Forum Budowlane » Budowa i remont z Fachową Ekipą

Ile Czasu Budować Dom?

    • 7 wpisy
    17 grudnia 2013 22:35:04 CET

    Witam wszystkich. Planuję budowę domu w przyszłym roku i nie wiem ile czasu powinno to potrwać. Słyszałem że dom po wybudowaniu do stanu surowego zamkniętego bez ocieplenia zewnętrznego powinien odstać resztę roku plus zimę żeby wszystko osiadło prawidłowi i mury i cały beton odparował z wilgoci w przeciwnym wypadku będę miał problemu z brzybem w domu i pęknięcia murów jak zbuduje i wykończę go w sezon. Co budowlańcy, eksperci, ludzie z doświadczeniem mówią o tym. Czy wy którzy wybudowaliście już macie jaką dobrą rade? Z góry dziękuję Pozdrawia i Wesołych Świąt.

    • 3 wpisy
    31 stycznia 2014 23:20:25 CET
    Witam na forum. Domu nie buduje się na czas bo wtedy zaczyna ci sie śpieszyć,a moim zdaniem nigdy nie jest to dobre. Dom ma być solidny,na lata więc warto nawet dłuzej robić pewne rzeczy,a dokładniej i solidniej. Jaki metraz ogólny planujesz,podaj szczegóły i wtedy moze uda sie oszacowac potencjalny czas budowy.
    • 15 wpisy
    28 kwietnia 2014 17:38:23 CEST
    Do własnego nowego domu trzeba regularnie jeździć, kontrolować postępy na budowie i to jest największa część twojej pracy, pomijając włożenie w to pieniędzy. I na to też poświęć czasu tyle, byś w miarę wszystko mógł ogarnąć sam wzrokiem.
    • 16 wpisy
    25 listopada 2014 18:00:31 CET
    Zgadzam się z Przedmówcami,pośpiech na pewno nie jest tutaj wskazany i warto uzbroić się w cierpliwość,dokładnie pilnując każdego elementu który aktualnie jest wykonywany przez ekipę czy instalację grzewczą,elektryczną. W końcu chodzi też o późniejsze bezpieczeństwo i solidność na lata.
  • 5 grudnia 2014 17:40:05 CET
    Nie tylko pilnować, ale wręcz kształcić się by móc przypilnować. Jak robią instalację elektryczną to sru do internetu i sprawdzić jak się to robi porządnie, a jak po partacku i dopiero oceniać.
    • 2 wpisy
    9 maja 2015 09:55:47 CEST
    Taka kontrola stanu technicznego budynku prawdę ci później powie więc lepiej przy tak poważnej inwestycji jaką jest dom nie "olewać" nawet najmniejszych szczegółów a na pewno to popłaci w przyszłości.
  • 30 maja 2015 17:25:15 CEST
    W ogóle to dla mnie dom powinno się budować najkrócej jak to możliwe, co nie znaczy niesolidnie.

