Forum Budowlane » Pielęgnacja roślin w domu i ogrodzie

Nietypowy nawóz do kwiatów...

    • 6 wpisy
    12 października 2006 14:05:11 CEST
    Witam serdecznie,

    mam trochę nietypowe pytanie - koleżanka zachwalała jako nawóz do kwiatów doniczkowych... rozpuszczoną pigułkę antykoncepcyjną.
    Twierdzi, że po takim hormonalnym doładowaniu, rosliny rosną jak szalone.
    Nie chcę eksperymentować na moich kwiatach, ale... może to rzeczywiście prawda? Ona podlewa tak kwiaty dwa razy roku - na wiosnę i jesienią.
  • 13 października 2006 00:24:17 CEST
    Witam,
    Można by powiedzieć "czego to ludziska nie wymyslą" - nie spotkałam się nigdy z takim zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Przecież zawarte w nich hormony ludzkie, to nie to samo co hormony roślinne, stymulujące ich wzrost i rozwój. W sumie to dość ciekawe, ale czy jednak mozliwe - popytam jeszcze znajomych biochemików - zobaczymy co powiedzą...
    Aby nieco wspomóc rosliny po ciężkiej zimie w tym roku wiosną wypróbowałam świetny środek, który jest biostymulatorem, miedzy innym zwiększającym ilość auksyn (czyli roślinnych hormonów wzrostu), wspomagającym naturalne procesy obronne i niwelującym niekorzystny wpływ warunków stresowych dla rosliny. Takim stresem może byc susza, zbyt obfite podlewanie, zbyt ciemne lub zbyt jasne miejsce uprawy, a dla roslin ogrodowych także przymrozek czy gradobicie - po oprysku Asahi SL rośliny znacznie szybiej się regenerują i lepiej rosną.
    Komentarza wymaga również jesienny termin stosowania "dopalaczy" czy nawożenie - absolutnie niewskazany. Przecież jesienią mamy łagodnie wprowadzić rosliny w stan spoczynku zimowego. Zimą z powodu znacznie gorszych warunków oswietleniowych trzeba również ograniczyc inne czynniki wzrostowe, czyli temperaturę, dostęp do wody i do składników pokarmowych. Podlewamy rzadziej, nie nawozimy i utrzymujemy temperaturę na poziomie minimum dla danego gatunku rośliny.
    Pozdrawiam
    Barbara Błaszczyk
    • 122 wpisy
    5 września 2008 21:41:34 CEST
    Pomysłowość ludzka nie zna granic :grin:
  • gra
    • 13 wpisy
    24 lutego 2009 14:20:54 CET
    Oj tak. Tyle ile ludzi tyle pomysłów. O czymś takim słyszę po raz pierwszy.
    • 10 wpisy
    11 marca 2009 14:41:06 CET
    Pomysłowość ludzka nie zna granic [/quote:a895cc52bf]
    Dokładnie!
  • gra
    • 13 wpisy
    12 marca 2009 12:48:56 CET
    Myślę, że takich pomysłów jest znacznie więcej..
    • 6 wpisy
    27 października 2009 11:25:38 CET
    Pewno kwiaty nie będą się rozmnażać , lepsze jest jednak G.
    • 7 wpisy
    6 maja 2011 18:34:19 CEST

    Pewno kwiaty nie będą się rozmnażać , lepsze jest jednak G. haha no właśnie to juz bardziej logiczna teoria.... bzdury...

Szybka Odpowiedź