Forum Budowlane » Elewacje i docieplenia

W jaki sposób ochronić elewację przed gołębiami?

    • 7 wpisy
    3 lutego 2016 23:18:36 CET

    Zwracam się do Was z pytaniem, jakie sposoby możecie polecić na ochronę elewacji przed ptakami? To że siadają na dachu czy budynku to jeszcze da się przeżyć, ale gorzej z gołębimi odchodami, wszystko niszczą ... Chciałbym skutecznie zabezpieczyć budynek przd ptasimi odchodami i skutkami takiego stanu rzeczy.

    • 4 wpisy
    18 lutego 2016 09:58:17 CET
    Ja sam musiałem wyczyścić kamień na elewacji po zabrudzeniach odchodami ptactwa. Na szczęście miałem produkty zakupionymi w firmie Consil Kupiłem koncentrat czyszcząc, który doradził mi Pan sprzedawca i faktyczne miał rację. Zabrudzenia na kamieniu, które mimo szorowania nie schodziły, z koncentratem DYNASIL® RENOWAL zniknąły jak ręka odjąć.
    • 7 wpisy
    18 lutego 2016 19:25:03 CET
    Wiesz wyczyścić to można raz czy dwa. Ale problem pojawia się non stop, tak więc nie będę czyścił tego co chwilę. Wolałbym zabezpieczyć elewację przed ptakami w jakiś trwały sposób. Ochronić budynek przed gołębiami i mieć spokój na długi czas.
    • 585 wpisy
    29 lutego 2016 08:43:54 CET
    Można zamontować te metalowe druciki żeby nie miały jak usiąść
    • 13 wpisy
    29 lutego 2016 22:07:48 CET
    co konkretnie się dzieje, siadają np. na rynnach i ich odchody lecą na ściany ??
    • 2 wpisy
    3 marca 2016 21:53:21 CET
    Wjtek432 napisał/a:
    Można zamontować te metalowe druciki żeby nie miały jak usiąść

    I kolega ma rację trzeba zamontować kolce na gołęnie i problem zniknie, gwarantuje.

     

    A zrobiłeś już coś z tymi gołębiami na elewacji?

    • 7 wpisy
    3 marca 2016 21:59:19 CET
    magdajurek napisał/a:
    co konkretnie się dzieje, siadają np. na rynnach i ich odchody lecą na ściany ??

    Ptaki niszczą elewacje, odchody ptaków brudzą ściany i finalnie je niszczą. Gołębie siadają na dachu, rynnach, gdzie tylko się da (ps. siadały bo problem został rozwiązany).

    • 7 wpisy
    3 marca 2016 22:05:09 CET
    witol napisał/a:
    Wjtek432 napisał/a:
    Można zamontować te metalowe druciki żeby nie miały jak usiąść

    I kolega ma rację trzeba zamontować kolce na gołęnie i problem zniknie, gwarantuje.

     

    A zrobiłeś już coś z tymi gołębiami na elewacji?

     

    Zamówiłem montaż kolców, budynek jest dość duży więc wolałem zostawić to komuś innemu, wolę nie chodzić po wysokościach. Zamówiłem firmę Linarem, zamontowali kolce na dachu, i w innych odpowiednich miejscach, aby gołębie przestały siadać i pozostawiać odchody na elewacji.

    Kolce to jedyne rozsądne rozwiązanie. Polecam.

     

    ps. Dziękuję za odpowiedzi :)

    • 10 wpisy
    8 marca 2016 08:24:08 CET
    tez korzystałem z preparatów firmy consil. Znalazłem je przypadkiem w internecie i pomogły usunać nalot na kamieniu na ogrodzeniu.
    • 13 wpisy
    8 marca 2016 22:39:06 CET
    super że udało Ci się rozwiązać problem, potwierdzam kolce świetna sprawa :)
    • 585 wpisy
    17 października 2016 05:59:22 CEST
    Są specjalne kolce do tego prawda, jednak można dodatkowymi środkami dzięki którym łatwo zmyjesz zabrudzenia pozostawione po nich.
    • 221 wpisy
    3 lipca 2017 05:24:41 CEST
    NO nie wiem chyba po prostu od czasu do czasu ja myc :)
    • 63 wpisy
    6 lipca 2017 09:42:47 CEST
    Też potwierdzam, kolce spełniają swoją rolę
    • 323 wpisy
    1 sierpnia 2017 07:45:21 CEST
    Kurcze no ja również nie do końća wiem, ale pewni e są do tego specjalne środki.
    • 14 wpisy
    25 października 2017 13:54:57 CEST
    Jest dużo opcji, natomiast polecam regularnie czyścić elewację i wtedy nie powinno być żadnego problemu, oczywiście chodzi o sprawdzone i skuteczne środki w tym celu.

Szybka Odpowiedź