Forum Budowlane » Izolacje budynku - FORUM EKSPERCKIE: zadaj pytanie

Wełna czy styropian ?

    • 18 wpisy
    14 sierpnia 2014 10:51:42 CEST

    Remontuje poddasze i chciałym je ocieplić z myślą zaadaptowania go w przyszłości na mieszkalne. W pierwszej wersii miałbyć to styropian . Teraz pomyslałem o wełnie mineralnej .

    Proszę o sugestie na ten temat , pomogą mi podjąć decyzję .

    • 12 wpisy
    14 sierpnia 2014 11:16:28 CEST

    Witam,

    do ocieplenia poddasza mogę Panu zarekomendować wełnę mineralną Isover Super-Mata bądź Profit-Mata.
    W przypadku Super-Maty rekomendowana grubość w układzie dwuwarstwowym to 25 cm, w przypadku Profit-Maty 30 cm. 
    Aby uniknąć mostków cieplnych rekomenduję ułożenie dwuwarstwowe (pod i między krokwiami). Jeżeli w przyszłości poddasze ma być użytkowe proszę również pamiętać o folii paroizolacyjnej np. ISOVER STOPAIR.


    Pozdrawiam, 
    Paweł Stefański 
    ____________________ 
    Online Ekspert ISOVER


    Ten wpis został zmieniony przez IsoverOE w 14 sierpnia 2014 11:19:05 CEST"
    • 18 wpisy
    11 września 2014 16:54:13 CEST
    Dziękuję za wyczerpująca informację . Z opisu wnioskuje że jest to trochę skomplikowane , dlatego mam pytanko. Czy dysponuje pan jakąś strona z filmem instruktażowym na temat prawidłowego ocieplenia dachu skośnego.
    • 12 wpisy
    15 września 2014 18:21:07 CEST

    Oczywiście dysponuję, instruktaż w formie filmu dostępny jest na stronie marki Isover. Proszę zajrzeć do zakładki: Szkoła izolacji, dalej: Filmy montażowe. W materiale tym bardzo dokładnie został przedstawiony każdy etap prawidłowego montażu izolacji w dachach skośnych.

     

    W przypadku dodatkowych pytań, jestem do Pana dyspozycji.

     

    Pozdrawiam,

    Paweł Stefański

    ____________________

    Online Ekspert ISOVER


    Ten wpis został zmieniony przez IsoverOE w 15 września 2014 18:26:40 CEST"
    • 11 wpisy
    20 września 2014 17:37:17 CEST
    Czy isover ma również w swojej ofercie folie paraizolacyjną. Do czego się je stosuje.
    • 12 wpisy
    21 września 2014 17:09:36 CEST
    Oczywiście, Isover posiada w swojej ofercie folię paroizolacyjną: Isover Stopair.
    Stosuje się ją jako izolację paroszczelną ścian, stropów i dachów, zabezpieczającą przegrody budowlane przed powstawaniem zawilgoceń wywołanych wykraplaniem się przenikającej od strony wnętrza pary wodnej.


    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    • 18 wpisy
    26 września 2014 19:59:29 CEST
    IsoverOE napisał/a:
    Oczywiście, Isover posiada w swojej ofercie folię paroizolacyjną: Isover Stopair. Stosuje się ją jako izolację paroszczelną ścian, stropów i dachów, zabezpieczającą przegrody budowlane przed powstawaniem zawilgoceń wywołanych wykraplaniem się przenikającej od strony wnętrza pary wodnej. Pozdrawiam, Paweł Stefański ____________________ Online Ekspert ISOVER

    Czy obojętne jest która stroną  folję paraizolacyjną kładzie sie na wełnę .

    • 12 wpisy
    30 września 2014 20:36:13 CEST
    Folie paroizolacyjne Isover są dwustronne, nie ma znaczenia którą stroną kładzie się je na wełnę.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    • 18 wpisy
    26 października 2014 19:11:06 CET
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc Panie Pawle. Bez pana informacji nie udałoby mi się ukończyć ocieplenia poddasza. A tak jestem już na mecie . Jestem bogatszy o koszty robocizny i o doświadczenie . Za obydwa czynniki jestem wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.
    • 5 wpisy
    9 kwietnia 2015 13:49:16 CEST
    zarówno wełna jak i styropian ma swoje plusy i minusy, ważne by minusy nie przysłoniły plusów:) Zawsze musimy patrzeć na jakość obywdwu materiałów, W wełnie dla mnie liczy się Isover - szklana, Rockwoool mineralana, w styropianie TermoOrganika z rekomendacjami ITB
    • 192 wpisy
    30 kwietnia 2015 16:37:26 CEST
    Od 2 lat istnieje w Polsce program oceny jakości styropianu budowlanego, który polega na ciągłym badaniu jego jakości przez niezależnych ekspertów. W wyniku tych wielokrotnych badań Knauf Therm uzyskał oznaczenie Gwarantowany Styropian (jako jedna z 2 firm w Polsce).
    • 5 wpisy
    5 maja 2015 13:06:05 CEST

    Rekomendacje ITB nadaję niezależna jednostka naukowa.

    Certyfikat Gwarantowany styropian nadaje stowarzysznie producentów styropianu PSPS.

    Ja wybieram produkt z rekomednacją ITB.

