Forum Budowlane » Projektowanie zabudowy ogrodów

Jaki rodzaj kostki wybrać? Betonową czy granitową?

    • 9 wpisy
    24 kwietnia 2014 14:12:41 CEST

    Zastanawiam się nad wyborem między kostką betonową a granitowa. Chodzi mi o wjazd/podjazd do garażu i przydomowy chodnik, razem około 60m2. Jedna i druga ma dla mnie plusy i minusy – betonowa jest tańsza i chyba łatwiejsza w układaniu ale mniej trwała. Granit droższy i trudniejszy w układaniu i ma mniej wersji kolorystycznych ale robi o wiele lepsze wrażenie. Chociaż jedna i druga mi się podoba, po prostu nie mogę się zdecydować. Jak myślicie co będzie korzystnym i lepszym wyborem w dłuższej perspektywie czasowej (chodzi mi też o trwałość)? 

    Z góry dziękuje za rzetelną pomoc. 

    • 27 wpisy
    24 kwietnia 2014 21:03:30 CEST
    Wedle Twojego gustu. Jednym bardziej podoba się kostka innym granit. Aczkolwiek dobra i dobrze położona kostka też powinna dłuższy czas wytrzymać.
    • 31 wpisy
    25 kwietnia 2014 10:59:49 CEST

    Może nie jestem obiektywny bo sam mam, granit ale sądzę, że jest dużo ładniejszy i dobrze zrobiony prezentuje się naprawdę ładnie.

    Poza tym wersji kolorystycznych nie brakuje.

     

    Sprawdź sobie Archi-Kam od którego sam kupowałem i osobiście mogę polecić. Mają chyba z 5 wersji kolorystycznych więc jest z czego wybierać.

    A przy około 60 metrach o których wspominasz to nie ma tez co przesadzać z ceną kostki i kosztami bo nie będą nie wiadomo jak wielkie.   

    • 1 wpisy
    26 kwietnia 2014 14:59:40 CEST
    kowal85 napisał/a:

    Może nie jestem obiektywny bo sam mam, granit ale sądzę, że jest dużo ładniejszy i dobrze zrobiony prezentuje się naprawdę ładnie.

    Poza tym wersji kolorystycznych nie brakuje.

     

    Sprawdź sobie Archi-Kam od którego sam kupowałem i osobiście mogę polecić. Mają chyba z 5 wersji kolorystycznych więc jest z czego wybierać.

    A przy około 60 metrach o których wspominasz to nie ma tez co przesadzać z ceną kostki i kosztami bo nie będą nie wiadomo jak wielkie.   

     

    Dodam tylko, że do granitu trzeba kogoś solidnego, kto nie jest paprajdą i ma czas, żeby obrócić kostkę kilka razy i dopasować ją jak najlepiej,żeby poziomy ładnie wyglądały i nie było żadnych garbów. Kostkę betonową może ułożyć każdy, nawet sam mógłbyś a granit już nie więc nie radze brać pierwszego lepszego amatora jeśli się zdecydujesz.


    Ten wpis został zmieniony przez piekarz w 26 kwietnia 2014 15:00:18 CEST"
    • 90 wpisy
    26 kwietnia 2014 21:49:25 CEST
    zgodze się że do granitu to trzeba dobrego fachowca do ułożenia bo zwykły brukarz który na ogół układa kostkę nie da rady. Odnosnie ywglądu to wiadomo granit to szlachetny materiał, ale też drogi w zakupie i ułożeniu. Zimą jest wg mnei duzy problem z odśnieżaniem ponieważ kostki nie sa idealnie równe, przy kostce masz idealnie równą powierzchnie :)
    • 67 wpisy
    27 kwietnia 2014 11:38:24 CEST
    Ja też jestem na betonową... jest tańsza, według mnie jest więcej wzorów i możliwości a do tego odśnieżanie też łatwiejsze tak jak mówi fenixxoo :)
    • 31 wpisy
    27 kwietnia 2014 20:19:34 CEST

    Wiadomo, że amatorowi lepiej nie tego powierzać.

    Też nie ryzykowałem i od razu przy zakupie dogadałem się z tym samym Archi-Kamem na układanie.

    Wydawało mi się, że skoro zajmują się całościowo tego typu usługami to zrobią to najlepiej.

    Jak na razie po roku wszystko jest w porządku i nie wiedzę, żeby cokolwiek miało się dziać nie tak.


