Forum Budowlane » Projektowanie zabudowy ogrodów

    • 3 wpisy
    14 lipca 2014 12:37:36 CEST

    Witam,

     

    chciałbym w swoim ogrodzie zbudować coś na kształt altanki drewnianej (o takiej: ).

    Mam jednak kilka pytań

    1. Czy wymaga to zgłoszenia jakimś urzędom?

    2. Czy nie lepiej kupić gotową?
    3. Czy jest to do wykonania samodzielnie? 


    Ten wpis został zmieniony przez mieczyslaw87 w 14 lipca 2014 13:23:19 CEST"
    • 90 wpisy
    30 lipca 2014 20:51:47 CEST
    złgaszać nie trzeba, lepiej zbudowac samemu i oczywiscie jest to wykonalne, jak ma sie troche umiejetności, jakis projekt i narzedzia :)
    • 239 wpisy
    20 sierpnia 2014 19:14:31 CEST
    a jak byś np taką kupił i postawił w ogrodzie, to też uważasz, że należało by to zgłosić ;) możesz budować, aczkolwiek jeżeli nie znasz się na tym odpowiednio to zadanie raczej nie za proste. daj znac jak poszło!
    • 67 wpisy
    20 sierpnia 2014 21:22:32 CEST
    Niestety kupne altanki takie w centrach są tak standardowe i mało oryginalne że ja bym się jednak chyba nie zdecydowała ;) ale drewnianych altanek nie trzeba zgłaszać... zgłaszać trzeba tylko to co ma fundamenty chyba...
    • 81 wpisy
    20 sierpnia 2014 21:24:40 CEST
    cokolwiek co nie jest na stałe związane z gruntem nei trzeba zgłaszać nigdzie :0
    • 99 wpisy
    29 grudnia 2014 20:50:10 CET

    Ciekawe rozwiazania altanek na stronie Drewnolandia można coś podpatrzeć.


    Ten wpis został zmieniony przez Bury w 29 grudnia 2014 20:52:39 CET"
    • 22 wpisy
    31 marca 2015 11:12:00 CEST
    sama poprosiłam męża o wykonanie takiej altanki, ponieważ kiedy chciałam kupić to ze standardowych nic niestety mi się nie podobało :) taka altanka to naprawdę świetny pomysł :)
    • 99 wpisy
    30 kwietnia 2015 12:06:35 CEST
    Gotowa ma gwarancję.
    • 3 wpisy
    27 października 2015 20:48:25 CET
    1. Czy wymaga to zgłoszenia jakimś urzędom? na pewno nie
    2. Czy nie lepiej kupić gotową? Myślę, że lepiej, bo oszczędność czasu, nerwów i jazdy za częściami
    3. Czy jest to do wykonania samodzielnie? Jest ale gotowe możesz fajne znaleźć tutaj
    • 323 wpisy
    30 czerwca 2016 19:15:33 CEST
    Zgłoszenia nie wymaga. Kupić też mozna no ale zrobić samemu to jest kunszt
    • 82 wpisy
    9 sierpnia 2016 13:25:30 CEST

    Dobrze, mieć smykałkę stolarską, bo nie jest to takie proste, Poza tym dobrze by była stabilna i trwała aby większy wiatr nie zdmuchnął.

    Na swoim można stawiać śmiało.

