Forum Budowlane » Materiały z drewna i jego pochodnych

sprzęt do obróbki drewna dla amatora

    • 31 wpisy
    15 grudnia 2015 13:31:05 CET

    Nie wiem czy dobrze zakładam temat ale żaden inny dział mi nie pasował. Moja sprawa jest zresztą dosyć niekonwencjonalna. Chodzi o to, że od dłuższego czasu zajmuję się hobbystycznie modelarstwem, a w ostatnim czasie chodzi mi pogłowie zamiar rozwinięcia swojej pasji. Chciałbym mianowicie zająć się robieniem modeli drewnianych w nieco większej niż dotychczas skali. Niestety jestem totalnym ignorantem jeśli chodzi o zagadnienia stolarskie, ale wydaje mi się, że powinienem poradzić sobie z obsługą urządzeń o obróbki drewna. Pytanie tylko w jaką maszynerię powinnienem się zaopatrzyć - głównie będę potrzebował wycinać z płyt drewnianych różne elementy, więc prawdopodobnie będzie mi potrzebna jakaś uniwersalna przecinarka. Ktoś mógłby mnie oświecić w tym temacie? 

    • 27 wpisy
    16 grudnia 2015 12:10:57 CET
    Wydaje mi się, że jak na twoje poczeby zupełnie wystarczy jakaś pół profesjonalna przecinarka stołowa do drewna z piłą tarczową tzw. krajzega - porządny sprzęt tego typu znajdziesz do 2000 pln . Jeśli chcesz jednk wykonywać nardziej skomplikowane modele to powinnieneś również rozważyć zakup tokarki do drewna, ewentualnie frezarki. Jakbyś miał dodatkowe pytania to pisz.
    • 31 wpisy
    16 grudnia 2015 13:29:07 CET
    bigking napisał/a:
    Wydaje mi się, że jak na twoje poczeby zupełnie wystarczy jakaś pół profesjonalna przecinarka stołowa do drewna z piłą tarczową tzw. krajzega

    Ok, dzięki za info.

    bigking napisał/a: - porządny sprzęt tego typu znajdziesz do 2000 pln .

    Możesz z łaski swojej podać jakiś konkretny przykład. Dla mnie wybór tego typu maszynerii to czrna magia niemal. 

    bigking napisał/a: Jeśli chcesz jednk wykonywać nardziej skomplikowane modele to powinnieneś również rozważyć zakup tokarki do drewna, ewentualnie frezarki. 

    Może w przyszłości coś takiego by się przydało, ale na ten moment potrzeba mi podstawowego wyposażenia. 

    • 25 wpisy
    18 grudnia 2015 14:51:25 CET

    bigking napisał/a: - porządny sprzęt tego typu znajdziesz do 2000 pln .

    Możesz z łaski swojej podać jakiś konkretny przykład. Dla mnie wybór tego typu maszynerii to czrna magia niemal. 

     

    Sprawdź sobie chociażby przecinarkę stołowa od bernardo, model TK 200 RS.

    • 28 wpisy
    18 grudnia 2015 16:19:27 CET
    Peach napisał/a:

    bigking napisał/a: - porządny sprzęt tego typu znajdziesz do 2000 pln .

    Możesz z łaski swojej podać jakiś konkretny przykład. Dla mnie wybór tego typu maszynerii to czrna magia niemal. 

    Sprawdź sobie chociażby przecinarkę stołowa od bernardo, model TK 200 RS.

     

    Potwierdzam. Przyzwoity sprzęt stolarski dla amatora, hobbysty, a nawet do małego zakładu stolarskiego. I do tego cenowo dobrze wychodzi.

     

    • 613 wpisy
    29 września 2016 06:26:20 CEST
    Przecinarka, piła, tokarka to takie podstawowe sprzety

Szybka Odpowiedź