    A jeśli chodzi o odśnieżanie to nie ma co przesadzać.. dla mnie granit ma o wiele więcej walorów. Poza tym z dobrze ułożonym nie ma żadnego problemu przy odśnieżaniu. 

    • 67 wpisy
    28 kwietnia 2014 20:55:24 CEST
    Hmmm... masz może jakeś zdjęcia?? Dobrze że wypowiada się osoba która ma granit... ale mimo wszystko jednak przepaść cenowa jest zbyt duża dla większości :/ dlatego trzeba szukać tańszych zamienników które dadzą jak najlepszy efekt ;)
    • 81 wpisy
    28 kwietnia 2014 22:14:25 CEST
    a jeśli mozna zapytać to duza była różnica kostka a granit? i własnie fajnie by było fotki zoabczyc :)
    • 31 wpisy
    6 maja 2014 10:17:57 CEST

    Wybaczcie, że dopierro teraz dodaje ale pochłonął mnie weekend majowy ;)


    Ten wpis został zmieniony przez kowal85 w 6 maja 2014 13:12:39 CEST"
    • 31 wpisy
    6 maja 2014 10:19:13 CEST

    Akurat miałem te pod ręką. 


    Ten wpis został zmieniony przez kowal85 w 6 maja 2014 13:13:12 CEST"
  • 19 maja 2014 20:10:12 CEST
    Zgadza się, nawet pierwszej klasy kostka brukowa to kilka razy mniej za m2 niż za kostkę granitową i jak ktoś (a na pewno to większość z nas ) nie posiada traktorka do odśnieżania to nie ma szans by szybko sobie z tym poradzić. Mnie się najbardziej podobają płyty z betonu, coś na kształt Symfonii czy Promenady od Bruk Betu. Wolę takie niż niewielkie klocki zachodzace za siebie, ale to rzecz gustu.
    • 81 wpisy
    26 maja 2014 18:27:03 CEST
    wiadomo że granitowe kostki maja duzy prestiż, ale tez cenowo sporo droższy to jest materiał, są fajne zamienniki kostki granitowej które są bardzo podobne do prawdziwego granitu a kosztują połowe ceny jak nei lepiej :P ,1,
  • 4 czerwca 2014 09:57:27 CEST
    Witam,
    według mnie kostka granitowa jest bardzo ładna, daje niesamowity efekt, ale wiadomo...
    Wszystko co ładne sporo kosztuje :)
  • 9 czerwca 2014 20:23:51 CEST

    Zresztą też wrzucę zdjęcia tejnawierzchni o której pisałem wcześniej

     

     

    Symfonia


    Ten wpis został zmieniony przez kmicic w 9 czerwca 2014 20:32:04 CEST"
    • 81 wpisy
    13 czerwca 2014 22:13:15 CEST
    jak dla mnei za duzy misz masz rodzajów i wzorów :/
    • 67 wpisy
    15 czerwca 2014 19:25:14 CEST
    Dla mnie też za dużo tego...
    • 90 wpisy
    16 czerwca 2014 21:14:44 CEST
    projektant w pozbruku raczej by takiej sieki nie zrobił :P
    • 67 wpisy
    17 czerwca 2014 17:21:24 CEST
    hehe :P ale tak na serio też mi sie tak wydaje ;)
    to musiał zaprojektować jakiś student na praktykach ;)
    • 81 wpisy
    28 czerwca 2014 21:53:30 CEST
    albo brali kostki z końcówek z marektów i cos trzeba było z tym zrobic :D
    • 239 wpisy
    9 lipca 2014 17:49:18 CEST
    dobra robota z tym granitem no i świetny wybór. tez zainwestowałbym w granit! za to kolejne zdjęci wygląda mi na kawałek 'reklamowej' powierzchni u jakiegoś producenta ;)
    • 67 wpisy
    9 lipca 2014 22:27:34 CEST
    Hmmm... no coś w tym jest, ciekawe jaki producent :P
    • 67 wpisy
    9 lipca 2014 22:27:34 CEST
    Hmmm... no coś w tym jest, ciekawe jaki producent :P
    • 90 wpisy
    10 lipca 2014 22:08:53 CEST
    no no ciekawe jaki producent takie cos wytworzył ;P
    • 318 wpisy
    17 września 2014 22:00:48 CEST
    drumcode daj znać jaka firma Tobie to robiła

Szybka Odpowiedź