    • 4 wpisy
    12 sierpnia 2016 07:23:35 CEST
    Też mi się wydaje, że zgłoszeń nie wymaga. Swoją drogą też mi się takie altanki podobają. Pozdrawiam :)
    • 29 wpisy
    4 września 2016 18:32:55 CEST
    Super wyglądają takie altany, zarówno gotowce jak i zrobione samodzielnie. Z gotowcami jest ten problem, że często producent dołącza bardzo kiepskie elementy montażowe - warto od razu kupić lepsze, chociażby z eArmet albo innego sprawdzonego źródła. Przy samodzielnej budowie jest ta przewaga, że można sobie zmodyfikować na przykład gotowy projekt i ogólnie zmieniać założenia pod własne potrzeby. No i trzeba mieć żyłkę budowlańca-majsterkowicza, bo bez tego się nie obejdzie ;)
    • 39 wpisy
    27 września 2016 13:52:10 CEST
    Budowa takiej altanki ogrodowej na 100% nie wymaga żadnego zgłoszenia. Oczywiście że jest do samodzielnego wykonania. Jednak musisz się liczyć z tym że będzie to znacznie bardziej praco i czasochłonne niż zlecenie wykonania takiej altanki profesjonaliście. Nie będzie gonitwy z częściami więc nerwów sobie zaoszczędzisz. Ja zleciłabym wykonanie takiej komuś innemu lub kupiła gotową :) Będziesz mógł szybciej relaksować się w swoim ogródku w nowej altance i cieszyc oko :) ale pamiętaj o zabezpieczeniu drewna bo to bardzo ważne przy altance, która stoi przecież na zewnątrz :) Łap poradnik o malowaniu takiej altanki:
    • 63 wpisy
    29 czerwca 2017 15:12:16 CEST
    Znajomi robili altankę, tylko wiekszą i w kształcie prostokąta. Zabudowali ścianę i jest palenisko z grillem, długi stół, sofy. Dookoła mały płotek na który puszczony jest bluszcz. Świetnie to wygląda tylko potrzeba sporo miejsca, czasu i chęci, ale ja tam uwielbiam przesiadywać.
    • 6 wpisy
    6 sierpnia 2017 18:59:55 CEST

    Tak, zdecydowanie prostokątna, bo o wiele prościej pracuje się na kątach prostych. Ja miałem prościutką akumulatorową wkrętarkę ryobi i zero umiejętności prawie, za to pomoc szwagra ogarniętego i postawiliśmy altanę elegancką, która stoi już ponad rok. Także najlepiej samemu :)

    • 2 wpisy
    2 października 2017 10:17:53 CEST
    Kup całość. Szybko przywiozą i masz z głowy. Masa wzorów!
  • 18 października 2017 09:38:17 CEST
    To też fakt, koszty kupna gotowej altany którą wystarczy jedynie zamontować będą zbliżone do wykonania jej we własnym zakresie jeżeli podsumujesz koszty materiałów itd.
    • 25 wpisy
    25 września 2018 17:18:05 CEST
    Też uważam, że zrobienie samemu czegoś do domu lub do ogrodu, to bardzo fajna sprawa. Szczególnie, kiedy ma się dzieciaki i robi coś razem z nimi, bo to fajnie buduje więzi :)
    • 262 wpisy
    11 października 2018 13:48:35 CEST
    Warto również pomyśleć o otoczeniu domu i stworzeniu ścieżki. Jeżeli chodzi o wybór to polecam zwrócić uwagę na producenta Pozbruk u którego znajdziesz piękne modele kostek dekoracyjnych jak Plaza Grande, Wenecja, Linea, ale również donice betonowe czy palisady dekoracyjne.
    • 25 wpisy
    17 października 2018 13:45:15 CEST

    Przy takich działaniach tez warto zrobić coś samemu. Oczywiście najważniejsze prace zlecić firmie, ale zawsze coś da się zrobić samemu dla relaksu np no i wypróbowania swoich narzędzi ;)

    • 25 wpisy
    17 października 2018 13:45:17 CEST

    Przy takich działaniach tez warto zrobić coś samemu. Oczywiście najważniejsze prace zlecić firmie, ale zawsze coś da się zrobić samemu dla relaksu np no i wypróbowania swoich narzędzi ;)

    • 25 wpisy
    17 października 2018 13:45:17 CEST

    Przy takich działaniach tez warto zrobić coś samemu. Oczywiście najważniejsze prace zlecić firmie, ale zawsze coś da się zrobić samemu dla relaksu np no i wypróbowania swoich narzędzi ;)

    • 25 wpisy
    17 października 2018 13:45:18 CEST

    Przy takich działaniach tez warto zrobić coś samemu. Oczywiście najważniejsze prace zlecić firmie, ale zawsze coś da się zrobić samemu dla relaksu np no i wypróbowania swoich narzędzi ;)

    • 25 wpisy
    17 października 2018 13:45:21 CEST

    Przy takich działaniach tez warto zrobić coś samemu. Oczywiście najważniejsze prace zlecić firmie, ale zawsze coś da się zrobić samemu dla relaksu np no i wypróbowania swoich narzędzi ;)

Szybka Odpowiedź