zakup.
    • 8 wpisy
    15 czerwca 2014 22:19:51 CEST
    Witam.
    Poszukuje aktualnie drzwi do swojego domu. Mógłby ktoś rozwinąć trochę temat ościeżnic? ( jak dobrze rozumiem ościeżnica = futryna)
    • 38 wpisy
    23 czerwca 2014 19:13:46 CEST

    Możesz mieć ościeżnice drewniane lub stalowe. Stalowe możesz mieć pełne, połówkowe (narożne) lub ciepłe (termo). Pełne to standardowa ościeżnica montowana wewnątrz muru. Narożna jak sama nazwa wskazuje - idzie na sam róg muru/glifu. Termo - to ościeżnica z aluminium z przekładką z tworzywa sztucznego które zapobiega przenikaniu ciepła na zewnątrz.

    Wygląda to tak:

    . pl/akcesoria/oscieznice/kmt-energy/#1

    wiked. pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-przeszklenia-kolory-3


    Ten wpis został zmieniony przez theme w 23 czerwca 2014 19:14:25 CEST"
    • 8 wpisy
    25 czerwca 2014 20:58:19 CEST
    Ta ciepła wydaję się być czymś naprawdę dobrym. Zawsze to dodatkowe ciepło zimą w domu.
    • 38 wpisy
    28 października 2014 22:50:09 CET

    Ościeżnica termo cieszy sie bardzo dużą popularnością i jest ciągle udoskonalana, W nowym katalogu Wikęd pojawiły się nowości np. 

    • Naświetla TERMO z pakietem 3 – szybowym
    • Szczotka progowa dla drzwi PREMIUM z ościeżnicą TERMO
    • Uszczelnienie do drzwi PREMIUM z ościeżnicą TERMo, tzw. Windstoper.

    Widac, że się sprawdza, w przeciwnym razie nie byłoby takiego rozwoju.

    • 23 wpisy
    16 marca 2015 21:21:05 CET
    Jeszcze nie wszyscy rozumieją sens dopłacania za ciepłą ościeżnicę ale zdecydowanie z dnia na dzień jest coraz więcej zwolenników.
    jest też coraz więcej sklepów w których takie rozwiązania są zaprezentowane na ekspozycji co znacznie ułatwia przedstawienie produktu i zaprezentowania zalet.
    • 4 wpisy
    8 sierpnia 2016 14:09:37 CEST

    Ja w swoim mieszkaniu mam zamontowane 'Metalowe drzwi Gerda S', które polecił mi znajomy. Mówił, że jest to jedna z najlepszych propozycji drzwi antywłamaniowych na rynku, a z uwagii na dzielnice w której mieszkam to długo się nie zastanawiałem. Co prawda spory wydatek, ale przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze. 


