Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

    • 96 wpisy
    19 lutego 2016 09:33:59 CET
    Tak samo nie ma możliwości obniżenia temperatury nocą! To jest najpoważniejsza wada tego ogrzewania.
    • 1132 wpisy
    23 lutego 2016 20:10:40 CET
    Chłodzenie latem to jednask nie jest przeogromna zaleta. Bo w przypadku gdy w większości pomiesczen mamy płytki to podłoga i tak będzie chłodna. A co do obniżania temperatury nocą to dokąłdnie o jakie zmiany chodzi automatykę ??? Ja mam Kermi therm Plan-V nie narzekam i zmieniać raczej nie zamierzam, bo jestem zadowolony. A jak to mówią "zwycięskiego skłądu się nie zmienia " :)
    • 96 wpisy
    7 marca 2016 11:54:05 CET
    Centralne systemy grzewcze nie są ekonomiczne w domach niskoenergetycznych. Nadprodukcja energii równa jest z jej stratą. Dlatego też najekonomiczniejsze są bezpośrednie systemy grzewcze. Do chłodzenia powietrza latem może służyć powietrzna pompa ciepła, która ogrzewa CWU.
    • 239 wpisy
    11 marca 2016 15:35:03 CET
    chłodzenie domu latem to nie jest zaleta? obniżenie temperatury o 3-4 stopnie to w przypadku, gdy w naszym klimacie na zewnątrz jest +30 to jednak sporo, a nie każdy ma płytki w domu na przeważającej powierzchni
    • 613 wpisy
    13 marca 2016 12:18:07 CET
    Jest zaletą, ale bez przesady, bo to nie jest jej główne zadanie. Ja osobiście nie odczuwam tego latem nawet na panelach, pomimo to że mam grzejniki naścienne Kermi. Także nie wiem jak jest z tym :)
    • 1132 wpisy
    24 marca 2016 17:49:04 CET
    Poza tym nie wszystkie ogrzewnia podłogowe są do tego przystosowane, także zalezy o jakim mówimy. Dla mnie Plan V Kermi jest grzejnikiem, który spełnia wszystkie wymogi, także no co mogę powiedzieć. Jestem zadowolony i zobaczymy z biegiem czasu :)
    • 210 wpisy
    1 kwietnia 2016 15:51:22 CEST
    sebek108 napisał/a:
    Jest zaletą, ale bez przesady, bo to nie jest jej główne zadanie.

    no główne nie jest, ale jednak grzejnikiem naściennym tego nie zrobisz, a afekt ogrzewania jest podobny czy to grzejnikiem, czy to płaszczyznowym ogrzewaniem
    • 323 wpisy
    14 kwietnia 2016 20:50:53 CEST
    Racja, tylko taniej wychodzi własnie montaż w domach, gdzie nie chcemy od nowa robic podłogi. Przeglądałem ostatnio ceny grzejników Kermi to zdecydowanie są coraz lepsze :)
    • 1132 wpisy
    28 kwietnia 2016 21:02:06 CEST
    O to chodzi :0 Dla mnei własnie taka inwestycja z rozwaleniem byłaby za droga. Wolałem więc wybrać najlepszą opcję z grzejnikó naściennych Kermi therm X2. Polecam doczytać trochę więcej o tej technologii na ich stronie.
    • 96 wpisy
    28 kwietnia 2016 22:51:42 CEST
    Darek431 napisał/a:
     Przeglądałem ostatnio ceny grzejników Kermi to zdecydowanie są coraz lepsze :)
    Nie ma chętnych? Nie długo za darmo będą rozdawać.
    • 1132 wpisy
    4 maja 2016 21:47:06 CEST
    Raczej nie powiedziałbym. Ceny są bardziej dostępne dla zwykłego klienta w porównaniu do ogrzewania podłogowego. Kto co woli ja juz bardziej jestem za grzejnikiem naściennym Kermi.
    • 1 wpisy
    26 grudnia 2018 14:32:33 CET
    Enerbau napisał/a:
    Ogrzewania ścienne są trudne w sterowaniu, gdyż są to ogrzewania akumulacyjne. Komfort cieplny przy takiej formie ogrzewania jest koszmarny.
    Teraz mozna znalezc bardzo fajne sterowniki kontrolowane zdalnie przez WiFi.  

    Ten wpis został zmieniony przez MaWisnia w 26 grudnia 2018 14:33:13 CET"
    • 192 wpisy
    11 stycznia 2019 15:02:36 CET
    Lepszy rozkład temperatur w pomieszczeniu zapewnia ogrzewanie podłogowe, gdyż strumienie ciepła unoszą się pionowo w górę. Co prawda wodne ogrzewanie podłogowe ma większą zwłokę i trzeba dłużej poczekać na osiągnięcie odpowiedniego poziomu temperatury, ale przecież w pomieszczeniach takich jak salon czy kuchnia zwykle utrzymuje się stały poziom temperatury. Stałą i wysoką efektywność takiego systemu zapewnia odpowiednio gruba warstwa termoizolacji, to ważne szczególnie w przypadku podłóg na gruncie. Do takich zastosowań warto polecić płyty Knauf Therm Floor Heating o współczynniku lambda 0,033 W/mK i strukturze pozwalającej na montaż orurowania bez akcesoriów w postaci klipsów.

Szybka Odpowiedź