    • 7 wpisy
    5 maja 2015 14:31:13 CEST
    wełna i styropian są w porządku ważne by były od markowych producnetów, liderów swoich branż
    • 2 wpisy
    6 maja 2015 11:36:35 CEST
    Dla mnie ważna jest marka produktu mimo wszystko, jest ich trochę i z nich można sobie już wybrać najlepszą ofertę. Wole znaną markę, która dba o swoją renomę, niż firmę krzak.
    • 14 wpisy
    21 maja 2015 15:38:57 CEST
    dobrej jakości to np z rekomendacajami ITB
    • 192 wpisy
    31 maja 2015 22:15:18 CEST
    Rekomendację ITB uzyskuje producent po przebadaniu przygotowanych przez niego samego odpowiednich próbek materiałów. Certyfikat Gwarantowany Styropian uzyskuje sie na podstawie wielokrotnego badania przez niezależnych ekspertów , próbek materiałowych kupowanych w losowo wybranych składach budowlanych bez wiedzy producenta.
    • 6 wpisy
    16 września 2015 17:27:26 CEST
    Pani e rzecznik Kanufa niestety sie myli wprowadzając w błąd czytelinków, rekomendacje ITB uzyskuje się mniej więcej w następujący sposób. Firma je posiadajaca zgodza się na kontrolę- niezapowiedzianą kontrolę( tak tak ) jakości swoich materiałów. ITB kupuje w dowolnym czasie i miejscu w Polsce wybraną paczkę styropianu, następnie sprawdza parametry i porównuje je z deklarowanymi na opakowaniu. Jeśli kontrola nie potwierdzi jakości firma żegna się z hukiem z rekomendacjami, Z tego co mi wiadomo Termo Organika od co najmniej kilku lat ma te rekomendacje. i przechodzi z sukcesm kontole swoich styropianów. Obsatwiam, że gdyby to było tak proste do uzyskania jak sugeruje w wpisie rzecznik Knaufa wiekszość firm zrobiłaby sobie rekomendacje prestiżowego ITB a TAK NIE JEST. Jeśli się mylę w kwestii rekomednacji proszę o informacje. Co się tyczy certyfikatu Gwarantowany Styropian, to chciałbym wiedzieć ile było dokładnie badań próbek styropianu i jak długo firma się posługuje certyfikatem? By the way gdzie badane są próbki w programie Gwarantowany Styropian?
    • 67 wpisy
    10 lutego 2016 12:19:45 CET
    moim zdaniem styropian lepszy, ale to w sumie wszystko zależy od ekipy, która się tym zajmuje. Albo zrobią tak ja ma być i będzie ciepło albo nawet i najlepszy styropian nie pomoże.:) U mnie robiła ekipa z Raf-Bud i jestem z chłopaków bardzo zadowolony, mieszkam w okolicach Krosna, jeśli ktoś potrzebuje to nr do Pana Adama z Raf-Bud - 604427608
    • 2 wpisy
    24 lutego 2016 14:13:31 CET
    my mamy na poddaszu zrobioną sypialnię i ocieplaliśmy wełną mineralną
    • 5 wpisy
    30 marca 2016 14:39:17 CEST
    My jak ocieplaliśmy to w sklepie nam mówili, że właściwości izolacyjne wełny i styropiany są bardzo podobne i do niedużego domku jednorodzinnego wystarczy nam spokojnie styropian.

    Miał gość rację, bo ocieplanie mamy już rok za sobą i wszystko jest ok. Pewnie wpływ ma na to też wybór materiałów, bo braliśmy markowe od Farby Kabe, a nie żadne no-name byle by były tanie.
    • 14 wpisy
    14 kwietnia 2016 16:50:11 CEST
    styropian to bardzo dobry materiał, ważne żeby był dobrej jakości np z certyfikatami ITB
    • 1 wpisy
    6 maja 2016 19:07:49 CEST

    Docieplając poddasze lepiej zdecydować się na wełnę mineralną. Styropian nie sprawdzi się w tym przypadku, ponieważ trudniej go dopasować do każdej szczeliny, trzeba go przycinać, a co za tym idzie powstają niepotrzebne mostki termiczne i izolacja nie jest tak szczelna jak w przypadku użycia wełny mineralnej. Jeśli szukacie odpowiednich profesjonalmych materiałów dociepleniowych zajrzyjcie na
    elgrom pl

    Chcąc docieplić poddasze korzystałem z doświadczenia pracowników składu materiałów budowlanych z Olsztyna.


    Ten wpis został zmieniony przez skubacz w 6 maja 2016 19:09:50 CEST"
    • 1 wpisy
    6 października 2016 08:41:41 CEST
    Bardzo fajny efekt jest po zastosowaniu piany poliuretanowej. Nie ma łączeń jak w przypadku styropianu czy wełny. U mnie wykonywała firma Inter-Q ze śląska, naprawdę mogę polecić :)
    • 30 wpisy
    1 stycznia 2017 20:07:03 CET
    Styropian wiadomo klasyka, tani i dobry, można go łatwo zamontować i bardzo dobrze jak na swoją cene i jakość , izoluje.
    • 2 wpisy
    1 czerwca 2017 08:33:22 CEST

    Wełna to już przeżytek. Poczytałem trochę w necie i zdecydowałem się na pianę. Cenowo wychodzi niewiele drożej, ale uwaga firmy mają bardzo rozbieżne cenniki. Ja brałem firmę z Bielska izolacjepianowe


    Ten wpis został zmieniony przez marfi w 1 czerwca 2017 08:36:06 CEST"

Szybka Odpowiedź