    Ten wpis został zmieniony przez ratrak w 8 sierpnia 2016 14:12:00 CEST"
    • 38 wpisy
    31 sierpnia 2016 22:26:16 CEST
    Gerda S rzeczywiście jest w klasie C4, choć przyznam że dla 99% populacji w Polsce wystarczy klasa 2 jaką ma większość producentów którzy nie skupiają się na "antywłamaniowości" a na innych parametrach które są bardziej przydatne przeciętnemu Kowalskiemu. Choćby izolacja akustyczna czy termiczna w większości drzwi w tej cenie będzie lepsza jak w Gerdzie S. Wystarczy wiedzieć czego się chce od drzwi.
    • 613 wpisy
    30 września 2016 06:28:51 CEST
    Warto zadbać tez o dobry zamek antywłamaniowy również :)
    • 1132 wpisy
    13 maja 2018 19:59:10 CEST
    Możesz również sprawdzić drzwi zewnętrzne od Hormann, a dokładnie chodzi mi o model Thermo65, który prezentuje się naprawdę pięknie i jednocześnie charakteryzuje się dobrymi warunkami izolacyjnymi. Mają kilka wersji z różnymi przeszkleniami oraz dostępne w 6 kolorach, które najczęściej są wybierane w przypadku nowych domów.
    • 38 wpisy
    22 maja 2018 18:31:37 CEST
    Thermo65-ki wyglądają na prawdę imponująco i elegancko, choć w dzisiejszych czasach 6 kolorów i kilka szkleń to mizerny wynik. Szczególnie jak dodamy do tego Ud na poziomie 1,1, co nie jest wyczynem. Zobacz zwykłe Mar-Tomy w podobnych parametrach ile oferują możliwości we wzorach. To samo z Wikędami czy KMT. Wzorów ponad 40 w każdej firmie raz 11 kolorów podstawowych i cała paleta barw RAL. Do tego możliwości łączenia kolorów na jednych drzwiach w opcjach Duocolor i Bicolor.
    Nie zrozum mnie źle - Hormann robi świetne drzwi ale ceny są bardzo wysokie a opcji tam niewiele.
    • 28 wpisy
    8 lipca 2018 14:57:26 CEST
    Rzeczywiście taka liczba opcji do wyboru dla Klienta nie jest dobra, choć może właśnie o to chodzi. Klient ma do wyboru kilka wzorów, kilka szkleń i tyle. Szybciej się decyduje. Pewnie na opuszczenie salonu się zdecyduje ale OK. Każdy producent ma swoje podejście.
    • 585 wpisy
    3 września 2018 01:27:31 CEST
    Ja chyba byłbym za drzwiami stalowymi bądź może drewniane dębowe.
    • 28 wpisy
    17 września 2018 10:37:10 CEST
    Tylko zadaj sobie pytanie ile masz dębu w dębowych drzwiach. Ramiak z sosny, wypełnienie z pianki i tylko na wierzchu cienki fornir dębowy albo jak masz droższe drzwi to masz dębowy obłóg na wierzchu zamiast forniru (obłóg to taki grubszy fornir pisząc kolokwialnie).
    Minimalnie lepiej ma się to w drzwiach wewnętrznych, ale tam litych dębowych też nie uświadczysz, a zapłacisz za nie jakby były ze szczerozłotego dębu. W takim układzie ja szczerze wolę mieć drzwi lakierowane jakiegoś dobrego, popularnego producenta jak Porta, Erkado, Invado, DRE. Mają drzwi na MDFie, ale co z tego jak i tak jest on zakryty lakierem, a cena spada na łeb na szyję.
    • 38 wpisy
    23 lutego 2019 08:39:11 CET
    Ogółem im więcej drewna w drewnie tym drzwi droższe. Aby mieć dobre drzwi drewniane, to drewno jako materiał budulcowy musi mieć odpowiednie parametry. Teraz wszystko produkuje się szybciej i szybciej. Nawet sosny na ramiaki rosną 5-10x szybciej jak jeszcze 100 lat temu. Stąd niższa jakość drewna i trzeba je lekko modyfikować.
    Przykładowo w drzwiach stalowych (Wikęd, Mar-Tom i wieeeele wiele innych) ramiaki są z drewna klejonego warstwowo, co daje im większą sztywność i znacznie zmniejsza możliwość wypaczania się ramy, która dla tych drzwi jest kluczowa.
    • 7 wpisy
    31 maja 2019 16:15:51 CEST
    Można też rozważyć wybór drzwi wykonanych z PVC. To alternatywa dla drewna i aluminium. Są trwałe i mają dobre parametry izolacyjności, a przede wszystkim dają bardzo duże możliwości jeśli chodzi o kolorystykę – można ją np. idealnie dopasować do okien wykonanych z tego samego materiału lub z aluminium. Dosyć fajne opcje kolorystyczne oferuje np. firma Marsel ze Szczecina.
    • 9 wpisy
    9 sierpnia 2019 12:07:27 CEST
    Zgadzam się, że warto iść w PCV, jest bardzo praktyczne i ciepłe. Ja zamówiłem nowe panelowe drzwi wejściowe u Jezierskiego przy okazji wymiany okien. Mają bardzo dobre właściwości cieplne i są dobrze wygłuszone, poza tym wyglądają bardzo nowocześnie.

Szybka Odpowiedź