    Wiadomo, różne są okoliczności, które opóźniają powstanie inwestycji, ale przeciągać budowę w nieskończoność - nie polecam.
    • 4 wpisy
    1 czerwca 2015 14:25:59 CEST
    My postawiliśmy w sumie w jeden rok. Latem rozpoczęliśmy a na kolejne lato już wybieraliśmy meble. Można było krócej, ale jakoś życie nam na to nie pozwoliło.
    • 22 wpisy
    15 czerwca 2015 14:30:07 CEST
    rok to chyba optymalny czas, nie ma co na czas, zwłaszcza, że czasami różnie bywa u nas z pogodą. Podstawa to śledzić postępy
    • 6 wpisy
    7 sierpnia 2015 09:39:00 CEST
    Najlepiej tak długo aż będzie poprawnie zbudowany:)
    • 9 wpisy
    8 sierpnia 2015 22:12:18 CEST
    nie ma co przeciągać niepotrzebinie budowy. to tylko zbędne dodatkowe koszty, A czy ktokolwiek z nas lubi lub chce płacić wiecej niepotrzenie? trzeba pilnować budoey i budowlańców, bo ci lubią jak im się robota ciagnie.
    • 1132 wpisy
    30 grudnia 2015 22:58:03 CET
    Oj tak ja u siebie byłem co drugi dzień na budowie, bo wiadomo jak to jest jeden robi reszta patrzy :)
    • 7 wpisy
    26 sierpnia 2016 15:15:20 CEST
    My planujemy budowę na 20 miesięcy
    • 34 wpisy
    24 marca 2017 14:19:13 CET
    w ciagu 1 roku powinno sie ze wsyzstkim wyrobic chociaz wiadomo ze lepiej jak najszybciej zrobic ttylko fundamenty i zostawic na 1 rok zeby sie dobrze uleżało bo pozniej wsyzstko pracuje i Ci sciany popekaja. Hanlo jest dobra ekipa do budowy domu najlepiej pogadac z kierownikiem
    • 613 wpisy
    29 marca 2017 22:24:57 CEST
    No wydaje mi się, że rok to na prawdę świetny czas, myślę, że 1,5 -2 lata to optymalny czas :)
    • 262 wpisy
    2 czerwca 2017 09:10:34 CEST
    No z 2 lata to na spokojnie powinno zejść zalezy tez jakiej wielkości ;)
  • 14 listopada 2017 11:21:00 CET
    Witam Wszystkich na forum. Akurat pd tym względem to chyba nie ma jednej, złotej zasady odnośnie tego jak długo budować dom, liczy się jakość i solidność wykonania. Akurat tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc, doradzić.
    • 192 wpisy
    4 grudnia 2017 15:32:58 CET
    Na pewno nie warto się zanadto spieszyć, niektóre procesy technologiczne po prostu muszą potrwać. Dla przykładu ocieplenie budynku można rozpocząć dopiero po odparowaniu wilgoci znajdującej się w klejach i zaprawach, czyli jakieś kilka miesięcy. Zazwyczaj tradycyjna budowa murowanego domu (bez etapu wyposażenia) trwa około półtorej roku.
    • 9 wpisy
    9 grudnia 2017 12:36:00 CET
    Czas nie jest aż taki istotny pod warunkiem iż wszystko zostanie wykonane solidnie i trwale, w końcu dom powinien prezentować głównie takie cechy, prawda ?
    • 2 wpisy
    6 marca 2018 14:38:23 CET
    Chciałbym już stać przed takimi pytaniami. Ja aktualnie poszukuję dobrego projektu domu. Bardzo spodobał nam się ten Dom Uroczy. Czy ktoś miał okazję go budować? Mam kilka pytań, na które chciałbym znaleźć odpowiedź zanim kupię projekt. Czekam też jeszcze jakiś czas, bo może akurat ten projekt pojawi się w hicie tygodnia i kupię go troszkę taniej.
    • 1 wpisy
    13 marca 2018 11:42:33 CET

    Planując budowę domu warto pamiętać też o rozwiązaniach ułatwiających pracę. U mnie świetnie sprawdziły się kontenery magazynowe jako przechowalnia dla narzędzi - . Polecam każdemu kto chce sprawnie i szybko pracować na budowie ! :


    Ten wpis został zmieniony przez olkaxx w 13 marca 2018 11:43:28 CET"
    • 12 wpisy
    14 marca 2018 12:48:05 CET
    W tym przypadku również uważam, że najważniejszą kwestią jest jakość zastosowanych materiałów i dokładność podczas budowy, tak aby dom był stabilny. czas ma drugorzędne znaczenie.
    • 24 wpisy
    18 marca 2018 23:00:17 CET
    Ja kupiłam gotowy dom, właśnie dlatego żeby nie czekać długo aż będą ukończone poszczególne etapy. Teraz z perspektywy czasu i doświadczen, widzę, że jednak budowa daje więcej możliwości i ten czas jednak warto odczekać, by móc się cieszyć domem dopasowanym idealnie do własnych indywidualnych potrzeb
    • 262 wpisy
    1 października 2018 23:25:20 CEST
    Ja bym chciał w kilka miesięcy, ale pewnie potrwa ok. dwóch lat.
    • 192 wpisy
    23 października 2018 09:01:14 CEST
    Nowy dom to inwestycja na całe życie, więc warto poświęcić tyle czasu, ile jest to konieczne, aby był wykonany solidnie i z uwzględnieniem dobrych praktyk budowlanych. Teraz rynek materiałów budowlanych jest jednak na tyle rozwinięty, że można na nim znaleźć rozwiązania pozwalające przyspieszyć niektóre etapy przy zachowaniu perfekcji wykonawstwa. Przykładem takiego produktu może być np. styropian fasadowy ETIXX. Na płytach wytłoczono wskazówki montażowe, co praktycznie obniża ryzyko błędów przy montażu termoizolacji. Dodatkowo płyty posiadają większe rozmiary niż standardowo, dlatego jednorazowo można pokryć izolacją większą powierzchnię.

Szybka Odpowiedź