Forum Budowlane » Domy Pasywne

    • 26 wpisy
    2 lutego 2015 15:10:00 CET

    Witam was , chciałbym zapytać jakie okna wybrać , tu znalazłem taki p/odział www. kre ocen. pl/kreo wskaz/20 15/?page=37 (Link rodzielany zeby dalo sie dodac)  Chciałbym zapytać czy musze kupić te pasywne ? Czy standard też dadzą radę? Bo zdecydowałem sie na budowe tego pasywnego domu a koszty mnie niszczą tak, że szukam cięć, prosze o obiektywną opinie....


    Ten wpis został zmieniony przez maciej102 w 2 lutego 2015 15:11:50 CET"
    • 192 wpisy
    30 września 2015 22:00:35 CEST
    Sam zakup okien jest tylko jednym ze składowych elementów dla budowy domu energooszczędnego. Istotny jest sposób montażu okien , który wykonany prawidłowo poprawia izolacyjność ściany a wykonany nieprawidłowo może zniwelować wszelkie nakłady ponoszone na jej poprawę energetyczną. Dlatego tez na stronie Knauf Therm, umieściliśmy schemat prawidłowego "ciepłego" montażu okna w warstwie izolacji termicznej.
    • 230 wpisy
    29 maja 2016 18:27:39 CEST
    Najlepiej 2 szybowe
    • 61 wpisy
    6 lipca 2017 07:03:19 CEST

    2-szybowe do domu pasywnego? To chyba nie jest za dobry pomysł. Firmy, które budują domy pasywne w standardzie wstawiają okna 3-szybowe i takie będa zdecydowanie lepszym wyborem. Popatrzcie sobie chociażby na stronę - hanlo. pl/technologie/100333-okna-w-domach-energooszczednych.


    Ten wpis został zmieniony przez Tomasz77777 w 6 lipca 2017 07:03:49 CEST"
    • 27 wpisy
    14 lipca 2017 12:34:40 CEST
    3-szybowe
    • 323 wpisy
    31 lipca 2017 23:17:21 CEST
    Najwazniejsze aby dobrze Ci słuzyły i wtedy każdy bedzie zadowolony.
    • 3 wpisy
    18 sierpnia 2017 09:17:28 CEST

    Okno w standardzie pasywnym musi mieć współczynnik przenikania ciepła na poziomie niższym bądź równym Uw≤0,8 W/m2K. Uzyskuje się to poprzez kombinację ciepłej ramy i ciepłego pakietu trójszybowego o współczynniku Ug=0,6-0,7 W/m2K, z gazem szlachetnym w przestrzeniach międzyszybowych i tzw. ciepłą ramką. Nowością na rynku są uszczelnienia z kauczuku EPDM, które nie ulegają odkształceniom, przykład takiego okna dedykowanego domom pasywnym można zobaczyć np. na stronie Markbud-u


    Ten wpis został zmieniony przez Kacper1111 w 22 sierpnia 2017 14:30:14 CEST"
    • 12 wpisy
    24 sierpnia 2017 14:18:46 CEST
    To zależy czego wymagasz od okien. Ja bym brał pod uwagę ich przepuszczalność światła.
    • 1132 wpisy
    1 września 2017 08:33:50 CEST
    Okna musza być trwałe przede szystkim i najlepiej antywyważeniowe
    • 192 wpisy
    11 września 2017 15:03:51 CEST

    Pamiętajmy, że okna to praktycznie najsłabszy element powłoki budynku pod względem termoizolacyjności. Muszą być więc odpowiednio ciepłe i szczelnie zamontowane, obowiązkowo w warstwie ocieplenia ściany. Przykładowy schemat takiego ciepłego montażu można zobaczyć na stronie styropianknauf w zakładce styropiany zastosowania.


    Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 11 września 2017 15:04:45 CEST"
    • 3 wpisy
    8 czerwca 2018 13:48:47 CEST
    Uważam, że okna PCV są najlepszym wyborem, jednak ważne jest aby zwrócić uwagę na skład elementów tworzących okno. Niewiele firm ma kontrolę nad etapami ich produkcji, dlatego polecam sprawdzić firmę Rollux. Zadzwoniłem do salonu i ekspert wszystko mi wytłumaczył.
    • 7 wpisy
    3 października 2018 14:58:17 CEST

    Zgadza się, każdy element w energooszczędnym oknie ma znaczenie, a nie tylko np. zestaw szybowy. Często się zdarza tak, że sprzedawcy podają tylko współczynnik U dla samej szyby, a tymczasem rama ma też duże znaczenie. Warto więc każdorazowo się upewnić, czy sprzedawca podaje współczynnik Uw dla całego okna. A na pewno lepiej unikać tanich okien, bo mogą nie mieć parametrów, które podaje sprzedawca. Ja mam zaufanie do okien Schuco, bo to solidna marka. Ze znanych mi firm, które oferują te okna można wymienić Jezierskiego czy Empol, ale jest ich więcej.

    • 221 wpisy
    2 listopada 2018 14:44:57 CET
    Ja myślę, że najlepszą opcją są jednak okna antywłamaniowe, PCV, które również nie są drogie i wyróżniają się dobrymi parametrami izolacyjnymi.
    • 1132 wpisy
    1 lipca 2019 09:08:08 CEST
    Hmm no ja bym postawił na okna PCV, bądź drewniane ale wiele zależy od budżetu.
    • 9 wpisy
    4 lipca 2019 09:02:13 CEST
    W projekcie domu energooszczędnego, dobór odpowiednich okien to kluczowa rzecz. Spośród najlepszych na rynku warto wymienić Schuco, w tych systemach są produkowane nawet okna z certyfikatem domów pasywnych, więc są bardzo dobrze dopracowane. Kolejną ważną sprawą jest ciepły montaż, który musi być wykonany fachowo. Ja zdecydowałem się powierzyć to firmie, Matplast w której robiłem całe zamówienie. Okna bardzo dobrze sprawują się już od 4 lat, jesteśmy z żoną zadowoleni.
    • 192 wpisy
    2 września 2019 13:22:56 CEST
    Oprócz okien o odpowiednich parametrach bardzo ważny jest ich odpowiedni, ciepły montaż, najlepiej w warstwie ocieplenia. Właściwy sposób osadzenia energooszczędnego okna można zobaczyć na stronie w sekcji Styropiany-zastosowania.

Szybka Odpowiedź