Forum Budowlane » Projekt i aranżacja ogrodu

Osłony balkonowe i na taras

    • 1 wpisy
    16 czerwca 2015 12:04:02 CEST

    Wykończamy taras i zastanawiam się nad osłoną. Najbardziej korzystne będzie kupno osłony balkonowej, która będzie mogła osłonić taras. Nie wiem jednak jaką osłonę wybrać. Nie chciałbym zmieniać jej co sezon, ale jednocześnie musi ona wyglądać dobrze.. Być łatwa w utrzymaniu, więc te materiałowe moim zdaniem odpadają. Jakie my macie osłony? Jakie kupiliście? Znalazłem łona+balkonowa/ tanie osłony w wielu sklepach ale teraz zastanawiam się czy lepiej wybrać ratanową, czy lepiej wybrać osłonę zrobioną ze słomki? 

    • 1132 wpisy
    19 lutego 2016 22:22:40 CET
    Ratanowa osłona wygląda całkiem fajnie. Można tez po prostu zadeskować to miejsce :)
    • 5 wpisy
    5 marca 2016 11:34:38 CET
    Ja mam ze słomki i nie narzekam, spokojnie kupuj.
    • 6 wpisy
    13 czerwca 2016 22:06:04 CEST
    Ja mam w domu ze "słomki", u rodziców żony mają ratan, a na działce od roku mam drewniane oheblowane deski :-) Sam montowałem i była to bardzo przyjemna praca. Kupiłem montażowe kątowniki z eArmet (dobrze mi doradził gość bo jak bym kupił te co chciałem wyszłoby gorzej), impregnat i w jedno długie popołudnie wszystko skończone. I o ile słomka wygląda bardzo dobrze to za 3 sezony tylko na ognisko się będzie nadawało. Ratan jakoś ten plastik do mnie nie przemawia. Deski "przeżyją" najdłużej.
    • 1132 wpisy
    3 maja 2017 16:38:56 CEST
    Ja do tarasu wybrałem kostkę dekoracyjną Linea Platynowa marki pozbruk. Nie ma mowy tutaj o poślizgnięciu się, więc mamy komfort przed ewentualnymi wspomagana jest przez technologię H-plus dzieki czemu bez długie lata nic się z nia złego nie stanie.
    • 613 wpisy
    23 maja 2017 13:18:12 CEST
    Ja wybrałem kostki dekoracyjne plaza grande nova firmy poz tutaj wszechstronny wybór kolorów ja osobiście kupiłem wersję w kolorze grafitowym. Wygląda to kapitalnie a także nie widać zabrudzeń, dzięki czemu oszczędzamy czas na mycie naszych płytek. Płytki oferują ochronę przed erozją betonu a także zwiększa odprność na działanie soli. Polecam ten produkt dla ludzi którzy chcą mieć ładne płytki i przy tym nie muszą wysilać się z częstym myciem płytek.
    • 20 wpisy
    29 listopada 2017 10:30:29 CET
    Spokojnie można wybrać także bambusowe maty jako takie typowe mini osłony na taras czy balkon, w praktyce również dobrze się sprawdzą.

Szybka Odpowiedź