Forum Budowlane » Systemy kominowe i kominkowe

    • 7 wpisy
    1 grudnia 2014 12:36:30 CET

    Witam Wszystkich :) Zastanawiałam się ostatnio nad zamontowaniem w domu kominka. Wiele osób mi go jednak odradzało, inni z kolei zachwalali. Czy biokominek to jest jakaś dobra alternatywa dla normalnego kominka? Jaki ewentualnie biokominek wybrać? Czy ktoś mółby się wypowiedzieć?

    • 26 wpisy
    22 grudnia 2014 09:43:56 CET

    Jeżeli chcesz wykorzystać kominek jako główne źródło ciepła w domu to polecam ten tradycyjny, jeśli jednak masz niewielki dom i zależy Ci na fajnym designie to zdecydowanie polecam biokomiek. Właściwiości podobne, a nie zajmuje tyle miejsca i utrzymanie w czystości jest zdecydowanie łatwiejsze, aniżeli w przypadku zwykłego kominka. Więcej dowiesz się w tym e-magazynie w dziale poświęconym kominkom i biokominkom -> www. kreocen . pl/kreowskaz/2014/grudzien .html?page=12


    Ten wpis został zmieniony przez maciej102 w 22 grudnia 2014 09:44:53 CET"
    • 1 wpisy
    21 marca 2015 17:19:39 CET

    Biokominek jest świetną alternatywą dla tradycyjnego kominka. Możemy go zamontować w praktycznie każdym miejscu, ponieważ nie potrzebuje on żadnej instalacji odprowadzającej. Biokominek nie produkuje żadnego dymu, popiołu ani czadu. W reakcji spalania bioetanolu wydziela się jedynie para wodna oraz CO2. Jest to czysty ogień, dedykowany dla każdego pomieszczenia.

    Na rynku jest wiele modeli, które różnią się nie tylko wyglądem i sposobem montażu, ale również typem paleniska. Podczas wyboru biokominka warto dobrać jego wielkość (paleniska) do kubatury pomieszczenia, w którym będzie on zamontowany- za duże lub za małe palenisko może emitować nieodpowiednią ilość ciepła.

  • 26 kwietnia 2015 12:41:21 CEST
    Biokolekcja napisał/a:

    Biokominek jest świetną alternatywą dla tradycyjnego kominka.  

     

     

    zgadzam się z powyższym postem. Biokominek to super sprawa, sam jestem wlascicielem takiego. jego wielka zaleta jest to nie trzeba miec podlaczenia do komina i ustawiamy go tam gdzie chcemy. Jednak w przypadku emitowania ciepla - jest ono znikome, zreszta biokominek to pelni głównie role ozdoby. I w takim celu sie go kupuje :)

Szybka Odpowiedź