Forum Budowlane » Finanse i formalności

Czy rzeczywiście na energii da się oszczędzić?

    • 3 wpisy
    5 lutego 2016 10:09:50 CET

    Cześć. Ostatnio sporo słyszałam o fotowoltaice, która ma pomóc oszczędzać na energii. Chciałam Was zapytać czy wiecie coś więcej na ten temat niż taka wiedza teoretyczna? Ma ktoś z Was panele na swoim dachu? Zastanawiam się czy nie zainwestować w nie w firmie, tylko trochę się obawiam co będzie z ustawą o OZE. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!

    • 1 wpisy
    15 lutego 2016 03:30:10 CET
    Witaj. No niestety, też rozpracowuję temat teoretycznie ale dobrze to wyglada i pewnie na to sie skuszę. W ostatnim numerze pisma DOM jest art. z wyliczeniami, co wiele mówi o sensownosci tego pomysłu. Jak zawsze ważne są finanse, bo trzeba nieco wyłożyć .
  • 25 lutego 2016 12:30:22 CET

    Cóż... co do samej ustawy o OZE - trudno cokolwiek powiedziec - ministerstwo przygotowuje nowelizację więc ustawę może jeszcze wywrócić do góry nogami. Ale co do faktów - obecnie można liczyć na zielone certyfikaty, czyli papiery, które możemy spienięzyć na towarowej giełzie energii no i na net metering czyli na rozliczania netto z zakładem energetycznym - tutaj pojawia sie jednak problem z net meteringiem u przedsiębiorców. Co do taryf gwarantowanych - nie wiadomo jak będą wyglądać po nowelizacji, w ogóle trudne cokolwiek więcej pewnego powiedzieć :) Jak masz konkretne pytania - jestem do dyspozycji!


    Ten wpis został zmieniony przez Konsultant Viessmann w 25 lutego 2016 12:30:50 CET"
    • 18 wpisy
    30 maja 2017 19:26:14 CEST
    Da się jak używa się energooszczędnych źródeł pobierania prądu i rozsądnie się z niego korzysta
    • 1 wpisy
    14 kwietnia 2018 10:26:33 CEST
    Czesc,

    Mam pytanie? Czy ktorys z uzytkownikow forum zmienial kiedyś sprzedawcę pradu u siebie w domu? Zastanawiam się na ile jest to opłacalne i czy dużo z tym roboty. Obecnie jestem u jednego z większych sprzedawców, ale porownalem sobie ceny i korzystna oferte przedstawia np. Po prostu energia. Czy ktoś moglby się wypowiedzieć w tym temacie i cos doradzic?

Szybka Odpowiedź