Forum Budowlane » Działki i grunty

Foto pułapki jako zabezpieczenie budowy?

    • 28 wpisy
    21 sierpnia 2015 18:05:56 CEST

    Co sądzicie o foto pułapkach jako urządzeniach monitorujących budowę? Jak wiadomo, najwięcej kradzieży na terenie budowy ma miejsce nocy, a taki sprzęt chyba. Najlepiej sprawdzi się przy rejestracji o tej porze doby. Moim zdaniem kamery są dobre, ale tylko na dzień. Ktoś z was myślał o zakupie takich na budowę, a może już ktoś z was ma?

    • 31 wpisy
    22 sierpnia 2015 18:09:49 CEST

    Przyznam szczerze, że jakiś czas temu się zastanawiałem nad zakupem. Słyszałem, że wioska na której się buduję do najbezpieczniejszych jednak nie należy i często po nocy kręci się lokalna patloka po okolicy. Ponoć niejednokrotnie zdarzały się kradzieże różnych materiałów.  Dość długo właśnie rozważaliśmy ten zakup, w międzyczasie często kręciliśmy się wieczornymi porami po budowie i nic nie nie działo. Dlatego ostatecznie nie zakupiliśmy takiego sprzętu. Jednak jeżeli się obawiasz o jakieś kradzieże to czemu nie, lepiej być zabezpieczonym.

    • 27 wpisy
    22 sierpnia 2015 23:07:09 CEST

    A nie lepiej po prostu podpisać umowę z jakąś firmą ochroniarską, albo zainwestować w kilka kamer?

    • 28 wpisy
    23 sierpnia 2015 10:55:28 CEST

    Wydaje mi się, że firma ochroniarska to za drogi interes, natomiast kamera może sobie tak dobrze nie poradzić z nagraniem złodzieja jak fotopułapka. One ponoć doskonale rejestrują zarówno i obraz jak i dźwięk. Są robione z materiałów, które swym kolorem przypominają drzewo, więc dla wielu ludzi są niedostrzegalne. Na blogu spyoptic możesz sobie poczytać więcej na ten temat :)


    Ten wpis został zmieniony przez Bernek w 23 sierpnia 2015 10:58:23 CEST"
    • 27 wpisy
    23 sierpnia 2015 16:13:53 CEST

    Ok, dzięki bardzo, znalazłem ten blog i poczytałem trochę na ten temat. Faktycznie fotopułapki stają się coraz bardziej popularne, kto by pomyślał. Ja mieszkam raczej bardziej w centralnym osiedlu mojego miasta i taki sprzęt mi się nie przyda. Jednak masz rację, na leśniczówkach to pewnie konieczność.

Szybka Odpowiedź