Forum Budowlane » Budowa i remont z Fachową Ekipą

Budowa garażu - analiza i koszty

    • 1 wpisy
    8 września 2016 09:11:04 CEST

    Witam. Odziedziczyłem kawałek działki i chciałbym postawić tam szereg garaży. Garaże byłyby przeznaczone na sprzedaż, ale najpierw muszę przeanalizować opłacalność tej inwestycji. I tutaj miałbym prośbę do Was - czy ktoś z Was mógłby mi przedstawić orientacyjne koszty takiej budowy od początku (stan działki jest surowy), tj. załatwienia "papierów" i zezwoleń, a szczególnie późniejsze prace budowlane wraz z kosztem fachowaców oraz przypuszczalnym czasem postawienia jednego garażu. Garaż murowany, wolnostojący (kolejne byłyby w szeregu, łącząc się ścianą z tym obok), ok. 22m2 (4m na 6m). Załóżmy, że użyte materiały byłyby max. ze  średniej półki. 20lat temu mój ojciec stawiał murowany garaż podobno za max. 8tys, a sprzedawał za 3krotność tej kwoty. Przypuszczam, że koszty budowy teraz znacząco się zwiększyły. Chciałbym się dowiedzieć jak bardzo. Z góry dziękuję bardzo za wszelkie informacje i porady. Pozdrawiam

    • 1132 wpisy
    29 września 2016 22:46:05 CEST
    No to wszystko możesz przeliczyć sam wystarczy ze bd znał prawa jakie obowiązują w takim przypadku szeregu garaży.
    • 613 wpisy
    29 marca 2017 22:29:34 CEST
    No zależy jaką ekipę wybierzesz fachowców którzy zrobią to szybko czy takich " spod sklepu"
    • 21 wpisy
    4 listopada 2017 08:03:31 CET
    Oczywiście, że wszystko jest kwestią tego ile jesteś w stanie przeznaczyć na budowę garażu. Jeżeli mam coś doradzać to polecam garaż blaszany, nie będzie drogi a znakomicie spełni swoje zadanie.
    • 24 wpisy
    16 lipca 2018 09:10:25 CEST

    garaż to najlepiej dwustanowiskowy od razu i nawet jak sie nie parkuje obydwoma samochodami w środku to część miejsca można wykorzystać na warsztat np. Tak zrobił mój mąż. w końcu wszystkie jego narzędzia znalazły swoje miejsce. Polecam do wykorzystania regały ze strony Metalsistem-cbtc które świetnie świetnie sprawdzają się właśnie w garażu 


    Ten wpis został zmieniony przez AgataDebinska w 16 lipca 2018 09:13:54 CEST"
    • 262 wpisy
    1 października 2018 23:23:08 CEST
    Warto również zadbać o bramę segmentową jeżeli szukasz wygodnego i jednocześnie trwałego rozwiązania to polecam sprawdzić pewnych producentów z dobrymi warunkami gwarancyjnymi.
    • 171 wpisy
    3 grudnia 2018 14:31:00 CET
    Jak garaż to warto stawiać albo blaszaka albo mieć po prostu już gotowy w projekcie.
    • 192 wpisy
    13 grudnia 2018 13:57:30 CET

    Teraz najczęściej garaże są już ujęte w projektach domów jednorodzinnych, jednak nie zawsze są one ogrzewane. Warto w takim przypadku pamiętać, że ogrzewaną strefę mieszkalną trzeba odizolować termicznie od nieogrzewanego garażu poprzez ocieplenie oddzielającej je ściany. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Knauf Industries w sekcji najczęściej zadawane pytania.


    Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 13 grudnia 2018 14:04:15 CET"
    • 585 wpisy
    1 maja 2019 22:42:38 CEST
    No to nie lepiej będzie postawić już gotowego blaszaka?
    • 53 wpisy
    11 lipca 2019 13:38:33 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.

    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.

    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.

    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.



    • 613 wpisy
    31 lipca 2019 23:08:55 CEST
    A może lepiej postawić na garaż blaszany? Nie zawsze trzeba dużo na niego wydawać.

Szybka Odpowiedź