Forum Budowlane » Ściany zewnętrzne - budowa i konstrukcja

    • 1 wpisy
    5 kwietnia 2016 15:51:14 CEST

    Witam, jestem nowym użytkownikiem i chciałbym uzyskać informacje na temat zabudowy altany. Znajduje się ona przed głównym wejściem do domu, chciałbym ją zabudować cegłą kratówką wstawić okno i przesunąć dzwi wejściowe na nową ścianę. Prosto rzecz mówić zabudować i zrobić z tego pomieszczenie na kurtki, buty, rower itp. Moje pytanie brzmi: czy mogę sam to zrobić z dnia na dzień czy potrzebowałbym jakieść zgody/pozwolenia z gminy bądź starostwa miejskiego?

     

    Z góry dziękuje za każda informacje i pozdrawiam

    p.s. załączam zarys sytuacji, kolorem zielonym oznaczone są 2 ściany które chciałbym postawić 


    Ten wpis został zmieniony przez michal123roj w 5 kwietnia 2016 15:51:59 CEST"
    • 585 wpisy
    30 maja 2016 08:29:07 CEST
    Wydaje mi się, że nie. Jednak moze zapytaj w gminie.
    • 29 wpisy
    27 lipca 2016 14:41:04 CEST
    Tak jak radzi kolega wyżej - najlepiej zapytać urzędnika. W takich sprawach trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na forum. Pewnie wiesz doskonale jakimi krętymi ścieżkami potrafią chodzić urzędowe interpretacje przepisów. Zamiast ryzykować problemy lepiej sięgnąć do źródła :)
    • 33 wpisy
    24 stycznia 2017 12:28:09 CET
    No wiesz co urzędnik to inna interpretacja więc warto się do niego udac dla bezpieczenstwa.
    • 323 wpisy
    3 maja 2018 22:54:51 CEST
    ja jednak wolałem zrobić większy taras niż później martwić się odpowiednie zabezpieczenie altany i jej renowację
    • 1132 wpisy
    1 marca 2019 17:22:06 CET
    Wygląda ciekawie też myślałem o domu z takim rozkładem pomieszczeń

Szybka Odpowiedź